Nauczyciel i uczeń we współczesnej szkole - pdf , eBook | Księgarnia Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Nauczyciel i uczeń we współczesnej szkole - pdf

  • pdf

  • Promocja
    image-promocja

E-book

ebook

Nauczyciel i uczeń we współczesnej szkole - pdf - opis produktu:

Czynnikiem kształtującym relacje jest stosunek uczniów do nauczycieli, a także nauczycieli do uczniów. Stosunek ten zaś jest zmienny w czasie. Z tego powodu podobną zmiennością charakteryzować się będą również same relacje. Rozważania nad nimi są zatem ciągle aktualne. Rola nauczyciela w szkole jest jasno określona - polega ona na uczeniu i wychowywaniu. Jako że jest to obowiązek wynikający wprost ze stosunku pracy, większość nauczycieli stara się to robić w sposób odpowiedzialny i rzetelny. Określona jest także rola ucznia - ma on nabywać umiejętności przewidziane w programie nauczania oraz poddawać się działaniu procesu wychowawczego. O ile jednak nauczyciel musi robić to, co ma przykazane, o tyle uczeń może, ale nie musi. Nauczyciel podejmuje się wypełniać swoje obowiązki świadomie i dobrowolnie, natomiast uczeń jest objęty obowiązkiem uczęszczania do szkoły. Z tego powodu ich relacje są rożne. To przede wszystkim nauczyciel powinien dbać o poprawne relacje, aby ucznia nie zrażać do nauki, a wręcz przeciwnie - zachęcać. Poprawne relacje to nie nadskakiwanie uczniom, ale rozważne działania w celu ich mobilizacji.

Tematem wiodącym w niniejszej monografii jest uczeń i nauczyciel we współczesnej szkole w rożnych kontekstach pedagogicznej rzeczywistości. Pisząc o współczesnych problemach pedagogiki, nie można zapominać o jej przeszłości. Od tego nie da się uciec, bowiem przeszłość zawsze wywiera piętno na współczesności. Publikacja ukazuje, jak rożne czynniki - na pozór nieistotne - mogą wpływać na relacje uczeń-nauczyciel. Autorzy poszczególnych rozdziałów podejmują refleksje nad wpływem sposobu i rodzaju nauczania oraz innowacyjnych działań nauczyciela na relacje uczeń-nauczyciel. Odrębnym i ważnym zagadnieniem poruszanym przez nich jest oddziaływanie rożnych czynników - w tym między innymi roli samego nauczyciela, jak również czynników pozadydaktycznych - na relacje uczeń-nauczyciel.

eBook pdf Nauczyciel i uczeń we współczesnej szkole - pdf pochodzi z wydawnictwa Małopolska Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Tarnowie. Autorem książki jest Jan Rajmund Paśko. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, pedagogika. Książka Nauczyciel i uczeń we współczesnej szkole - pdf liczy 247 stron.
S
Szczegóły

RECENZJE - eBook pdf - Nauczyciel i uczeń we współczesnej szkole - pdf

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: