Perfumy Lacoste | drogeria online Gandalf.com.pl str.3
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Lacoste

Charakterystyczny zielony krokodyl jest znakiem rozpoznawczym marki Lacoste. Perfumy, tak jak odzież znakowane są tym symbolem od samego początku ich istnienia. Natomiast historia marki Lacoste jest ściśle związana z karierą pewnego znanego tenisisty, noszącego pseudonim Aligator. 

Lacoste – historia marki


Można powiedzieć, że historia marki Lacoste rozpoczęła się od przypadkowego przełomu. Podczas turnieju US Open w 1926 roku, znany tenisista René Lacoste, wszedł na kort w białej koszulce z krótkim rękawem własnego projektu. Było to niespotykane, ponieważ w tamtych czasach, w skład zwyczajowych strojów tenisistów wchodziła koszulka z długim rękawem. Nie przepuszczały one jednak powietrza, dlatego Lacoste dla własnej wygody stworzył koszulkę polo, uszytą z francuskiej bawełny – petit pique, która wyróżniała się na tle innych materiałów wyjątkową miękkością, rozciągliwością i przewiewnością oraz doskonale wchłaniała wilgoć i nie wymagała prasowania, co czyniło ją idealną tkaniną, do wykonywania odzieży sportowej. Strój zawodnika wzbudził sporo kontrowersji, jednak kibicom jego styl zdecydowanie przypadł do gustu. Jakiś czas później młodego tenisistę odwiedził przyjaciel,  André Giller, który był właścicielem jednej z największych firm produkujących odzież we Francji. Dzięki temu spotkaniu narodził się pomysł masowej produkcji koszulek, które projektował René Lacoste. Fabryka koszulek polo powstała w 1933 roku. Przez wiele lat firma nosiła nazwę La Chemise Lacoste SA. Dopiero w latach 80. postanowiono skrócić ją do krótszego i łatwiejszego w odbiorze Lacoste.

Logo marki Lacoste


W 1927 roku René Lacoste został nazwany przez Amerykańskie media „Aligatorem”, ponieważ tenisista praktycznie zawsze miał przy sobie torbę, wykonaną ze skóry tego gada. Przydomek spodobał się fanom Lacoste’a oraz samemu sportowcowi, ponieważ idealnie odzwierciedlał jego agresywny styl gry i zawziętość, którą reprezentował na korcie. René postanowił wykorzystać pseudonim w tworzeniu identyfikacji wizualnej swojej marki. Jego przyjaciel Roberta George stworzył logo z krokodylem, dzięki czemu zwierzę zostało elementem pierwszej w historii rynku odzieżowego metką, znajdującą się na wierzchu stroju i do dziś jest obecne na wszystkich produktach marki Lacoste.

Lacoste – perfumy


Na przestrzeni lat firma rozwijała się, a oferta była poszerzana o nowe produkty. Najstarszy Syn René, Bernard, został szefem Lacoste w latach 60 i postanowił wprowadzić nowe kolekcje, skierowane do ludzi młodych, którzy cenią sobie połączenie elegancji z luźnym stylem. Wkrótce poza odzieżą rozpoczęto również produkcję akcesoriów oraz perfum Lacoste, sygnowanych zielonym krokodylem. Perfumy lacoste miały swój debiut na rynku w 1984 roku, za sprawą wprowadzenia przez Lacoste perfum męskich. Nazywały się one po prostu Lacoste. Jak wszystkie produkty marki, były one połączeniem elegancji i sportowego stylu, jako ważnych elementów identyfikacji Lacoste. Perfumy męskie były skierowane do dynamicznych panów, lubiących wyraziste zapachy. Na swoją premierą w katalogu perfum Lacoste, perfumy damskie musiały poczekać jeszcze kilka lat. Pierwszy zapach dla kobiet został zaproponowany w 1999 roku. Rok później wprowadzono na rynek również zapachu unisex. Zarówno perfumy damskie, jak i męskie mają sportowy charakter. Są świeże, pełne ekspresji i dynamiki. Stworzono je z myślą o ludziach, którzy lubią aktywny styl życia, równocześnie ceniąc sobie klasę i wysoką jakość.

Lacoste – perfumy męskie


Nic nie łączy aktywnego stylu życia i świata sportu, który reprezentuje koszulka polo z elegancją, którą wniosły świeże i zmysłowe zapachy tak doskonale, jak firma Lacoste. Perfumy męskie stały się swego rodzaju produktem must have  wśród wielu aktywnych mężczyzn sukcesu. Orzeźwiający charakter perfum Lacoste wynika ze starannie dobranych składników, tworzących niekonwencjonalne połącznia takie jak zestawienia melona, bazylii, kardamonu, czerwonego jabłka z soczystymi owocami takimi jak mango i mandarynka. Świeże zapachy perfum Lacoste są lekkie, ale i trwałe. Energetyczny zapach utrzymuje się na skórze przez cały dzień.

Lacoste – perfumy damskie


Marka sygnowana zielonym krokodylem daje również szeroki wybór perfum damskich Lacoste. We wszystkich dominują świeże nuty kwiatowe, nadające całości słodkiego i przyjemnego charakteru, starannie zaprojektowanego przez specjalistów, działających w Lacoste. Perfumy damskie to kompozycje uwielbiane przez panie w każdym wieku.

    Brak produktów wybranego producenta