Naczelnik Kościuszko i inni - pdf , eBook | Księgarnia Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Ebook Naczelnik Kościuszko i inni pdf

  • pdf

  • Promocja
    image-promocja

ebook

Naczelnik Kościuszko i inni - pdf - opis produktu:

Niniejsza publikacja to zbiór esejów powstałych na podstawie referatów autorki wygłoszonych podczas sesji naukowych organizowanych przez Polską Fundację Kościuszkowską. W każdym z nich tytułowy bohater jest ukazany w odmiennym nieco kontekście czasowym, geograficznym, historycznym i interpersonalnym. Nicią przewodnią książki jest bogaty w wydarzenia i działania życiorys Naczelnika. Pierwsze cztery eseje zostały poświęcone ocenom przebiegu samej Insurekcji oraz roli, jaką w niej odegrał Kościuszko, poczynionym zarówno za jego życia - po obu stronach Atlantyku, jak i pośmiertnie. Kolejne dotyczą relacji tego wybitnego Polaka z największymi postaciami epoki: trzecim prezydentem Stanów Zjednoczonych Thomasem Jeffersonem oraz duchowym przywódcą Wielkiej Emigracji Julianem Ursynem Niemcewiczem. W ostatnim eseju autorka porusza temat mniej znany szerszym kręgom Polaków, a mianowicie kwestię wsparcia przez Kościuszkę idei Legionów polskich.
Tematykę prezentowaną w esejach wzbogacają aneksy. Są to przede wszystkim opublikowane w połowie XX w. raporty `z pierwszej ręki` o wydarzeniach tamtych dni: samego Tadeusza Kościuszki - z bitew pod Dubienką, Racławicami i Szczekocinami, Juliana Ursyna Niemcewicza - z bitwy maciejowickiej, a także wspomnienia o tych wydarzeniach zawarte w pamiętnikach Michała Kleofasa Ogińskiego i Karola Kniaziewicza. Ponadto dodano pierwsze, drukowane w prasie polskiej już w 1818 r., wspomnienie o Naczelniku napisane przez Wirydiannę Fiszerową, a także urywek z pamiętnika tej autorki, kiedy przez krótki czas przebywała w bliskim otoczeniu Kościuszki w Paryżu.

eBook pdf Naczelnik Kościuszko i inni - pdf pochodzi z wydawnictwa Aspra JR F.H.U.. Autorem książki jest Izabella Rusinowa. Należy do gatunków: biografie, wspomnienia, biografie, eseje, felietony i publicystyka. Książka Naczelnik Kościuszko i inni - pdf liczy 200 stron.
S
Szczegóły

eBookowe bestsellery z tych samych kategorii

Izabella Rusinowa - przeczytaj też

produkt cyfrowy
-19%
produkt cyfrowy
-19%

RECENZJE - eBook pdf - Naczelnik Kościuszko i inni - pdf

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: