SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Ebook Odbudowa i restauracja zabytków architektury w Polsce w latach 1918-1930 teoria i praktyka pdf

  • pdf

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

ebook

Wydawnictwo Universitas
Data wydania 2007
Zabezpieczenie Znak wodny
Produkt cyfrowy

Opis produktu:

Książka podzielona jest na sześć zasadniczych rozdziałów. W pierwszym zaprezentowano dotychczasowy stan badań. W drugim podsumowano najważniejsze koncepcje i metody konserwatorskie do około roku 1918. Ich przypomnienie ma bowiem znaczenie dla zrozumienia zjawisk występujących w okresie międzywojennym. W rozdziale trzecim przybliżono najważniejsze uwarunkowania ochrony zabytków w II Rzeczypospolitej, czyli ściśle związane z działalnością konserwatorską struktury organizacyjne i podstawy prawne, postacie związane z ochroną i konserwacją zabytków, aspekty ekonomiczne, itp. W rozdziale czwartym omówiono prace, artykuły i wypowiedzi o charakterze teoretycznym, natomiast w następnym najważniejsze i najbardziej typowe przykłady projektów oraz realizacji konserwatorskich. Zaznaczyć trzeba, iż rozdział ten po części ma charakter dość obszernego katalogu, który wydawał się niezbędny dla gruntownego opracowania tematu. Zaprezentowane w nim przykłady, będące tylko wyborem spośród licznych realizacji, są najbardziej reprezentatywne dla zilustrowania omawianych problemów. W ostatnim - szóstym rozdziale dokonano podsumowania, wskazując na ważniejsze czynniki mające wpływ na teorię i praktykę konserwatorską w dobie dwudziestolecia międzywojennego, wzajemny stosunek pomiędzy głoszoną teorią a realizowaną praktyką, stopniową ewolucję niektórych poglądów, a także znaczenie międzywojennej teorii i praktyki dla późniejszych dziejów polskiego konserwatorstwa. W Podsumowaniu znalazło się ponadto syntetyczne porównanie polskiego konserwatorstwa okresu dwudziestolecia międzywojennego z ówczesnymi osiągnięciami innych krajów europejskich. Istotnym uzupełnieniem tekstu są ilustracje ukazujące wygląd zabytków jako efekt prac restauratorskich.
S
Szczegóły
Dział: Ebooki pdf, epub, mobi, mp3
Kategoria: albumy,  architektura
Wydawnictwo: Universitas
Rok publikacji: 2007
Ilość stron: 628
Język: polski
Zabezpieczenia i kompatybilność produktu (szczegóły w dziale POMOC): *Produkt jest zabezpieczony przed nielegalnym kopiowaniem (Znak wodny)

RECENZJE - eBook pdf - Odbudowa i restauracja zabytków architektury w Polsce w latach 1918-1930 teoria i praktyka - pdf

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: