Dlaczego Filonek? - pdf , eBook | Księgarnia Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Dlaczego Filonek? - pdf

Bajki i opowiadania dla dzieci z cukrzycą i ich przyjaciół

 • pdf

 • Promocja
  image-promocja

E-book

ebook

Dlaczego Filonek? - pdf, Bajki i opowiadania dla dzieci z cukrzycą i ich przyjaciół - opis produktu:

Recenzje
Tytuł opowiadań Dlaczego Filonek? zawiera to najczęściej zadawane przez rodziców pytanie: Dlaczego moje dziecko zachorowało na cukrzycę?. Jest tym samym zaproszeniem do opowiedzenia tego, co dzieje się w Twoim umyśle i sercu po rozpoznaniu tej nieuleczalnej choroby, jaką jest cukrzyca.
Prof. dr hab. n. med. Ewa Pańkowska
Konsultant w dziedzinie diabetologii i pediatrii,
twórca szkoły leczenia pompą insulinową w Polsce

Bajki Anny Urbanowicz-Bagniuk w najprostszy sposób budują wsparcie dla dzieci i ich opiekunów w akceptacji nowej, trudnej sytuacji - nowej drogi życia wytyczonej cukrzycą.
Prof. dr hab. n. med. Przemysława Jarosz-Chobot
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

W dniu postawienia diagnozy wszyscy zajęli się przygotowaniem Was do życia z dzieckiem chorym na cukrzycę. Gdzieś w natłoku ważnych informacji medycznych bardzo często na plan dalszy zepchnięte jest leczenie emocji Waszych i chorego dziecka.
Bajki i opowiadania Dlaczego Fionek? mają ogromny bagaż pozytywnych wrażeń, dzięki którym i Wy, i Wasze dzieci możecie popatrzeć w pogodny sposób na życie z cukrzycą.
Teresa Benbenek-Klupa,
Spełniony w życiu prywatnym i zawodowym diabetyk

Od Autorki
Zadawałam życiu wciąż te same pytania: Dlaczego? Dlaczego ja? Dlaczego moje dziecko? Dlaczego my? Do dzisiaj nie otrzymałam odpowiedzi. Dlatego przestałam pytać.
Mój świat, świat mojej rodziny, został całkowicie przewartościowany, drobnostki, które do tej pory miały rangę problemów, przestały nimi być. Cukrzyca u naszych dzieci to ogromna lekcja pokory, jaką przyniosło nam życie. W chwili diagnozy przewraca nasz dotąd - wydawałoby się - poukładany świat zupełnie do góry nogami.
Zbiór bajek Dlaczego Filonek? napisałam, mając te pierwsze - chyba najtrudniejsze - chwile za sobą. Mam nadzieję, że pozwolą one Waszym pociechom oswoić się z nową sytuacją w życiu i żyć jego pełnią dzisiaj, jutro, pojutrze... zawsze.
Nikt nie powiedział, że będzie łatwo, ale trudno też nie będzie. Trzeba tylko być silnym i tę siłę, wiarę w to, co wydaje się niemożliwe, przekazać dzieciom.
 

eBook pdf Dlaczego Filonek? - pdf Bajki i opowiadania dla dzieci z cukrzycą i ich przyjaciół, pochodzi z wydawnictwa Omnibus. Autorem książki jest Anna Urbanowicz-Bagniuk. Należy do gatunków: poradniki, dzieci, inne, zdrowie, choroby i schorzenia.
S
Szczegóły
 • Dział: Ebooki pdf, epub, mobi, mp3
 • Kategoria: poradniki,  dzieci,  inne,  zdrowie,  choroby i schorzenia
 • Wydawnictwo: Omnibus
 • Rok publikacji: 2016
 • Język: polski
 • Zabezpieczenia i kompatybilność produktu (szczegóły w dziale POMOC): *Produkt jest zabezpieczony przed nielegalnym kopiowaniem (Znak wodny)
 • Wprowadzono: 23.02.2016

RECENZJE - eBook pdf - Dlaczego Filonek? - pdf, Bajki i opowiadania dla dzieci z cukrzycą i ich przyjaciół

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.4/5 ( 9 ocen )
 • 5
  7
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

karolina gleinert

ilość recenzji:35631

brak oceny 31-10-2018 22:47

Bajki autorstwa Anny Urbanowicz-Bagniuk, które bardzo szybko i przyjemnie się czytało. Możemy w książce przeczytać o codziennym życiu, które jest pełne dobroci, radości i mądrości. To wszystko co dobre kończy się w momencie, które bohaterowie dowiadują się o chorobie przewlekłej, czyli cukrzycy. Najbardziej to przeżywają dzieci, które potrzebują największego wsparcia drugiej osoby.

Bajki autorstwa Anny Urbanowicz-Bagniuk to fajny zbiór, który przynosi i buduję wsparcie dla dzieci i ich rodzicom, w momencie kiedy dowiadują się o nowej chorobie cukrzycy, jak ich życie zmienia się o 180%, wracają na nową drogę życia. Te wszystkie emocje, wsparcie dla nich, daje im dużo siły, które później owocują pięknymi chwilami oraz momentami. To cudowne jak autorka to wszystko przekazuje swoim czytelnikom. Miłej lektury.

Czy recenzja była pomocna?