SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Ebook Matka Feministka mobi,epub

Raz kupujesz, pobierasz w wielu formatach.
Kupując wybrany plik otrzymujesz możliwość pobrania go w kilku aktualnie dostępnych formatach. Informacja o tym, jakie formaty przyporządkowane są do danego pliku, podana jest za tytułem oraz w ikonce multiformat.
  • mobi
  • epub

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

ebook

Wydawnictwo Krytyki Politycznej
Data wydania 2014
Zabezpieczenie Znak wodny
Produkt cyfrowy

Opis produktu:

Graff została konserwatystką, odbiło jej od macierzyństwa - krążyły plotki po mieście, gdy zaczęła rzadziej pojawiać się na feministycznych spotkaniach i pisać felietony o poruszaniu się z wózkiem po mieście.
 
Nie da się ukryć: feminizm ma kłopot z macierzyństwem. To doświadczenie, które podważa nasze przekonania dotyczące woli i podmiotowości. A zwłaszcza o wyborze. Pracować czy poświęcić uwagę i czas wychowaniu? - większość kobiet stoi tu wobec konieczności, nie wyboru. Opieka nad małym dzieckiem pożera ogromnie dużo czasu, energii i funduszy, a także emocjonalnego zaangażowania. Tak dużo, że na niewiele innego tych zasobów starcza. Czy oznacza to, że matka nie może być feministką? Oczywiście, że nie. Tyle tylko, że to feminizm szczególny - sceptyczny wobec rynku, wymagający wobec ojców, uważny na to, co dzieje się w domu i w piaskownicy.
 
Matka Feministka to zadziorny przewodnik po doświadczeniu macierzyństwa w kraju, gdzie przekonanie, że rodzina jest najważniejsza jest odwrotnie proporcjonalne do środków przeznaczanych na politykę rodzinną. Wszystko, co w polskiej rzeczywistości budzi rozgoryczenie, wściekłość, a często wręcz rozpacz matek, znajdziesz w tej książce. I jeszcze mocne dowody na to, że równość jest wartością rodzinną.
 
 
Agnieszka Graff (1970) - amerykanistka, filolożka, wykładowczyni Ośrodka Studiów Amerykańskich i Gender Studies UW, organizatorka dorocznej manify, autorka m.in. książek Świat bez kobiet (2001), Rykoszetem (2008) iMagma (2010). Mama Stasia.
 
O matko, ale fajnie, że Agnieszka tę książkę napisała. I że tak właśnie ją napisała. Matka Feministka to idealne połączenie merytorycznego punktowania i prywatnej perspektywy. Czemu taka książka nie powstała wcześniej? Nie jest to kolejne tłumaczenie zagranicznej feministki-teoretyczki, nie jest to też naukowe opracowanie z przerażającymi przypisami. Agnieszka Graff łączy różne sfery życia i burzy dotychczasowy porządek, w którym  feministki nie zajmowały się macierzyństwem (bo jeszcze ktoś je  oskarży o konserwatyzm!), a jeśli już to z pozycji super elastycznej i dyspozycyjnej pracownicy. A gdzie nasza radość bycia mamą, gdzie nasze zmęczenie, prawa i oczekiwania? Bycie pro choice to bycie osobą dającą prawo do decydowania o sobie. Również o tym, jak ma wyglądać nasze macierzyństwo. O tym jest książka Agnieszki i o tym chcą wreszcie słuchać matki XXI wieku.
Sylwia Chutnik, autorka Kieszonkowego atlasu kobiet, prezeska Fundacji MaMa
 
Dziwne jak rzadko ktoś stara sie stawiać pytania o dzieci, rodzinę, wychowanie zamiast dawać lukrowane porady. Agnieszka Graff stawia. No wreszcie. Jestem facetem i równie mocno jestem wkurzony na ten system.
Leszek Talko, dziennikarz Gazety Wyborczej, autor Dziecka dla początkujących
 
Agnieszka Graff pisze o tym, co nie pomaga rodzicom w rodzicielstwie. O konflikcie między potrzebami rodziców i dzieci, w którym wszyscy żyjemy. Wierzę, że tego konfliktu być nie musi, że szukanie równowagi i rozwiązań szanujących potrzeby wszystkich członków rodziny jest możliwe, ale wiem też, że jest bardzo trudne i często napotyka na różne systemowe przeszkody. Myślę, że bardzo potrzebujemy tego filaru rodzicielstwa - równowagi. Cieszę się, że jest ktoś kto szuka odpowiedzi na to, jak taką równowagę uzyskać.
Agnieszka Stein, psycholożka dziecięca, autorka Dziecka z bliska
S
Szczegóły
Dział: Ebooki pdf, epub, mobi, mp3
Kategoria: biografie, wspomnienia,  biografie
Wydawnictwo: Krytyki Politycznej
Rok publikacji: 2014
Liczba stron: 176
Język: polski
Zabezpieczenia i kompatybilność produktu (szczegóły w dziale POMOC): *Produkt jest zabezpieczony przed nielegalnym kopiowaniem (Znak wodny)

Agnieszka Graff - przeczytaj też

eBookowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - eBook, multiformat: mobi, epub - Matka Feministka - mobi, epub

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.3/5 ( 4 oceny )
  • 5
    2
  • 4
    1
  • 3
    1
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Nietoperz

ilość recenzji:167

brak oceny 23-09-2018 15:36

"Matka Feministka"... Z czym kojarzy Wam się tytuł? Czy można być jednocześnie matką i feministką? Czy w "korporacyjnym", a zarazem najpopularniejszym w Polsce nurcie feministycznym znaleźć można miejsce na macierzyństwo? Część z nas może trudno będzie miała sobie to wyobrazić. Również autorka miała zupełnie inne spojrzenie na wartość macierzyństwa w dyskursie feministycznym, do czasu narodzin syna.

"Matka Feministka" to zbiór artykułów pisanych po narodzinach Stasia do miesięcznika "Dziecko", jak również wystąpień na Kongresach Kobiet. O czym przeczytamy? O systemowym wykluczeniu kobiet-matek z życia, codziennych problemach, jak np infrastruktura utrudniająca poruszanie się z maluchem, braku wsparcia dla równego podziału obowiązków rodzicielskich, jak również o tym jak polski feminizm izoluje się od tematu macierzyństwa, koncentrując się na biznesie, szklanych sufitach i rozwoju kariery. Agnieszka Graff zwraca uwagę na popełnione błędy w rozwoju polskiego nurtu feministycznego, które pozwoliły by pojęcie rodziny i macierzyństwa przywłaszczyły sobie ruchy prawicowe, pokazuje też przykłady z działalności poza granicami naszego kraju, w których rodzicielstwo stało się napędem działań na rzecz równości. Wbrew krążącym opiniom autorka nie stała się konserwatystką, a jedynie, lub aż, została matką, co otworzyło jej oczy na kwestie których do tej pory nie dostrzegała.

"Matka Feministka" to nie poradnik jak połączyć bycie rodzicem i feministką, to zbiór rozważań o dotyczących nas problemach, również tych dnia codziennego, widzianych z perspektywy kobiety-matki przez pryzmat jej feministycznych przekonań. Może nie znajdziemy tutaj odpowiedzi na dręczące nas pytania czy wątpliwości, zobaczymy jednak, że dotyczą one nas wszystkich. I właśnie dlatego książkę polecam każdemu_ej, bez wzgledu na przekonania. I niech nie odstraszy Was słowo "feministka" w tytule;)

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?