Entre la visión del mundo temporal y la aspectual - pdf , eBook | Księgarnia Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Ebook Entre la visión del mundo temporal y la aspectual pdf pdf

 • pdf

 • Promocja
  image-promocja

ebook

Entre la visión del mundo temporal y la aspectual - pdf - opis produktu:

Tematem książki jest analiza wybranych wyrażeń funkcjonujących w obrębie różnych odmian języka hiszpańskiego (głównie andyjskiej i paragwajskiej) w sposób odmienny od normatywnego. Autorka wychodzi z założenia, że przyczyną różnic są zmiany semantyczno-dyskursywne, wynikające z konieczności pogodzenia w języku hiszpańskim dwóch różniących się między sobą wizji świata (europejskiej i andyjsko-amazońskiej) oraz dwóch różnych systemów językowych: zorientowanego na czas systemu języka hiszpańskiego i zorientowanych na aspekt języków substratowych. Analiza została przeprowadzona za pomocą zaproponowanej przez autorkę metodologii lingwistyki kulturowej, potraktowanej jako wielopłaszczyznowa teoria badawcza, której konkretne komponenty (semantyczny, pragmatyczny, kognitywny, etc.) służą jako narzędzia badawcze w zależności od rodzaju zjawiska językowego i warunków jego występowania.

Praca jest przykładem rzadko spotykanej monografii napisanej z wykorzystaniem źródeł nowoczesnych, podających sprawdzone informacje, powiązane w sposób prowadzący do wniosków, które mogą zainteresować bardzo zróżnicowane grono czytelników: przede wszystkim językoznawców, ale także etnologów i etnografów, kulturoznawców, filozofów oraz ogólnie pojmowaną kulturalną publiczność.

eBook pdf Entre la visión del mundo temporal y la aspectual - pdf pochodzi z wydawnictwa Uniwersytet Śląski. Autorem książki jest Joanna Wilk-Racięska. Należy do gatunków: nauka języków, język hiszpański, nauki humanistyczne, językoznawstwo.
S
Szczegóły
Dział: Ebooki pdf, epub, mobi, mp3
Kategoria: nauka języków,  język hiszpański,  nauki humanistyczne,  językoznawstwo
Wydawnictwo: Uniwersytet Śląski
Rok publikacji: 2016
Język: polski
Zabezpieczenia i kompatybilność produktu (szczegóły w dziale POMOC): *Produkt jest zabezpieczony przed nielegalnym kopiowaniem (Znak wodny)
Wprowadzono: 12.12.2016

RECENZJE - eBook pdf - Entre la visión del mundo temporal y la aspectual - pdf

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.7/5 ( 3 oceny )
 • 5
  2
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: