Empatia zmienia nas, zmienia szkołę, zmienia świat - mobi, epub , eBook | Księgarnia Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Empatia zmienia nas, zmienia szkołę, zmienia świat - mobi, epub

Scenariusze zajęć Porozumienia bez Przemocy dla nauczycieli

Raz kupujesz, pobierasz w wielu formatach.
Kupując wybrany plik otrzymujesz możliwość pobrania go w kilku aktualnie dostępnych formatach. Informacja o tym, jakie formaty przyporządkowane są do danego pliku, podana jest za tytułem oraz w ikonce multiformat.
 • mobi
 • epub

 • Promocja
  image-promocja

E-book

ebook

 • Wydawnictwo CoJaNaTo
 • Rozmiar pliku 1.07 MB
 • Zabezpieczenie Znak wodny
 • Produkt cyfrowy

Empatia zmienia nas, zmienia szkołę, zmienia świat - mobi, epub, Scenariusze zajęć Porozumienia bez Przemocy dla nauczycieli - opis produktu:

Książka Empatia zmienia nas, zmienia szkołę, zmienia świat. Scenariusze zajęć Porozumienia bez Przemocy dla nauczycieli to wprowadzenie w tematykę Porozumienia bez Przemocy skierowane do nauczycieli, którym bliskie są kwestie komunikacji i rozwiązywania konfliktów. Składa się z teoretycznego wprowadzenia i ośmiu scenariuszy lekcji tworzących cykl zajęć o komunikacji i empatycznych relacjach w szkole i poza nią.
Dzięki Porozumieniu bez Przemocy każdy, bez względu na wiek, może poczuć się dostrzegany i nauczyć się dostrzegać innych, a co za tym idzie - budować porozumienie. Drogą do tego jest umiejętność mówienia o tym, co jest dla nas ważne i cenne bez interpretowania i osądzania.
Autorki, pracując z nauczycielami, rodzicami i młodzieżą, dostrzegły wielką potrzebę dialogu, budowania silnych relacji opartych o zasadę wygrany-wygrany, a przede wszystkim - o empatię. Empatia to budowanie świadomości uczuć i potrzeb swoich i innych, umiejętność rozmawiania o nich, by finalnie wypracowywać rozwiązania, które służą wszystkim. Celem książki jest wsparcie szeroko rozumianej edukacji w rozwijaniu kompetencji budowania relacji, gdyż edukacja - to relacja.
To, jak rozwiązywane są konflikty w klasie i jak rozmawia się z dziećmi o trudnych komunikatach - wybierając mówienie o faktach, uczuciach i potrzebach zamiast ocen i interpretacji - może realnie zmieniać szkołę. Jednak gdy takie zajęcia są realizowane przez zewnętrznych trenerów, są mniej efektywne niż programy stale realizowane przez pedagogów i nauczycieli pracujących z dziećmi i młodzieżą na co dzień. Stąd pomysł autorek, by podzielić się z nauczycielami efektami ich pracy, czyli scenariuszami zajęć z Porozumienia bez Przemocy, aby mogli sami wdrażać je i modyfikować do własnych potrzeb.
Nie można pominąć tego, jak ważna w pracy nauczyciela jest empatia dla samego siebie, czyli stałe dbanie o własne zasoby. Bez tej praktyki pojawia się ryzyko frustracji, przeciążenia, a finalnie wypalenia zawodowego. Dlatego do publikacji dołączono teorię oraz ćwiczenia Porozumienia bez Przemocy dla samych nauczycieli. To gest uznania dla pracy, którą wykonują każdego dnia oraz troski o to, by czerpali z niej jak największą radość i satysfakcję.

Zawartość
Na książkę składają się:
- część teoretyczna o Porozumieniu bez Przemocy (w tym jej kluczowe założenia i narzędzia);
- propozycje ćwiczeń do praktyki własnej nauczycieli, w tym szczególnie empatii dla siebie jako narzędzia przeciwdziałającego wypaleniu zawodowemu, a także ćwiczenia mające na celu pełniejsze przygotowanie się do zajęć z danego tematu;
- 8 szczegółowo opisanych zajęć - każde po 2 x 45 minut: w tym materiały potrzebne do zajęć, przygotowanie merytoryczne nauczyciela, propozycje przebiegu zajęć i pytania do refleksji po zajęciach.

