Elon Musk. Biografia twórcy PayPal, Tesla, SpaceX , eBook | Księgarnia Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Elon Musk. Biografia twórcy PayPal, Tesla, SpaceX

E-book

ebook

 • Lektor
 • Wydawnictwo Helion
 • Zabezpieczenie Znak wodny
 • Produkt cyfrowy
 • Dostępność niedostępny

Elon Musk. Biografia twórcy PayPal, Tesla, SpaceX - opis produktu:

Steve Jobs chciał waszych pieniędzy. Mark Zuckerberg pragnie wam pomóc udostępnić zdjęcia bobasów. Elon Musk zamierza uratować świat przed zagładą.

Wizjoner, geniusz, nieznośny szef, najbardziej zuchwały przedsiębiorca Doliny Krzemowej, jeden z najbogatszych ludzi na ziemi. Człowiek stawiany w jednym szeregu z Thomasem Edisonem, Henrym Fordem i Stevem Jobsem. Każdy start-up w jego rękach zmienia się w złoto.
Stworzył PayPala, koncern samochodowy Tesla Motors, a także SpaceX - firmę wysyłającą prywatne rakiety w kosmos. Muskowi udało się, mimo że jego życie jest niedorzeczne. A może właśnie dlatego.
Żeby przekonać rząd, że pojawił się nowy gracz w wyścigu kosmicznym, zaparkował rakietę na trawniku przed siedzibą Federalnej Administracji Lotnictwa w Waszyngtonie.
Gdy po auta Tesli ustawiały się kolejki chętnych, Leonardo DiCaprio błagał Elona o egzemplarz elektrycznego Roadstera. Musk oczywiście odmówił.

Ashlee Vance, publicysta specjalizujący się w nowoczesnych technologiach, przeprowadził dziesiątki wywiadów z rodziną, przyjaciółmi i pracownikami Elona Muska. Dotarł także do jego wrogów. Sam Musk przyrzekł, że zrobi wszystko, by nie dopuścić do publikacji tej książki. Nagle zmienił zdanie - oto ona.

eBook Elon Musk. Biografia twórcy PayPal, Tesla, SpaceX pochodzi z wydawnictwa Helion. Autorem książki jest Ashlee Vance. Należy do gatunków: biografie, wspomnienia, biografie.
S
Szczegóły
 • Dział: Ebooki pdf, epub, mobi, mp3
 • Kategoria: biografie, wspomnienia,  biografie
 • Wydawnictwo: Helion
 • Rok publikacji: 2016
 • Zabezpieczenia i kompatybilność produktu (szczegóły w dziale POMOC): *Produkt jest zabezpieczony przed nielegalnym kopiowaniem (Znak wodny)
 • Lektor: Marek Bukowski
 • Wprowadzono: 01.03.2016

RECENZJE - eBook - Elon Musk. Biografia twórcy PayPal, Tesla, SpaceX

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.6/5 ( 10 ocen )
 • 5
  8
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  1
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

rrecenzjaa

ilość recenzji:126

brak oceny 29-03-2016 12:46

"ELON MUSK. Biografia twórcy PayPal, Tesla, SpaceX" opowiada o człowieku bezkompromisowym, obdarzonym niezwykłą charyzmą, którego celem jest między innymi załogowa misja na Czerwoną Planetę. Taka koncepcja mogła zrodzić się tylko w umyśle wizjonera, lidera nowoczesnych technologii, który potrafi przenieść dokonania w sferze nauki na grunt biznesu. Jest to niezbędna umiejętność jeśli marzy się o dokonaniu przełomu, który wpłynąłby na nowe postrzeganie rzeczywistości przez społeczeństwo. Wbrew pozorom nie są to słowa bez pokrycia, bo Elon Musk faktycznie swoimi koncepcjami daleko wykracza poza zwykłą codzienność. Jest właścicielem firm takich jak SpaceX czy Tesla. Ta pierwsza to firma, której ambicją jest wysyłać ludzi w kosmos, a obecnie zajmuje się między innym wysyłaniem satelitów. Ten rynek jest niezwykle perspektywiczny. Konkurencja nie śpi ale Musk zdaje się być kilka kroków przed nią. Budując jedną rakietę myśli już o następnej, jeszcze lepszej. Podobnie jest w przypadku Tesli, czyli firmy motoryzacyjnej, specjalizującej się w budowie samochodów elektrycznych. W tej branży główny bohater również znalazł niszę wartą zagospodarowania. Zauważył, że globalne koncerny motoryzacyjne nie kwapią się do wprowadzania na rynek elektrycznych samochodów. Stał się swego rodzaju prekursorem potrafiącym planować wieloetapowo. Produkcja samochodu to za mało on również buduje stacje ładujące, czyli tworzy de facto całą infrastrukturę pod swoje przedsięwzięcie. To znakomity pomysł biorąc pod uwagę, że złoża paliw kopalnych kiedyś się wyczerpią. Książka autorstwa Ashlee Vance pokazuje jak wiele musiał poświęcić Musk aby realizować swoje marzenia. Jego firmy znajdowały się na granicy upadłości. Musiał mierzyć się z przekraczaniem terminów realizacji kolejnych projektów. Często niełatwym życiem osobistym. Przebywaniem w pracy po kilkanaście godzin dziennie, setkami godzin spędzonych w samolocie. Te wszystkie przeszkody paradoksalnie wzmacniały Muska. Stał się przedsiębiorcą-wizjonerem, który silną ręką rządzi przedsiębiorstwami, o czym zapewniają jego pracownicy. Trzeba niezwykle silnej osobowości aby się nie poddać w drodze na technologiczny Olimp. Elon Musk bez wątpienia zasłużył na swój sukces, ciężką pracą i ambitnymi planami, których nigdy nie porzucił.

Czy recenzja była pomocna?