Amazonia - mobi, epub / James Rollins 26,78 zł | eBook w Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
 • image

E-book

Amazonia - mobi, epub

ebook

Raz kupujesz, pobierasz w wielu formatach.
Kupując wybrany plik otrzymujesz możliwość pobrania go w kilku aktualnie dostępnych formatach. Informacja o tym, jakie formaty przyporządkowane są do danego pliku, podana jest za tytułem oraz w ikonce multiformat.
 • mobi
 • epub

 • Wydawnictwo Albatros
 • Zabezpieczenie Znak wodny
 • Produkt cyfrowy

Amazonia - mobi, epub - opis produktu:

Serce amazońskiej dżungli skrywa przerażającą tajemnicę - dla jednych oznacza ona miliardy dolarów, dla innych strach, obłęd i... śmierć.

Ekspedycja naukowa doktora Carla Randa przepada bez wieści w amazońskiej dżungli. Cztery lata później jeden z jej uczestników pojawia się wycieńczony w założonej przez misjonarzy osadzie. Okazuje się, że wszedł do dżungli z amputowaną przy barku ręką, a wyszedł z dwoma zdrowymi! Czy to efekt działania nieznanej rośliny, która umożliwia regenerację tkanek?
Tropem pierwszej wyprawy rusza kolejna i odkrywa, że niedające się logicznie wytłumaczyć wydarzenia mogą mieć związek z bliżej niezbadanym plemieniem Krwawych Jaguarów, o którym jedynie szepcze się wśród tubylców. Jego członkowie potrafią znikać, przynosząc śmierć każdemu, kogo napotkają. Nawet dżungla poddaje się ich woli. Szlak ekspedycji będzie naszpikowany śmiertelnymi niebezpieczeństwami, a poznanie prawdy zamiast wybawienia może przynieść zgubę...

Powieść sensacyjno-przygodowa jednego z najpopularniejszych pisarzy tego gatunku, autora m.in. `Mapy trzech mędrców`, `Czarnego zakonu` i `Burzy piaskowej`.
S
Szczegóły

eBookowe bestsellery z tych samych kategorii

produkt cyfrowy
 • -20%

E-book

Złota klatka - mobi, epub

Camilla Lackberg

26,06 zł 32.58
produkt cyfrowy
 • -20%

E-book

produkt cyfrowy
 • -20%

E-book

Pozwól mi wrócić - mobi, epub

B. A. Paris

23,63 zł 29.53
produkt cyfrowy
 • -17%

E-book

produkt cyfrowy
 • -20%

E-book

Nie odpuszczaj - mobi, epub

Harlan Coben

24,02 zł 30.03
produkt cyfrowy
 • -20%

E-book

James Rollins - przeczytaj też

produkt cyfrowy
 • -15%

E-book

produkt cyfrowy
 • -20%

E-book

Diabelska korona - mobi, epub

James Rollins

25,99 zł 32.49
produkt cyfrowy
 • -15%

E-book

produkt cyfrowy
 • -15%

E-book

produkt cyfrowy
 • -15%

E-book

Ostatnia wyrocznia - mobi, epub

James Rollins

26,78 zł 31.50
produkt cyfrowy
 • -15%

E-book

produkt cyfrowy
 • -15%

E-book

WIRUS JUDASZA - mobi, epub

James Rollins

27,02 zł 31.78
produkt cyfrowy
 • -15%

E-book

WYŁĄCZNIK AWARYJNY - mobi, epub

James Rollins

27,02 zł 31.78

Zobacz również

produkt cyfrowy
 • -20%

E-book

Katharsis - mobi, epub

Piotr Kotula

17,33 zł 21.65
produkt cyfrowy
 • -20%

E-book

produkt cyfrowy
 • -20%

E-book

Hashtag - mobi, epub

Remigiusz Mróz

21,49 zł 26.87
produkt cyfrowy
 • -20%

E-book

Outsider - mobi, epub

Stephen King

26,82 zł 33.52
produkt cyfrowy
 • -20%

E-book

produkt cyfrowy
 • -20%

E-book

 • RRecenzje
 • eBook, multiformat: mobi, epub
 • Amazonia - mobi, epub
4/5 ( 3 oceny )
  5
  2
  4
  0
  3
  0
  2
  1
  1
  0
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny

Qultura słowa

 • 29-09-2018
 • 09:43

Sekrety dżungli ?
Konkurencja w farmacji stała się ogromna, a nawet liderom branży trudno jest wynaleźć kolejny innowacyjny lek, szczególnie że proces wypuszczenia go na rynek jest długotrwały. Dlatego też, w obronie swojej pozycji firma zajęła się przejęciami konkurentów. Mimo takiego działania, wciąż to wprowadzenie kolejnego leku na rynek jest głównym trzonem działalności i źródłem prawdziwych dochodów. Tyle tylko, że opanowano już większość schorzeń, a te, które do dziś są nieuleczalne, wymagają wieloletniej pracy i sięgania po nowe składniki, przeprowadzenia nowych badań. Trwająca już od kilku lat tendencja zakłada też sięganie do tradycyjnych sposobów leczenia, praktykowanych niegdyś przez tzw. szeptuchy, doskonale znające się na ziołach czy też szamanów. To właśnie lasy deszczowe stają się przepastnym źródłem składników nowych leków, tyle tylko, że jeszcze wiele roślin, wiele tajemnic dżungli zostaje niezbadanych.
Co jednak poszukiwanie leków i praca koncernów farmaceutycznych ma wspólnego z ekspedycją, która zaginęła w lesie deszczowym cztery lata temu? Przekonamy się o tym dzięki niezwykle zajmującej lekturze przygodowej powieści autorstwa Jamesa Rollinsa, pt. ?Amazonia?. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Albatros powieść, to zaproszenie do emocjonującej podróży, to pełna napięcia podróż przez dżunglę. Lektura dostarczy przyjemności zarówno wielbicielom autora, jak i wszystkim, którzy doceniają dobrze opowiedziane historie, kryjące w sobie elementy prawdy.
Trzydziestoosobowa, międzynarodowa grupa uczestników, na czele z milionerem i przemysłowcem, doktorem Carlem Randem, wyruszyła w dżunglę pod pretekstem wyprawy naukowej i poszukiwania nowych roślin. Tak naprawdę jednak zespół, w którym byli również przedstawiciele sił specjalnych Armii USA miał również za zadanie zbadanie zasadności skarg dotyczących niszczenia środowiska naturalnego przez poszukiwaczy złota oraz zebranie informacji na temat transportu kokainy przez teren basenu Amazonki. Nie byłoby w tym niż dziwnego, że owa wyprawa ? jak wiele podobnych ? została pochłonięta przez dżunglę (tubylcy oraz handlarze narkotyków w połączeniu z zagrożeniem płynącym z natury to mieszanka wybuchowa), tyle tylko, że cztery lata później, z dżungli wyłania się jeden z uczestników wyprawy, Gerald Wallace Clark.
Znajdujący się w stanie krańcowego wycieńczenia mężczyzna trafia do indiańskiej wioski misyjnej w Brazylii, w rejonie Amazonki, a pierwszej pomocy udziela mu ojciec Garcia Luiz Batista. Trawiony gorączką przybysz wkrótce jednak umiera, zaś przerażony indiański szaman każe ojcu spalić jego pokryte tatuażami ciało. Te tatuaże są ponoć znakiem mitycznego plemienia Ban-ali, Krwawych Jaguarów, którego przedstawiciele posiadają niewyobrażalną moc, są w stanie kierować nawet dżunglą. Katolicki ksiądz lekceważy prośbę szamana, wysyłając ciało do badania. Wkrótce w misji zaczyna się seria zachorowań, a wszyscy nawróceni mieszkańcy wioski uciekają w panice. W tym samym czasie u ojca zjawia się grupa badawcza, zebrana po wstępnej sekcji zwłok Clarka. Okazuje się bowiem, że zaszło niezwykłe zjawisko, zakrawające o cud ? w chwili podjęcia przez Clarka zadania i wejścia do dżungli był on kaleką, jednorękim żołnierzem, jednak z lasu deszczowego wyszedł mając obie ręce?
W wyprawie szlakiem zaginionej cztery lata temu ekspedycji bierze między innymi udział Nathan Rand, etnobiolog, syn zaginionego organizatora. Czy uda mu się odnaleźć ojca? Czy odkryje, co spotkało członków ekspedycji i ? co najważniejsze ? czy sam wraz ze swoimi towarzyszami przeżyje? Śladami wyprawy podąża niejaki Louis Favre, biolog, zaciekły wróg Carla Randa. Zrobi wszystko, by odebrać rupie wszystko, co znajdą, a także, by się zemścić za kłopoty, jakie w przeszłości przemysłowiec mu narobił demaskując jego nieetyczne działania. Na ekipę czeka również sama dżungla, przepastna i pełna tajemnic, a także dziwnych gatunków zwierząt, jak rzucające się na ludzi potwory z rzeki czy szarańcze, które atakują nawet ludzi. Jak zakończy się ta wyprawa? Kolejne przygody członków ekipy są prawdziwym zaskoczeniem, a wciągająca fabuła i kolejne zwroty akcji nie pozostawiają nam nawet chwili na nudę. Powieść przygodową czyta się jednym tchem, niecierpliwie czekając na kolejne przełomowe wydarzenia, ale i czując na karku gniewny oddech Ben-ali, zaś za plecami macki dżungli. Pozostaje nam jedynie zaufać sobie i otworzyć swój umysł na nowe doznania, zaś po skończonej lekturze ? sięgnąć po kolejną intrygującą książkę autora.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Coś Na Półce

 • 11-08-2018
 • 13:29

Dżungla i jej tajemnice.

Amazonia... miejsce na mapie świata o tyle pociągające, że wciąż nie do końca odkryte ;) Na tym właśnie bazuje autor w całym swoim pomyśle na tę książkę... dorzucając do całości nieco legend, tajemnic, wydarzeń zaskakujących, niewiarygodnych... nieźle to Rollinsowi wyszło :)

Zaginiona ekspedycja badawcza przepada bez śladu, cztery lata po jej wyruszeniu w głąb dżungli odnajduje się jeden z jej uczestników, co jest o tyle ciekawe, że wkraczał do dżungli jako niepełnosprawny z jedną zdrową ręką, wyszedł z niej zaś z dwiema sprawnymi rękami... Niestety - bardzo szybko umiera. W głąb dżungli rusza kolejna ekspedycja, złożona z żołnierzy, przedstawicieli koncernów farmaceutycznych, z chciwców i ludzi uczciwych... Wszystko zaś w przekonaniu, że w Amazonii znajduje się coś, na czym może skorzystać cały świat. Czy na pewno tak się stanie?...

Książkę czyta się szybko. Za szybko nawet ;) Ta dynamika jednak bardzo dobrze wpływa na frajdę z czytania. Co chwilę coś się dzieje, akcja nie stoi w miejscu... super :) Wątków naprawdę ekscytujących również na kolejnych stronach nie brak, całość wygląda więc naprawdę dobrze.

Największa zaleta lektury? Dżungla, tajemniczy, przepełniony zielenią tropikalny klimat, aż ciężki od tajemnic i adrenaliny! :) Nie wiadomo, co czeka za kolejnych drzewem, za kolejnym torującym drogę w gęstwinie cięciem maczetą... :) Myślę, że czego by autor nie wymyślił, to w takiej scenerii sprawdziłoby się to bardzo dobrze :)

Cóż więcej rzec? Świetna książka na kilka letnich wieczorów :) Minus tylko taki, że przez szybkość z jaką się czyta "Amazonię" tych wieczorów jest stanowczo zbyt mało ;) ...

Polecam!

Dziękuję Wydawnictwu Albatros za egzemplarz recenzencki.

Recenzja znajduje się także na moim blogu:
https://cosnapolce.blogspot.com/2018/08/amazonia-james-rollins.html

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

produkt cyfrowy
 • -20%

E-book

produkt cyfrowy
 • -15%

E-book

produkt cyfrowy
 • -20%

E-book

Chłopiec znikąd - mobi, epub

Katherine Marsh

30,70 zł 38.38
produkt cyfrowy
 • -20%

E-book

produkt cyfrowy
 • -15%

E-book

produkt cyfrowy
 • -15%

E-book

Czakrasnoludki - mobi

Anna Borkowska

11,82 zł 13.91
produkt cyfrowy
 • -20%

E-book

Boski gniew - mobi, epub

Jennifer L. Armentrout

23,55 zł 29.44
produkt cyfrowy
 • -20%

E-book

The Resolutions - mobi, epub

Mia Garcia

20,73 zł 25.91

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 37.91 zł
  31.08 zł

  Serce amazońskiej dżungli skrywa przerażającą tajemnicę - dla jednych oznacza ona miliardy dolarów, dla innych strach, obłęd i... śmierć. Ekspedycja naukowa doktora Carla Randa przepada bez wieści w amazońskiej dżungli. Cztery lata później jeden z jej uczestników pojawia się wycieńczony w...

 • Zarejestrowane w sierpniu 2007 roku koncerty Scorpions w brazylijskich Recife i Manaus na płycie DVD zawierajace 18 piosenek grupy.

 • Dezodorant zapewnia 48 godzinną ochronę przed poceniem. Ma delikatny kwiatowy zapach. Zawiera 100% Naturalny ekstrakt z masła Murumuru. -Bez soli aluminium -wegańskie SKŁADNIKI (INCI)Butan, Alcohol Denat. al, propan, izobutan, cytrynian trietylu, perfumy / perfumy i, masło nasion Astrocaryum...

 • Dezodorant zapewnia 24 godzinną ochronę przed poceniem. Ma delikatny kwiatowy zapach. Zawiera 100% Naturalny ekstrakt z masła Murumuru. SKŁADNIKI (INCI)Butan, Alcohol Denat. al, propan, izobutan, cytrynian trietylu, perfumy / perfumy i, masło nasion Astrocaryum murumuru, fenoksyetanol ta,...

 • Kremowy żel pod prysznic dla kobiet o świeżym kwiatowym zapachu.Zawiera 100% naturalne masło Murumuru.

 • Amazonia Mask to odbudowująca maska do włosów od marki Orofluido.Odżywia, wzmacnia i wygładza włosy. Zawiera masło murumuru, ekstrakt z jagód acai, olejek sancha inchi.Przeznaczona do włosów zniszczonych.Polecana do stosowania na mokre włosy.