O autorkach
Joanna Berendt - coach ICF PCC, trenerka i mediatorka NVC
Porozumieniem bez Przemocy zajmuję się od 2009 roku. W tym, co robię zawodowo i prywatnie, przyświeca mi marzenie o współtworzeniu świata, w którym jest miejsce dla każdego. Poza coachingiem i Porozumieniem bez Przemocy interesuje mnie neurobiologia i pozytywna neuroplastyczność wg Ricka Hansona, którą sama praktykuję i wykorzystuję w pracy. Pracuję z grupami, którym zależy na budowaniu relacji opartych na dialogu i zaufaniu oraz pełnym wykorzystaniu potencjału jednostek i zespołów. Od 2008 współpracuję z Youth Business Poland jako mentorka i coach, wspieram młodych przedsiębiorców w rozwoju i skutecznym prowadzeniu własnych biznesów. Od 2013 roku jako członek zarządu współtworzę Fundację Nowych Możliwości Equante. Zainicjowałam również utworzenie pierwszych w Polsce studiów podyplomowych z Porozumienia bez Przemocy w Collegium Civitas, gdzie od 2015 roku prowadzę zajęcia. Współorganizuję Maraton oraz Widzę Człowieka - akcję non-profit na rzecz szerzenia wiedzy o Porozumieniu bez Przemocy, dialogu i empatii. Współprowadzę blogi o empatii i coachingu, m.in. Przywództwo z empatią, Przyjaciele Żyrafy oraz Dogadać się z dzieckiem czy Dorastać z nastolatką.
Jestem współautorką wielu publikacji inspirowanych coachingiem i Porozumieniem bez Przemocy, między innymi pozycji takich, jak Dogadać się z dzieckiem. Coaching, empatia, rodzicielstwo, Przyjaciele żyrafy. Bajki o empatii oraz Coaching - katalizator rozwoju organizacji i Coaching jako klucz do wewnętrznej motywacji.
 
Paulina Orbitowska-Fernandez - trenerka empatycznej komunikacji, Business & Life coach, nauczycielka języka angielskiego i hiszpańskiego, trenerka i coach eduScrum, była dyrektorka prywatnej szkoły podstawowej
Prowadzę warsztaty, wykłady oraz szkolenia z zakresu empatycznej komunikacji w domu, szkole i pracy oraz narzędzia eduScrum. Wierzę, że społeczne zmiany, w tym w świecie biznesu, edukacji i wychowania, można oprzeć o empatię, która otwiera drogę do efektywnej komunikacji i współpracy. Jestem zwolennikiem zasady connection before correction i ciężko pracuję, aby stała się ona codzienną praktyką w moim życiu osobistym oraz zawodowym. Z wykształcenia jestem politologiem oraz nauczycielem języka angielskiego i hiszpańskiego. W latach 2010-2017 pełniłam funkcję koordynatora zespołu, wicedyrektora oraz dyrektora szkoły. W latach 2004-2010 pracowałam na uniwersytecie oraz w dwóch szkołach IB w Meksyku. Od roku 2010 mieszkam w Warszawie. Współorganizuję Maraton Empatii i współtworzę Empathic Way Europe, organizację oferującą warsztaty w języku angielskim w Polsce i na całym świecie, również w formie bezpłatnej poprzez inicjatywę Time for Honesty.
 
Magdalena Sendor - certyfikowana trenerka Porozumienia bez Przemocy
Lubię mieszkać w różnych miejscach, poznawać nowych ludzi i próbować nowych zajęć. Z wykształcenia jestem kulturoznawczynią i dziennikarką. Chcąc wspierać każdego w najlepszy dla niego sposób, korzystam z różnych form. Prowadzę warsztaty, treningi, mediacje indywidualne i grupowe, kręgi oraz facylitacje. W swojej pracy spotykam się z dziećmi, rodzicami, nauczycielami, menedżerami, pracownikami oraz seniorami. Od kilku lat z prawdziwą ciekawością i uwagą przyglądam się edukacji i pracy z perspektywy wolności i odpowiedzialności. Jest to możliwe dzięki współpracy ze szkołami demokratycznymi i firmami, które szukają nowego stylu zarządzania i wpisują się w nurt organizacji turkusowych. Stworzyłam z sukcesem rozpoznawalne marki w branży rodzicielstwa bliskości: Ekodzieciak oraz Akademia Noszenia Dzieci. Jestem autorką dwóch książek dla rodziców Dogadać się z dzieckiem. Coaching, empatia, rodzicielstwo oraz Noś swoje dziecko.

eBook, multiformat: mobi, epub Empatia zmienia nas, zmienia szkołę, zmienia świat - mobi, epub Scenariusze zajęć Porozumienia bez Przemocy dla nauczycieli, pochodzi z wydawnictwa CoJaNaTo. Autorami książki są Magdalena Sendor, Joanna Berendt, Paulina Orbitowska-Fernandez. Należy do gatunków: poradniki, dzieci, rodzina.
S
Szczegóły
 • Dział: Ebooki pdf, epub, mobi, mp3
 • Kategoria: poradniki,  dzieci,  rodzina
 • Wydawnictwo: CoJaNaTo
 • Rok publikacji: 2020
 • Język: polski
 • Zabezpieczenia i kompatybilność produktu (szczegóły w dziale POMOC): *Produkt jest zabezpieczony przed nielegalnym kopiowaniem (Znak wodny)
 • Wprowadzono: 21.05.2020

eBookowe bestsellery z tych samych kategorii

Magdalena Sendor, Joanna Berendt, Paulina Orbitowska-Fernandez - przeczytaj też

RECENZJE - eBook, multiformat: mobi, epub - Empatia zmienia nas, zmienia szkołę, zmienia świat - mobi, epub, Scenariusze zajęć Porozumienia bez Przemocy dla nauczycieli

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: