Kognitywnyje priecedenty w chudożiestwiennom idiostilie Borisa Griebienszczikowa: obsiestwo i sakralnaja sfiera - pdf , eBook | Księgarnia Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
  • image

E-book

Kognitywnyje priecedenty w chudożiestwiennom idiostilie Borisa Griebienszczikowa: obsiestwo i sakralnaja sfiera - pdf

ebook

  • pdf

Kognitywnyje priecedenty w chudożiestwiennom idiostilie Borisa Griebienszczikowa: obsiestwo i sakralnaja sfiera - pdf - opis produktu:

Niniejsza publikacja poświęcona jest badaniu zjawisk precedensowych o charakterze kognitywnym jako jednostek odtwarzalnych wykorzystywanych przez rosyjskiego barda oraz rock muzyka Borysa Griebienszczikowa w jego tekstach poetyckich poświęconych prezentacji społeczeństwa i sfery duchowej. W monografii zostały rozpatrzone zarówno precedensy kognitywne o charakterze stricte informacyjnym (koncepty, kategorie konceptualne, przestrzenie kognitywne) wyrażane poprzez jednostki nominatywne i predykatywne języka rosyjskiego, jak też wykorzystywane przez poetę modele obrazowania artystycznego.

Książka jest kontynuacją monografii Olega Leszczaka i Swietłany Leszczak Kognitywnyje priecedenty w piesiennom tworciestwie Borisa Griebienszczikowa: priroda i cielowiek (2019), ma charakter badawczy i jest przeznaczona dla szerokiego grona filologów (zwłaszcza rusycystów), ale także kulturologów i badaczy sztuki.

Publikacja napisana jest w języku rosyjskim.

eBook pdf Kognitywnyje priecedenty w chudożiestwiennom idiostilie Borisa Griebienszczikowa: obsiestwo i sakralnaja sfiera - pdf pochodzi z wydawnictwa Uniwersytet Jana Kochanowskiego. Autorem książki jest Oleg Leszczak. Należy do gatunków: literatura obcojęzyczna, język rosyjski/ukraiński, nauki humanistyczne, językoznawstwo. Książka Kognitywnyje priecedenty w chudożiestwiennom idiostilie Borisa Griebienszczikowa: obsiestwo i sakralnaja sfiera - pdf liczy 280 stron.
S
Szczegóły

eBookowe bestsellery z tych samych kategorii

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
eBook pdf
Kognitywnyje priecedenty w chudożiestwiennom idiostilie Borisa Griebienszczikowa: obsiestwo i sakralnaja sfiera - pdf

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.