Kapitał w przedsiębiorstwie i jego struktura - pdf pdf, eBook | Księgarnia Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
 • image

E-book

Kapitał w przedsiębiorstwie i jego struktura - pdf

ebook

 • pdf

 • Rozmiar pliku 10.99 MB
 • Zabezpieczenie Znak wodny
 • Produkt cyfrowy

Kapitał w przedsiębiorstwie i jego struktura - pdf - opis produktu:

W opracowaniu przedstawiono kluczowe zagadnienia dotyczące możliwości pozyskiwania przez przedsiębiorstwo kapitału oraz zasad kształtowania jego struktury. Szczególną uwagę poświęcono strukturze kapitału, ona bowiem w decydującym stopniu wpływa na efekty prowadzonej działalności. Wielu autorów próbuje dowodzić istnienia ścisłej zależności pomiędzy strukturą kapitału a wartością przedsiębiorstwa. Nie udało się jednak, jak dotąd, jednoznacznie osądzić wielkości tego wpływu, pomimo istnienia wielu modeli, a także doświadczeń z praktyki gospodarczej. Nie ulega przy tym wątpliwości, że struktura ta ma duży wpływ na koszty działalności jednostki oraz uzyskiwa­ne korzyści finansowe. Głównym celem opracowania jest próba określenia znaczenia i wpływu struktury kapitału na działalność przedsiębiorstwa. Na początku zdefiniowano pojęcie kapitału, określono również jego pod­stawowe rodzaje. Z dużą uwagą potraktowano tradycyjne źródła finansowania, opisano również nowoczesne formy funkcjonujące w ramach tzw. kapitału hybrydowego. Wyjaśniono także istotę kosztu kapitału i zasady jego szacowania. Oddzielnie przy tym potraktowano kapitał własny i obcy, w którym zwrócono uwagę na uwarunkowania wpływające na strukturę kapitału w działalności przedsiębiorstw. Uwzględniono tu zarówno czynniki wewnętrzne, jak też o charakterze makroekonomicznym.

Tymczasem postulat taki, w przekonaniu Autorów niniejszego opracowania, nie wydaje się uzasadniony, a w niektórych wypadkach jest całkowicie chybiony. Najnowsze koncepcje teoretyczne, w tym przykładowo public governance - publiczne współrządzenie czy new public governance - nowe publiczne współrządzenie, wskazują jednoznacznie, że nie można kryteriów efektywności i sprawności typowych dla przedsiębiorstw przenosić czy bezpośrednio stosować do sektora publicznego Inne są bowiem cele sektora publicznego i prywatnego oraz ich podmiotów, a co istotniejsze, inna jest aksjologia funkcjonowania przedsiębiorstw, w tym dużych korporacji i podmiotów publicznych.Dla przedsiębiorstw i podmiotów prywatnych typowy jest indywidualizm, dążenie do zysku, a nawet chciwość. Tymczasem dla podmiotów publicznych istotne są takie wartości, jak: sprawiedliwość, odpowiedzialność, solidarność wewnątrz- i międzypokoleniowa, a także równość, m.in. w sferze poziomu życia i ograniczania rozwarstwienia społecznego. Konsekwencją nowego podejścia w ramach nowego współrządzenia publicznego jest zmiana lub modyfikacja koncepcji rozwoju ekonomiczno-społecznego, przykładowo w państwach skandynawskich z welfare state na welfare society, która to podkreśla aktywny współudział społeczeństwa w kreowaniu rozwoju w różnych sferach z wykorzystaniem wszelkich dostępnych mu form organizacyjnych. Oznacza to, że pojęcia efektywności czy sprawności powinny być odmiennie definiowane i mierzone przy pomocy innych narzędzi czy mierników, a tym samym oceniane pod względem innych kryteriów. Neoliberalne podejście i semantyka nie powinny w tym aspekcie mieć zastosowania, a nawet pośredniego odniesienia.

eBook pdf Kapitał w przedsiębiorstwie i jego struktura - pdf pochodzi z wydawnictwa . Autorem książki jest Jacek Grzywacz. Należy do gatunków: ekonomia i biznes. Książka Kapitał w przedsiębiorstwie i jego struktura - pdf liczy 226 stron.
S
Szczegóły
 • Dział: Ebooki pdf, epub, mobi, mp3
 • Kategoria: ekonomia i biznes
 • Rok publikacji: 2012
 • Ilość stron: 226
 • ISBN: 978-83-7378-714-8
 • Język: polski
 • Zabezpieczenia i kompatybilność produktu (szczegóły w dziale POMOC): *Produkt jest zabezpieczony przed nielegalnym kopiowaniem (Znak wodny)
 • Wprowadzono: 08.02.2021

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
eBook pdf
Kapitał w przedsiębiorstwie i jego struktura - pdf

0/5 ( brak ocen )
  5
  4
  3
  2
  1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.