Odkamieniacze i środki do udrażniania rur | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Odkamieniacze i udrażniacze

Zapewne temat związany z niedrożnością rur lub osadem znajdującym się na różnego typu urządzeniach nie jest obcy nikomu. Mimo że z pewnością sprawę rozwiązałby wyspecjalizowany hydraulik, również na sklepowych półkach znajdziesz wiele środków do czyszczenia rur, które z pewnością rozwiążą Twój problem. Sprawdź ofertę na Gandalf.com.pl i wybierz dobry środek czyszczący, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania pod względem skuteczności i ceny.  

Odkamieniacze

Nie jest zaskoczeniem fakt, że wszelkiego rodzaju sprzęt gospodarstwa domowego, wykorzystujący wodę, jest narażony na powstanie kamienia. Na szczęście do dyspozycji mamy szeroką ofertę odkamieniaczy, które z pewnością pomogą zwalczyć powstały problem.

Odkamieniacze to specjalne środki, które mają wpływać na strukturę kamienia, co oznacza, że usuwają go z powierzchni urządzeń zainfekowanych. Wysoka temperatura sprawia, że sól metali przekształca się w osad, a ten gromadzi się przede wszystkim na ściankach danego urządzenia.

Pamiętaj również, że wszelkiego rodzaju środki, które są proponowane na rynku, dostosowywane są do konkretnych rodzajów urządzeń, dlatego warto zapoznać się ze sposobem ich użycia.

Udrażniacze

Chyba nikomu nieobcy jest tak zwany „Kret”, którego celem jest usuwanie z rur i syfonów zanieczyszczeń stałych i organicznych, takich jak tłuszcz, osady z mydła, pianę z wanny, pralek, odpadki organiczne, osady wapienne, włosy, papier i wiele innych. Środek do udrażniania rur przede wszystkim ma zapobiegać zapychaniu rur oraz usuwać nieprzyjemny zapach.

Najlepsze odkamieniacze i udrażniacze

Na rynku znajdziemy bardzo wiele marek, które zapracowały na zaufanie klientów. Wśród popularnych firm wymienić możemy przede wszystkim Tri-Bio, Ecozone, Kret, Sarantis i wiele innych.

Dobry środek do udrażaniania rur to taki, który przede wszystkim zabija szkodliwe bakterie. Coraz częściej na rynku pojawiają się skuteczne, a zarazem bezpieczne środki, które mają być alternatywą dla produktów silnie żrących i kwasowych, mających zły wpływ na skórę i zdrowie człowieka, a także na środowisko. W dobie ekologicznych środków czyszczących nic dziwnego, że pojawiają się preparaty do udrażniania rur, które nie zawierają toksycznych substancji, silnie działających rozpuszczalników, nie są chorobotwórcze, mają naturalne pH.

Zapewne każdemu zdarzyło się używać odkamieniacza do toalet, zwłaszcza w przypadku, kiedy walczyliśmy z uporczywymi osadami w toalecie. Naszym pierwszym krokiem w tym celu jest wykorzystanie silnych środków chemicznych, które przystosowane są do usuwania kamienia wapiennego, rdzy, zabrudzeń organicznych różnego typu. Warto jednak pamiętać, że tego typu preparaty mogą być szkodliwe dla naszego zdrowia. Używając ich, należy się chronić w odpowiedni sposób. Warto korzystać wtedy z rękawiczek ochronnych i maseczki. Środki chemiczne tego typu muszą być odpowiednio przechowywane, przede wszystkim nie mogą być dostępne dla małych dzieci i zwierząt.

Jak dobrać udrażniacz?

Jeśli szukamy idealnego preparatu do udrażniania rur, warto postawić na szybkość i skuteczność. Musisz także dostosować środek do pomieszczenia, w którym będzie on stosowany. Zator, który pojawi się w rurach w kuchni, będzie miał zupełnie inny charakter niż ten w łazience, dlatego poszczególne środki czyszczące musisz dostosować do występującego problemu.

Pamiętaj, że środki do udrażniania rur nie są przeznaczone jedynie do zlewów, umywalek czy wanien. Warto zainteresować się preparatami do czyszczenia toalet, które udrażniają kanalizację, jednocześnie chronią przed tworzeniem się zatorów w sedesie.

Dobrze co jakiś czas czyścić syfon sedesu oraz sprawdzać drożność rur odpływowych. Jeśli w domu masz przede wszystkim twardą wodę, warto stosować odkamieniacz do rur, który uchroni instalację od osadu wapiennego.

Na Naszej stronie znajdziesz różnego rodzaju środki chemiczne przeznaczone do usuwania osadu bez uszkodzenia rur. Wybierz idealny środek do udrażaniania rur lub odkamieniacz w zależności do Twoich potrzeb i przeznaczenia. Sprzątanie nigdy nie było tak proste!


z1
1 - 1 z 18 ofert