Kodeks spółek handlowych. Komentarz , eBook | Księgarnia Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

E-book

 • Wydawnictwo C.H.Beck
 • Zabezpieczenie Znak wodny
 • Produkt cyfrowy
 • Dostępność niedostępny

Kodeks spółek handlowych. Komentarz - opis produktu:

Komentarz do Kodeksu spółek handlowych stanowi wyczerpujące omówienie przepisów ogólnych mających zastosowanie do wszystkich typów spółek, analizę poszczególnych spółek handlowych - ich tworzenie, organizację, funkcjonowanie, rozwiązywanie, łączenie, podział, a także przepisy karne.
Dzieło zawiera również bogatą analizę orzecznictwa i poglądów doktryny, zarówno starszych, jak i tych najnowszych.
Drugie wydanie zawiera szczegółowe omówienie wszystkich nowelizacji, które zostały opublikowane od wydania pierwszego z 2011 r. do chwili obecnej, m.in.:


ustawy z 16.9.2011 r., która ma na celu implementację przepisów dyrektywy 2007/36/WE o wykonywaniu niektórych praw akcjonariuszy spółek notowanych na rynku regulowanym;


ustawy z 19.8.2011 r., która liberalizuje obowiązki związane z procedurami łączeniowymi i podziałowymi spółek;


ustawy z 9.6.2011 r., która uchyla art. 585 nakładający karę ograniczenia wolności, pozbawienia wolności lub grzywnę na osoby biorące udział w tworzeniu spółki handlowej, członków zarządu, rady nadzorczej, komisji rewizyjnej oraz likwidatorów, którzy działają na szkodę spółki;


ustawy z 15.4.2011 r., która zwalnia spółkę kapitałową z obowiązku odbywania zwyczajnego zgromadzenia wspólników (zwyczajnego walnego zgromadzenia) za pełen rok obrotowy zawieszenia działalności gospodarczej;


ustawy z 1.4.2011 r., która ułatwia i znacząco przyspiesza zakładanie spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, a także upraszcza związaną z tym procedurę;


ustawy z 25.3.2011 r., która  ma na celu wprowadzenie możliwości przekształcenia przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną w inną formę organizacyjną, przy zachowaniu wszelkich przywilejów, praw i obowiązków, które przysługiwały uprzednio przedsiębiorcy przekształconemu.


Komentarz zawiera propozycje rozwiązania konkretnych problemów, z jakimi spotykają się osoby prowadzące obsługę prawną spółek oraz zajmujące się konkretnymi sprawami z zakresu prawa handlowego.
Publikacja jest doskonałym narzędziem pracy dla radców prawnych, adwokatów, sędziów, prokuratorów oraz aplikantów radcowskich i adwokackich, a także studentów prawa oraz przedsiębiorców prowadzących sprawy handlowe.

eBook Kodeks spółek handlowych. Komentarz pochodzi z wydawnictwa C.H.Beck. Autorami książki są Robert Pabis, Robert Zawłocki, Michał Bieniak, Grzegorz Suliński, Krzysztof Oplustil, Marcin Spyra, Anna Rachwał, Jacek Bieniak, Jagielski Grzegorz Nita, Marcin Tofel.
S
Szczegóły
 • Dział: Ebooki pdf, epub, mobi, mp3
 • Wydawnictwo: C.H.Beck
 • Zabezpieczenia i kompatybilność produktu (szczegóły w dziale POMOC): *Produkt jest zabezpieczony przed nielegalnym kopiowaniem (Znak wodny)
 • Wprowadzono: 22.02.2013

eBookowe bestsellery z tych samych kategorii

produkt cyfrowy
 • -21%

E-book

produkt cyfrowy
 • -22%

E-book

produkt cyfrowy
 • -22%

E-book

produkt cyfrowy
 • -22%

E-book

produkt cyfrowy
 • -21%

E-book

Robert Pabis, Robert Zawłocki, Michał Bieniak, Grzegorz Suliński, Krzysztof Oplustil, Marcin Spyra, Anna Rachwał, Jacek Bieniak, Jagielski Grzegorz Nita, Marcin Tofel - przeczytaj też

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
eBook
Kodeks spółek handlowych. Komentarz

4.6/5 ( 5 ocen )
  5
  4
  4
  0
  3
  1
  2
  0
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.