Mam na Pana nowy zamach - pdf , eBook | Księgarnia Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

`Mam na Pana nowy zamach` - pdf

Wybór korespondencji Jerzego Giedroycia z historykami i świadkami historii 1946-2000. Tom 3

  • pdf

  • Promocja
    image-promocja

E-book

ebook

`Mam na Pana nowy zamach` - pdf, Wybór korespondencji Jerzego Giedroycia z historykami i świadkami historii 1946-2000. Tom 3 - opis produktu:

Jerzy Giedroyc miał dwie pasje - politykę i historię. Przez ponad pół wieku konsekwentnie realizował własną politykę historyczną. Jego działalność w tym zakresie zmierzała do gruntownej rewizji historycznego imaginarium Polaków. W najogólniejszym sensie, dążenie to wyrastało z doświadczeń II Rzeczypospolitej i bolesnej lekcji II wojny światowej. Społeczną funkcję wiedzy o przeszłości Jerzy Giedroyc rozumiał jako krytyczny, wielogłosowy i wolny od wszelkich tematów tabu namysł nad przeszłością Polski, jej relacjami z sąsiadami oraz miejscem w Europie. Chciał, aby była to refleksja wolna od wszelkich fanatyzmów narodowych, klasowych, rasowych, religijnych, obyczajowych.
Prezentowana Czytelnikowi trzytomowa edycja korespondencji Jerzego Giedroycia z badaczami przeszłości i jej bohaterami została przygotowana w ramach projektu Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki Jerzy Giedroyc, historycy i świadkowie historii. Składające się na nią listy z zasobu Archiwum Instytutu Literackiego w Paryżu nie były dotychczas publikowane. Zawierają nie tylko mniej lub bardziej poufne glosy do historiograficznych debat toczonych na łamach Kultury i Zeszytów Historycznych, zaprezentowanych przez edytorów w tomie W poszukiwaniu innej historii. Antologia tekstów opublikowanych na łamach periodyków Instytutu Literackiego w Paryżu (WUŁ, 2015). Odnaleźć w nich można również wiele nieznanych, a nawet sensacyjnych informacji o działalności krajowych i emigracyjnych placówek naukowych, warunkach życia i specyfice pracy dziejopisarzy oraz świadków historii, wreszcie o kulisach wydarzeń politycznych, społecznych i kulturalnych, których jedni i drudzy byli uczestnikami.

eBook pdf `Mam na Pana nowy zamach` - pdf Wybór korespondencji Jerzego Giedroycia z historykami i świadkami historii 1946-2000. Tom 3, pochodzi z wydawnictwa Uniwersytet Łódzki. Autorem książki jest Jerzy Giedroyc. Należy do gatunków: biografie, wspomnienia, listy, korespondencja.
S
Szczegóły

RECENZJE - eBook pdf - `Mam na Pana nowy zamach` - pdf, Wybór korespondencji Jerzego Giedroycia z historykami i świadkami historii 1946-2000. Tom 3

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: