Kształtowanie lokalnych systemów innowacji jako sposób realizacji koncepcji inteligentnego rozwoju na przykładzie regionów peryferyjnych - pdf pdf, eBook | Księgarnia Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
 • image

E-book

Kształtowanie lokalnych systemów innowacji jako sposób realizacji koncepcji inteligentnego rozwoju na przykładzie regionów peryferyjnych - pdf

ebook

 • pdf

Kształtowanie lokalnych systemów innowacji jako sposób realizacji koncepcji inteligentnego rozwoju na przykładzie regionów peryferyjnych - pdf - opis produktu:

Przedłożona do recenzji praca stanowi interesujące studium teoretyczno-empiryczne nad problematyką inteligentnego rozwoju jednostek terytorialnych szczebla lokalnego. Możliwości realizacji koncepcji inteligentnego rozwoju słusznie upatruje Autorka w zmianach o charakterze innowacyjnym. Współcześnie bowiem to właśnie innowacje stanowią główny motor rozwoju nie tylko pojedynczych podmiotów gospodarczych, ale też całych jednostek terytorialnych różnych szczebli zarządzania. Podjęty w pracy problem jest aktualny i ważny zarówno dla nauki jak i praktyki wdrażania koncepcji inteligentnego rozwoju w układach przestrzennych. O ile problematyka innowacji i innowacyjności przedsiębiorstw doczekała się już w polskim piśmiennictwie naukowym wielu opracowań, to problematyka innowacji i innowacyjności całych układów przestrzennych stosunkowo niedawno stała się przedmiotem badań naukowych podejmowanych na gruncie nauk ekonomicznych. Dotychczas jednakże, brakowało pogłębionych, rozległych przestrzennie badań realizowanych w układach lokalnych poświęconych innowacyjności regionów peryferyjnych opartych na koncepcji terytorium i uwzględniających wzajemne relacje pomiędzy lokalnymi podmiotami, a głównie przedsiębiorstwami i władzami samorządowymi. Dobrze się więc stało, iż Autorka podjęła się trudu przeprowadzenia badań empirycznych nad tą ważną, ale dotychczas mało rozpoznaną problematyką.
(...) monografię naukową dr Magdaleny Zwolińskiej-Ligaj oceniam bardzo wysoko.

Jest ona bowiem wartościowym bardzo pod względem poznawczym, metodycznym i aplikacyjnym oraz bardzo udanym zasługującym na wyróżnienie pracowaniem naukowym. Stanowi cenny wkład w rozwój teorii z zakresu lokalnych systemów innowacji oraz ich roli w urzeczywistnianiu koncepcji inteligentnego rozwoju regionów peryferyjnych, inspiruje do dalszych badań i wyznacza kierunki dalszych poszukiwań badawczych oraz posiada dużą wartość aplikacyjną.
z recenzji dr hab. Izabelli Sikorskiej-Wolak, prof. SGGW

eBook pdf Kształtowanie lokalnych systemów innowacji jako sposób realizacji koncepcji inteligentnego rozwoju na przykładzie regionów peryferyjnych - pdf pochodzi z wydawnictwa Państwowa Szkoła Wyższa im. Jana Pawła II Biała Podlaska. Autorem książki jest Magdalena Anna Zwolińska-Ligaj. Należy do gatunków: ekonomia i biznes. Książka Kształtowanie lokalnych systemów innowacji jako sposób realizacji koncepcji inteligentnego rozwoju na przykładzie regionów peryferyjnych - pdf liczy 389 stron.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
eBook pdf
Kształtowanie lokalnych systemów innowacji jako sposób realizacji koncepcji inteligentnego rozwoju na przykładzie regionów peryferyjnych - pdf

0/5 ( brak ocen )
  5
  4
  3
  2
  1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.