SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Ebook Co nas (nie) zabije. Największe plagi w historii ludzkości mobi,epub

Raz kupujesz, pobierasz w wielu formatach.
Kupując wybrany plik otrzymujesz możliwość pobrania go w kilku aktualnie dostępnych formatach. Informacja o tym, jakie formaty przyporządkowane są do danego pliku, podana jest za tytułem oraz w ikonce multiformat.
  • mobi
  • epub

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

Opis produktu:

Z tej książki dowiesz się, że zabić cię może:
- Taniec
- Brudne ręce
- Seks
- W zasadzie wszystko

W 1518 roku kobieta zaczęła tańczyć w centrum Strasburga. Po tygodniu dołączyły do niej 34 osoby, po miesiącu kolejne 400. Wszyscy zmarli z powodu ataków serca, udarów mózgu, wycieńczenia organizmu. Zatańczyli się na śmierć.

Od stuleci ludzkość była nawiedzana przez śmiercionośne plagi. Od czasów Imperium Rzymskiego, przez średniowiecze, aż po XX wiek dżuma, gruźlica, cholera i inne choroby próbowały zabić jak najwięcej osób.

`Co nas (nie) zabije. Największe plagi w historii ludzkości` pozwala spojrzeć nam na najmroczniejsze chwile w historii. Z lekkością i humorem poznać najtragiczniejsze zarazy oraz bohaterów, którzy z nimi walczyli.

Książki dobre nie tylko w teorii!
S
Szczegóły
Dział: Ebooki pdf, epub, mobi, mp3
Kategoria: literatura popularnonaukowa
Wydawnictwo: Poznańskie
Rok publikacji: 2020
Język: polski
Zabezpieczenia i kompatybilność produktu (szczegóły w dziale POMOC): *Produkt jest zabezpieczony przed nielegalnym kopiowaniem (Znak wodny)

eBookowe bestsellery z tych samych kategorii

produkt cyfrowy
produkt cyfrowy
produkt cyfrowy
produkt cyfrowy
produkt cyfrowy

RECENZJE - eBook, multiformat: mobi, epub - Co nas (nie) zabije. Największe plagi w historii ludzkości - mobi, epub

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4/5 ( 1 ocena )
  • 5
    0
  • 4
    1
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Hrosskar

ilość recenzji:227

27-03-2020 19:24

Jennifer Wright w swojej książce przedstawia w sumie 14 plag - od ospy, przez dżumę, aż po grypę hiszpankę. Opisuje czym jest dana choroba, jakie są jej objawy, czym próbowano ją leczyć oraz jakie przyniosło to skutki. Dowiemy się także ile osób zginęło na daną chorobę, ale również jak czuły się ofiary np. syfilisu, które uważano za grzeszników i były wykluczane z życia społecznego. W książce znajdziemy również historie osób np. Marry Mallon, czyli Tyfusowej Mary, ale również lekarzy, którzy przyczynili się znacząco do zwalczenia plagi. To wszystko autorka opisuje językiem bardzo przystępnym, ciekawym, ale przede wszystkim lekkim w odbiorze i pełnym odniesień do współczesnej popkultury - filmów, powieści, czy znanych osób. W tych wszystkich opisach plag nie zabrakło ironicznego humoru, dzięki któremu książka, pomimo swojej treści, nie przygnębia, ale jest ciekawą i pasjonującą lekturą.

W książce, oprócz opisów kolejnych chorób, autorka przekazuje również wiele ogólnych informacji. Opowiada czym są szczepionki i czym się różnią te, które mają martwe wirusy, a czym te z żywymi wirusami, dlaczego tak ważna jest higiena, przestrzeganie zaleceń lekarzy, rzetelne informowanie obywateli o epidemii i wiele więcej. Przedstawia także wskazówki, jakich należy przestrzegać w obliczu każdej epidemii. Jennifer Wright opisuje również jak wiele wycierpiały ofiary niektórych plag ze strony innych osób - były zsyłane na odosobnioną wyspę, szykanowane i uważane za grzeszników. Na szczęście, często znalazły się osoby, które były gotowe nieść pomoc takim osobom. Dobrym przykładem jest ksiądz Damian De Veuster, który swoją pomocą i życzliwością przywrócił wiarę w siebie setkom osób, chorujących na trąd i zesłanych na wyspę Molokai. Co ważne, autorka wszystkie informacje, jakie przekazuje, popiera licznymi źródłami, dzięki czemu można później samodzielnie poszerzyć swoją wiedzę na temat interesującej nas choroby.



Co nas (nie) zabije jest bardzo interesującą książką, przedstawiającą największe plagi w historii ludzkości. Autorka rzetelnie, ale ciekawie i z humorem opisuje poszczególne choroby, najsłynniejsze przypadki, jak również przekazuje wiele ogólnej wiedzy np. na temat szczepionek.

PS: Czytanie tej książki w czasie pandemii koronawirusa było chwilami dość przerażające :)

Za możliwość przeczytania książki serdecznie dziękuję księgarni Gandalf.com.pl!

Czy recenzja była pomocna?