ADHD zespół nadpobudliwości psychoruchowej - mobi, epub , eBook | Księgarnia Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

ADHD zespół nadpobudliwości psychoruchowej - mobi, epub

Przewodnik dla rodziców i wychowawców

Raz kupujesz, pobierasz w wielu formatach.
Kupując wybrany plik otrzymujesz możliwość pobrania go w kilku aktualnie dostępnych formatach. Informacja o tym, jakie formaty przyporządkowane są do danego pliku, podana jest za tytułem oraz w ikonce multiformat.
 • mobi
 • epub

 • Promocja
  image-promocja

E-book

ebook

ADHD zespół nadpobudliwości psychoruchowej - mobi, epub, Przewodnik dla rodziców i wychowawców - opis produktu:

ADHD to najczęstsze zaburzenie rozwojowe - dotyka 5% dzieci. ADHD ze względu na swoje objawy utrudnia osiągnięcie sukcesów szkolnych, zawodowych, towarzyskich. Nasilenie objawów ADHD zmniejsza się z upływem czasu. Wczesne rozpoczęcie terapii indywidualnej dziecka oraz terapii rodzinnej znacząco zwiększa szansę na zmianę zachowania dziecka. Proces leczenia zespołu nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi to równoczesna praca z dzieckiem, rodzicami i szkołą. Ważne jest zatem dostarczenie rodzicom i wychowawcom informacji o zaburzeniu dziecka, jego przyczynach, przebiegu i ewentualnych następstwach, a także - lub może przede wszystkim - o procesie terapii i ich własnym w nim udziale.

Książka - napisana przez znakomity zespół, który od dawna zajmuje się dziećmi z ADHD i prowadzi właściwie jedyną specjalistyczną poradnię w Polsce - dostarcza uporządkowanej wiedzy na temat zespołu nadpobudliwości psychoruchowej, jego etiologii i mechanizmu powstawania. Tym samym uwalnia ona rodziców, przynajmniej w części, z poczucia winy i pozwala na zaprzestanie zadawania ciągłych pytań: `Co złego zrobiliśmy?` i `Jaki jest nasz udział w powstawaniu tego schorzenia?`. Równocześnie jednak uświadamia, jak różnego rodzaju działania wychowawcze, często stosowane w dobrej wierze, mogą wzmacniać objawy zaburzenia, a także wskazuje, jak temu zapobiegać.

Obok opisu stosowanych metod edukacyjnych, psychoterapeutycznych i farmakologicznych, zawiera także wiele cennych i praktycznych uwag, na przykład kiedy i jak chwalić dziecko oraz za co. Te praktyczne uwagi, które mają pomagać rodzicom w radzeniu sobie z trudem wychowania dzieci nadpobudliwych ruchowo i mających problemy z utrzymaniem uwagi, są jednocześnie na tyle ogólne, że mogą z nich skorzystać wszyscy rodzice przeżywający trudności wychowawcze lub po prostu niepewni, jak postępować z dziećmi. Autorzy dostarczają również informacji na temat objawów zespołu ADHD w dorosłym życiu.

Lektura stwarza szansę, że rodzice dzieci nadpobudliwych psychoruchowo poczują się w pełni kompetentnymi i - parafrazując termin Winnicotta - `wystarczająco dobrymi rodzicami`. Dlatego książka ta jest tak ważna i potrzebna.

eBook, multiformat: mobi, epub ADHD zespół nadpobudliwości psychoruchowej - mobi, epub Przewodnik dla rodziców i wychowawców, pochodzi z wydawnictwa GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne. Autorami książki są Anita Bryńska, Tomasz Wolańczyk, Artur Kołakowski, Agnieszka Pisula, Magdalena Skotnicka. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, pedagogika. Książka ADHD zespół nadpobudliwości psychoruchowej - mobi, epub liczy 240 stron.
S
Szczegóły

eBookowe bestsellery z tych samych kategorii

Anita Bryńska, Tomasz Wolańczyk, Artur Kołakowski, Agnieszka Pisula, Magdalena Skotnicka - przeczytaj też

RECENZJE - eBook, multiformat: mobi, epub - ADHD zespół nadpobudliwości psychoruchowej - mobi, epub, Przewodnik dla rodziców i wychowawców

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4/5 ( 7 ocen )
 • 5
  3
 • 4
  1
 • 3
  3
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: