Apokalipsa 1939. Początek - mobi, epub mobi,epub, eBook | Księgarnia Gandalf.com.pl
tel: +48 42 252 39 23 email: info@gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
 • image

E-book

Apokalipsa 1939. Początek - mobi, epub, eBook

ebook

Raz kupujesz, pobierasz w wielu formatach.
Kupując wybrany plik otrzymujesz możliwość pobrania go w kilku aktualnie dostępnych formatach. Informacja o tym, jakie formaty przyporządkowane są do danego pliku, podana jest za tytułem oraz w ikonce multiformat.
 • mobi
 • epub

 • Wydawnictwo Ender
 • Rozmiar pliku 9.08 MB
 • Zabezpieczenie Znak wodny
 • Produkt cyfrowy

Apokalipsa 1939. Początek - mobi, epub - opis produktu:

Radosław Wiśniewski (rocznik `74) towarzyszy polskim żołnierzom września `39 podczas bitew, odwrotów, chwil chwały i klęski. Jest wszędzie tam, gdzie coś się dzieje. Ze sztabów wraz z rozkazami wyrusza na pierwszą linię, a to, co dostrzega, zapisuje i w niniejszej książce dzieli się z nami wiedzą i wrażeniami. Nie znajdziemy tu suchego, lakonicznego tonu historyka.

Wiśniewski pisze o znanych nam bohaterach jak o braciach lub synach.Dostrzega ich wady, ale nie przestaje ich rozumieć i szanować. Choć zna fakty, nieustannie w nich wierzy, trzyma kciuki za udaną przeprawę, szczęśliwe lądowanie czy skuteczną szarżę.

To dziennik świadka historii, w którym z przeróżnych źródeł wyłania się obraz wojny - każdy z nas o niej słyszał, a dziś w niezwykły sposób może ją przeżyć i zrozumieć więcej. A jest nam to potrzebne, bo przecież to, że wojna naprawdę się skończyła, wcale nie jest takie oczywiste. Na pewno kiedyś się zaczęła... Bardzo osobista w tonie, emocjonalna gawęda Radka Wiśniewskiego o polskim Wrześniu. Autor opowiada historie, z których możemy być dumni i takie, których trzeba się wstydzić. Obrazowo, surowo ukazuje odwagę i tchórzostwo, egoizm i wielkoduszność, bohaterstwo i zwykłą ludzką małość. Przy tym wszystkim rzecz jasna stoi po stronie herosów: chce, abyśmy zapamiętali nazwiska Ludwika Głowackiego, Jana Bołbotta, Stanisława Dąbka, Józefa Kustronia i wielu innych, mniej znanych, a jakże wartych zadumy bohaterów tej tragicznej wojny. Ja będę pamiętał.
Marcin Ciszewski
S
Szczegóły
 • Dział: Ebooki pdf, epub, mobi, mp3
 • Kategoria: historia,  II wojna światowa,  literatura faktu i reportaż
 • Wydawnictwo: Ender
 • Rok publikacji: 2020
 • ISBN: 978-83-65904-68-3
 • Język: polski
 • Zabezpieczenia i kompatybilność produktu (szczegóły w dziale POMOC): *Produkt jest zabezpieczony przed nielegalnym kopiowaniem (Znak wodny)
 • Wprowadzono: 16.04.2020

eBookowe bestsellery z tych samych kategorii

produkt cyfrowy
 • -23%

E-book

produkt cyfrowy
 • -23%

E-book

produkt cyfrowy
 • -23%

E-book

Polecane

produkt cyfrowy
 • -20%

E-book

produkt cyfrowy
 • -22%

E-book

produkt cyfrowy
 • -22%

E-book

produkt cyfrowy
 • -22%

E-book

produkt cyfrowy
 • -22%

E-book

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
eBook, multiformat: mobi, epub
Apokalipsa 1939. Początek - mobi, epub

5/5 ( 1 ocena )
  5
  1
  4
  0
  3
  0
  2
  0
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Twórca Recenzji Tygodnia! - nagroda w ramach cotygodniowego konkursu "Zdobądź punkty za recenzje" Gandalf.com.pl

