Fenomen korytarza terytorialnego w stosunkach międzynarodowych na wybranych przykładach - pdf , eBook | Księgarnia Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Ebook Fenomen `korytarza` terytorialnego w stosunkach międzynarodowych na wybranych przykładach pdf pdf

 • pdf

ebook

Czas trwania 00:00:00
Wydawnictwo Fundacja Dzień dobry! Kolektyw kultury
Data wydania 2018
Zabezpieczenie Znak wodny
Produkt cyfrowy

Fenomen `korytarza` terytorialnego w stosunkach międzynarodowych na wybranych przykładach - pdf - opis produktu:

Badana przeze mnie idea korytarza ma swoje dwa oblicza, które są niczym dwie strony tej samej monety: znacząco się od siebie różnią, jednak tylko razem mogą utworzyć całość. Po pierwsze, to zwyczajne występowanie wąskiego, niewielkiego pasa ziemi, który należy do jednego państwa i pełni funkcję łącznika, jednak wbija się jak klin, w terytorium innego państwa. W tym jednak rozumieniu korytarz odnosi się wyłącznie do aspektu terytorialnego, fizycznego - mógłby być kolejnym obszarem sui generis, którym mogłaby się zajmować geografia polityczna. Mimo to milczy ona na ten temat. Nie bez przyczyny zresztą. Po prostu korytarz w takim aspekcie nie jest niczym nadzwyczajnym - jest wyłącznie fragmentem państwa o takim a nie innym kształcie. Koniec, kropka. Dopiero drugie oblicze - ,mityczne, metafizyczne - dopełnia obrazu korytarza i czyni go fenomenem, ideą. Nie jest on bowiem wyłącznie obszarem, jest sporem prowadzonym między dwoma państwami, z których jedno stworzyło konstrukt myślowy, jakim jest właśnie korytarz i używa go jak wytrycha w sporze z drugim państwem. Korytarz w tym znaczeniu urasta do rangi symbolu złych relacji między dwoma państwami, wokół niego oscylują inne spory, a za nim kryje się: nieprzepracowana historia, niewybaczone winy, poczucie niesprawiedliwości, wstyd czy zawiść.

Tomasz Rutkowski - student stosunków międzynarodowych oraz prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się prawem międzynarodowym oraz kwestiami bezpieczeństwa żywnościowego i wodnego. Jest prezesem warszawskiego Stowarzyszenia Miłośników Fantastyki Avangarda oraz aktywistą społecznym.

eBook pdf Fenomen `korytarza` terytorialnego w stosunkach międzynarodowych na wybranych przykładach - pdf pochodzi z wydawnictwa Fundacja Dzień dobry! Kolektyw kultury. Autorem książki jest Tomasz Rutkowski. Należy do gatunków: polityka. Książka Fenomen `korytarza` terytorialnego w stosunkach międzynarodowych na wybranych przykładach - pdf liczy 106 stron.
S
Szczegóły
Dział: Ebooki pdf, epub, mobi, mp3
Kategoria: polityka
Wydawnictwo: Fundacja Dzień dobry! Kolektyw kultury
Rok publikacji: 2018
Ilość stron: 106
Język: polski
Zabezpieczenia i kompatybilność produktu (szczegóły w dziale POMOC): *Produkt jest zabezpieczony przed nielegalnym kopiowaniem (Znak wodny)

RECENZJE - eBook pdf - Fenomen `korytarza` terytorialnego w stosunkach międzynarodowych na wybranych przykładach - pdf

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.5/5 ( 2 oceny )
 • 5
  1
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: