Angole - mobi, epub , eBook | Księgarnia Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
 • image

E-book

Angole - mobi, epub

ebook

Raz kupujesz, pobierasz w wielu formatach.
Kupując wybrany plik otrzymujesz możliwość pobrania go w kilku aktualnie dostępnych formatach. Informacja o tym, jakie formaty przyporządkowane są do danego pliku, podana jest za tytułem oraz w ikonce multiformat.
 • mobi
 • epub

Angole - mobi, epub - opis produktu:

W brytyjskiej prasie raz po raz pojawiają się artykuły o polskiej inwazji na Wyspy. Istotnie, według ostrożnych szacunków w ciągu ostatnich dziesięciu lat wyemigrowało tam ponad siedemset tysięcy Polaków. Mówi się o milionie, a czasem o dwóch. Ewa Winnicka podróżuje po Wielkiej Brytanii i oddaje głos owym najeźdźcom, wywodzącym się ze wszystkich grup społecznych. Pyta, jak polscy inteligenci, robotnicy, drobni przedsiębiorcy, studenci i bezdomni widzą kraj, do którego przybywają. Każda historia to gotowy scenariusz filmowy. Angole to przede wszystkim niejednoznaczny obraz tubylców: obywateli Wielkiej Brytanii, malowany nadzieją i rozczarowaniem, podziwem i lekceważeniem, wreszcie sukcesem i porażką polskich kolonizatorów. To fantastyczna kontynuacja Londyńczyków pół wieku później i w świecie bez granic.


Kim jest Anglik dla Polaka? Kim Polak dla Anglika? Ewa Winnicka wysłuchała kilkudziesięciorga polskich najeźdźców na Wyspy. Opowiedzieli jej, w jakie wpadali pułapki, jak się z nich wydobywali albo nie, jak zwyciężali, nieraz w wielkim stylu, jak walczyli o prawa pracownicze, nie tylko dla siebie. Aktualna, poważna i dowcipna książka reporterska dla wszystkich, zwłaszcza dla tych, którzy wybierają się w drogę. A wybrały się już podobno dwa miliony.

Małgorzata Szejnert

eBook, multiformat: mobi, epub Angole - mobi, epub pochodzi z wydawnictwa Czarne. Autorem książki jest Ewa Winnicka. Należy do gatunków: literatura faktu i reportaż. Angole - mobi, epub jest częścią serii Reportaż.
S
Szczegóły
 • Dział: Ebooki pdf, epub, mobi, mp3
 • Kategoria: literatura faktu i reportaż
 • Wydawnictwo: Czarne
 • Rok publikacji: 2014
 • ISBN: 978-83-7536-903-8
 • Język: polski
 • Zabezpieczenia i kompatybilność produktu (szczegóły w dziale POMOC): *Produkt jest zabezpieczony przed nielegalnym kopiowaniem (Znak wodny)
 • Wprowadzono: 31.10.2014

eBookowe bestsellery z tych samych kategorii

Ewa Winnicka - przeczytaj też

produkt cyfrowy
-13%

E-book

produkt cyfrowy
-13%

MP3

produkt cyfrowy
-13%

E-book

produkt cyfrowy
-11%

E-book

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
eBook, multiformat: mobi, epub
Angole - mobi, epub

4.6/5 ( 7 ocen )
 • 5
  6
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  1
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

mik

10-12-2014 19:48

recenzja nagrodzona 8.00pkt

Od 2004 roku kiedy to nasz kraj wstąpił do Unii Europejskiej zaczęła się masowa emigracja Polaków na szeroko rozumiany zachód, przede wszystkim do Wielkiej Brytanii. Emigracja była wielokrotnie opisywana i analizowana pod różnym kątem, stała się swego rodzaju problemem zarówno dla naszego kraju, albowiem wielu zdolnych, młodych i ambitnych ludzi, którzy mogliby budować tutaj swoje kariery i tym samym przyczyniać się do wzrostu PKB własnego kraju postanowiło realizować się gdzie indziej. Z kolei ogromna liczba naszych rodaków, która zjawiła się w Wielkiej Brytanii na tamtejszym społeczeństwie wywarła dość niejednoznaczne wrażenie. Z jednej strony Polacy są cenieni za pracowitość z drugiej jednak są oskarżeni o to, że żyją na zasiłkach, odbierają Anglikom, Szkotom, Walijczykom i Irlandczykom pracę itd. Opinie są różne, zależy której strony spytać, dlatego też Ewa Winnicka autorka wyśmienitej książki pt. "Angole" postanowiła szukać odpowiedzi u źródła i przeprowadzić wywiady z Polakami, którzy osiedlili się w UK. Obraz wyspiarskiego kraju jaki wyłania się z opisów naszych obywateli jest dość niejednoznaczny. Jest to kraj zarówno wielu szans jak i niebezpieczeństw. Odnajdą się w Wielkiej Brytanii z pewnością ludzie wykształceni z dobrymi zawodami jak lekarze, inżynierowie czy finansiści, którzy nie widzą dla siebie szans na rodzimym rynku i muszą sięgać dalej. Natomiast niewykształceni, z brakiem znajomości języka angielskiego tak naprawdę nie mają czego w obcym kraju szukać i tyczy się to nie tylko Wysp ale również każdego innego państwa i tego wątku rozwijać nie trzeba albowiem jest oczywisty. Ktoś kto nie zna podstawowych zasad życia na obcym terenie na każdym kroku może być oszukany, pozbawiony należnych mu praw, a praca pozostaje tylko tych najniższych lotów za którą trudno wyżyć. Te wszystkie czynniki pociągają za sobą coraz gorsze samopoczucie aż niektórzy lądują w szpitalach psychiatrycznych. Wyjazd za granicę jest dla ludzi, którzy mają jasną koncepcję po co jadą i jak to chcą osiągnąć, natomiast kiedy emigruje się na zasadzie "jakoś to będzie" to jest to najgorsze co można zrobić. Z książki Winnickiej właśnie taki obraz się wyłania, do bólu prawdziwy ale przez to wartościowy, taki z którego warto skorzystać bo bazuje na prawdziwych historiach często trudnych ale też pozytywnych.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

emigracja

15-02-2016 11:56

recenzja nagrodzona 5.00pkt

Już od kilkunastu lat temat emigracji polskich obywateli jest obecny w krajowych mediach. Oczywiście dzieje się to za sprawą naszego wejścia do UE sprzed blisko dwunastu lat. Siłą rzeczy tak interesujące zagadnienie socjologiczne musiało znaleźć swoje odbicie w rodzimej literaturze. Księgarnia internetowa "Gandalf" oferuje wiele tytułów, i to nie tylko dotyczących tak popularnego kierunku emigracji jak Wielka Brytania, ale również książki o krajach skandynawskich- Islandii czy Szwecji. Są to zarówno osobiste zapiski, tzw. historie emigrantów jak i szeroko zakrojone prace, mające pomóc w zrozumieniu obcych kulturowo krajów. Jeśli ktoś myśli o tym aby wyjechać z Polski to warto aby nie skupiał się tylko na forach internetowych czy doświadczeniach znajomych ale również na literaturze fachowej. Literaturze, w której skupia się coraz więcej głosów emigrantów, którzy mieli bardzo różne motywacje, tak jak ma to miejsce w książce Ewy Winnickiej pt. "Angole". Wsłuchanie się w rozmaite głosy osób, które zarówno odniosły sukces jak i spotkały się z porażką jest niezwykle cennym intelektualnym doświadczeniem. Nie ma przecież jednego, uniwersalnego obrazu emigranta. Każdy rozłąkę z rodziną, miejscem zamieszkania, rodzimą kulturą i obyczajami przeżywa w inny sposób. Jedni wyjeżdżają z nadzieją na to, że zarobią i wrócą do macierzystego kraju inni nie wiążą z dotychczasową ojczyzną już żadnych planów. Biorąc te wszystkie elementy pod uwagę warto sięgnąć po "Angoli" Ewy Winnickiej i dowiedzieć się jakie motywacje mieli bohaterowie jej książki.

Czy recenzja była pomocna?