Proszki, kapsułki, płyny, żele i mydła do prania | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Proszki i kapsułki do prania

Stojąc przed półkami w sklepie, wypełnionymi detergentami do prania, pewnie niejednokrotnie zastanawiałeś się, który preparat okaże się najlepszy, by nasze ubrania były czyste i pachnące, a jednocześnie, by nie podlegały szybkiemu zniszczeniu? Sprawdź Naszą ofertę i wybierz idealny produkt z kategorii: proszki i kapsułki do prania.

Proszek do prania ma znaczenie?

Odpowiedź wręcz sama nasuwa się na usta. Wybór odpowiedniego preparatu piorącego ma znaczenie i powinno być dostosowane do naszych ubrań i preferencji. Zadaniem proszków do prania i kapsułek do prania jest usuwanie brudu i plam, jednak poszczególne środki piorące należy dostosować do tkanin, kolorów, a także naszej skóry. Pamiętajmy o fakcie, że wiele preparatów tego typu może nas uczulać, dlatego należy dobrać odpowiedni detergent do prania, które będzie zarówno skuteczny, jak i bezpieczny.

Pojawiają się również ekologiczne środki do prania, chociażby eko proszki do prania czy eko odplamiacze, które złożone są z naturalnych składników, są skuteczne i odpowiadają potrzebom naszego ciała.  

Proszki do prania

Proszek do prania powstał w 1876 roku, a składał się z sody i szkła wodnego. Detergent został stworzony do usuwania zabrudzeń różnego rodzaju tkanin. Aktualnie na rynku mamy dostęp do wielu marek, których produkty różnią się jakością, zapachem i ceną, ale cel mają ten sam.

Jak w przypadku wielu środków czystości możemy mówić o proszkach do prania, które mają zastosowanie domowe lub profesjonalne, chociażby w pralniach hotelowych, a także proszki przeznaczenia specjalnego, które wykorzystywane są w szpitalach, placówkach opieki społecznej, pralniach usługowych. Możemy wyróżnić proszki do prania bieli lub kolorów, proszki hipoalergiczne, a także proszek do prania dla niemowląt. Preparaty doskonale radzą sobie z trudnymi plamami.

Kapsułki do prania

Kapsułki do prania są innowacyjnym rozwiązaniem naszych czasów, zwłaszcza że łączą proszek z płynem do prania. Oznacza to, że jeden produkt jest niejako wielozadaniowy, a jednocześnie zapewnia skuteczne usuwanie plam i ochronę kolorów. Kapsułki są wygodne i praktyczne. Warto podkreślić, że w przypadku kapsułek do prania nie musimy odmierzać ilości detergentu, nic nam się nie rozsypuje, wszystko rozpuszcza, a dozownik pozostaje czysty. Nie możemy tego zapewnić w przypadku stosowania proszku do prania.

Płyny i żele do prania

Popularnym produktem stał się ostatnio płyn do prania, który świetnie zastępuje proszek do prania. Płyn pojawia się także w formie gęstego żelu do prania. Tego typu detergenty polecane są dla delikatniejszych tkanin, które mogą się zniszczyć w przypadku stosowania silniejszych środków piorących. Płyny i żele do prania podobnie jak proszki możemy podzielić ze względu na zastosowanie do koloru lub materiału konkretnych tkanin. Pojawiają się płyny do prania dla dzieci oraz alergików, a także ekologiczne żele do prania.

Mydło do prania

Chyba każdy z nas kojarzy mydło marki Biały Jeleń? Jest to naturalny produkt, który okazuje się zbawienny dla alergików. Na rynku pojawia się wiele produktów z tej i innych marek. Mydła do prania są przeznaczone do czyszczenia odzieży zarówno białej, jak i czarnej czy kolorowej. Zastępują środki piorące, takie jak proszki czy kapsułki do prania. Są wersje zapachowe, ale i produkty bez zapachu.

Znane marki

Z pewnością każdy ma jakąś markę detergentów, której produkty kupuje najczęściej. Nasze babcie mogłyby powiedzieć: najlepsze te polskie albo najlepsze te niemieckie, które trudno zdobyć. Teraz mamy pełny dostęp do środków czystości różnego typu.

Aktualnie na rynku pojawiają się coraz to nowe środki piorące, ale przodują takie jak Vizir, Perwoll, Persil, Ariel, Lovela i tym podobne. Wybić się trudno, zwłaszcza jeśli ma się tak mocną konkurencję, która zdobyła już zaufanie konsumentów swoją skutecznością.

Ekologiczne produkty piorące

W XXI wieku warto podkreślić produkty naturalne i ekologiczne, które mają wpływ na zdrowie człowieka i pozytywnie oddziałują na środowisko przyrodnicze. Wiele osób stawia sobie za cel korzystanie z produktów bezpiecznych i eko, bez względu na cenę. Ekologiczne środki piorące najczęściej są zadowalające pod względem jakości i doskonale usuwają powstałe plamy.

Zapoznaj się z kategoriami i zastosowaniem poszczególnych preparatów do prania. Z pewnością znajdziesz wśród nich idealny proszek/kapsułki/płyn/żel/mydło do prania dla Twojej skóry i ulubionych ubrań.


image

Bestsellery - do prania


z22
z22