Froszti

 • 16-05-2020
 • 11:15

Wydawnictwo Warbook ma w swojej ofercie całą plejadę świetnych książek historycznych. Do tego grona w kwietniu bieżącego roku dołączyło najnowsze dzieło pana Radosława Wiśniewskiego. Pozycja skupiająca się na początkowym etapie II Wojny Światowej i wrześniowej obronie naszego kraju.
Apokalipsa 1939 ? jak sama nazwa wskazuje, na ponad 370 stronach znaleźć można chronologiczne relacje z wyniszczającej i krwawej wojny obronnej, która stała się początkiem prawdziwej ?apokalipsy? naszego kraju i jego obywateli. Wydarzenia te stały się nie tylko preludium do największej wojny światowej znanej ludzkości, ale również bezpowrotnie zmieniły całą naszą przyszłość. Kolejne rozdziały pokazują najistotniejsze epizody wojenne. Począwszy od przygotować do konfliktu; bombardowaniu Wielunia gdzie śmierć ponieśli wyłącznie cywile, a Niemiecka machina wojenna zdecydowała się zniszczyć nawet doskonale oznaczony szpital; przez mniej lub bardziej znane krwawe bity i akcje ofensywne (min. pod Kockiem, pod Morką); na heroicznej obronie przed wschodnim najeźdźcą kończąc (np. obrona Grodna).

Należy jednak sobie jasno powiedzieć, że nie mamy tutaj do czynienia z typową książką historyczną, która w dosyć suchy sposób prezentuje pewne fakty. Radosław Wiśniewski w wyjątkowy sposób stara się ukazać żołnierzy września ?39, podczas bitew, zasadzek, odwrotów i chwil zarówno chwały, jak i druzgoczących porażek. Nazwiska, daty, nazwy, miejsca kluczowe dla przebiegu kampanii wrześniowej, istotne rozkazy i podejmowane decyzje, wszystkie te historyczne elementy (a jest ich jeszcze więcej), dobitnie pokazują rozległą wiedzę autora, która może udzielić się czytającemu. Historyczny wydźwięk publikacji konstatuje z dosyć nietypowym jej sposobem redagowania. Twórca pokazuje wielki heroizm żołnierzy, który często kończył się bardzo tragicznie, nie boi się jednak dosadnie wytknąć wszystkich błędów i niehonorowych postępowań, których niestety w początkach wojennej zawieruchy, było całkiem sporo (niekompetencja niektórych dowódców była wręcz porażająca). W rozdziałach obok faktów można znaleźć również obszerne przemyślenia twórcy (włącznie z rozważaniami co można było zrobić inaczej i lepiej). Pojawiają się także liczne konwersacje autora z bliskimi mu osobami, które prowadzi podczas odwiedzania niektórych historycznych miejsc, dzięki czemu tytuł nabiera wyraźnej dozy emocjonalności. W publikację w umiejętny sposób wpleciono również bezpośrednie relacje uczestników i światów września ?39. Listy, wspomnienia, relacje obrońców, począwszy od zwykłych żołnierzy, po głównodowodzących i cywilów kończąc (często dane wydarzenia pokazywane są w ten sposób w relacji obu stron), powodują, że książka staje się bardziej ?ludzka? i przestaje być zbiorem suchych faktów.

Apokalipsa 1939. Początek to pozycja pod pewnymi względami dosyć nietypowa, ale na pewno nie ?bezbarwna?. Tytuł niewątpliwie w pierwszej kolejności powinien znaleźć się w sferze zainteresowań miłośników historii, którzy wielką pasją darzą okres II Wojny Światowej. Coś dla siebie znajdą tutaj zarówno bardziej ?doświadczeni? pasjonaci, jak i ci którzy pragnęliby powiększyć swój zakres ?szkolnej? historycznej wiedzy, a niekoniecznie chcą sięgać po trudną fachową literaturę.

Czy recenzja była pomocna?