Perfumy o nutach aldehydowych | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Perfumy kwiatowo aldehydowe

Niejedna kobieta marzy, by być jak Coco Chanel… To właśnie od jej nazwiska wywodzą się najsłynniejsze zapachy w świecie perfum. Swój sukces zawdzięczają aldehydowej nucie, w której, oprócz Coco, zakochała się również Marilyn Monroe. Te dwie zjawiskowe kobiety oczarowały świat swoją urodą (i zapachem!), przez co przeszły do legendy… Ty również możesz być boginią męskich serc dzięki uwodzicielskim perfumom kwiatowo aldehydowym!

Na czym polega magia perfum aldehydowych?

Aldehydy towarzyszą branży perfumeryjnej od XX wieku. Są to cząsteczki organiczne składające się z wodoru, węgla i tlenu. Swój fenomen zawdzięczają niezwykłej trwałości i intensywności zapachu. To właśnie dzięki aldehydom czujemy perfumy aldehydowe na swoim ciele przez wiele godzin od ich uwolnienia. Być może właśnie dlatego Marilyn Monroe lubiła skrapiać się kilkoma kroplami aldehydowych perfum na dobranoc. Wiedziała bowiem, że ten zapach będzie towarzyszył jej w sennych marzeniach, a także po przebudzeniu.

Legenda aldehydowych perfum

Pierwsze i najsłynniejsze aldehydowe perfumy rozpowszechniła Coco Chanel. Od jej nazwiska przyjęły nazwę Chanel No. 5. Jak głosi legenda, Ernest Beaux – twórca ów perfum – przedstawił ponumerowane próbki perfum aldehydowych ikonie mody. Coco Chanel szybko wybrała próbkę numer pięć. Jak się okazało, ta konkretna próbka zwróciła jej uwagę, ponieważ Ernest Beaux przez pomyłkę dodał do niej zbyt wiele aldehydów, przez co wyróżniała się na tle pozostałych. Łącznie w aldehydowych perfumach składników było aż osiemdziesiąt, a za najbardziej wartościowe uważa się połączenie pomarańczy, fiołka i kolendry. Od tamtej pory to właśnie te trzy elementy tej kompozycji uznawane są w perfumiarstwie za tak zwaną grupę aldehydową.

Dla kogo perfumy kwiatowo aldehydowe?

Perfumy kwiatowo aldehydowe to nie tylko Chanel. To także Dior Miss Original – perfumy stworzone w 1947 roku przez znanego projektanta mody - Christiana Diora. Kompozycja ta składa się z trzech nut zapachowych: głowy, serca i bazy, a całość tworzy unikalny zapach paproci. Perfumy kwiatowo aldehydowe idealne są dla kobiet romantycznych i tajemniczych, posiadających wyjątkowy urok osobisty. Znakomicie nadają się na wyjątkowe okazje, na przykład na randkę czy uroczystą kolację rodzinną. Ponadto sprawdzą się doskonale jako dopełnienie wizerunku panny młodej na ślubie, otaczając ją wyjątkową aurą pięknego zapachu. Jeśli chcesz poczuć się zjawiskowo – nie zwlekaj i już dziś zamów perfumy aldehydowe. Zachęcamy do zapoznania się także z ofertą pozostałych perfum w naszej drogerii, na przykład o nutach owocowych.


z3
1 - 3 z 70 ofert