Płyny do mycia szyb, okien: bez smug, bez alkoholu | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Płyny do mycia szyb

By Twoje okna i lustra lśniły i idealnie oddawały obrazy rzeczywistości, warto zadbać o ich odpowiednią pielęgnację. Wszelkiego rodzaju szklane powierzchnie wymagają odpowiednich preparatów, które prócz usuwania brudu, nie będą pozostawiały na nich plam i smug. Zobacz, co przygotowaliśmy dla Ciebie w kategorii produkty do mycia szyb.

Płyn do mycia okien

Jeśli wyczekujesz na efekt lśniących okien, pamiętaj, by dobrać odpowiedni produkt, który nie będzie pozostawiał smug na szybach. Ważny wydaje się również fakt, że okna należy myć w sprzyjających warunkach atmosferycznych. Z pewnością wszyscy doskonale wiemy, że okien nie opłaca się myć w deszczu, tak samo nie dostaniemy zadowalającego efektu, jeśli zdecydujemy się na ich czyszczenie w silnym słońcu. Weź pod uwagę również mróz i silny wiatr. Przecież nie chcemy, by nasze lśniące okna od razu zabrudziły się piaskiem niesionym przez wiatr.

Odpowiedni płyn do mycia okien powinien szybko wysychać, w odpowiedni sposób czyścić powierzchnię, nie pozostawiać smug, a także mieć przyjemny zapach. Wbrew pozorom oferowane na rynku płyny do szyb sprawdzają się także podczas czyszczenia innych powierzchni.

Najlepsze płyny do szyb

Na rynku dostępne są różne marki, które przez lata zapracowały sobie na zaufanie konsumentów. Wśród płynów do mycia szyb znajdziemy płyny ekologiczne, bezpieczne dla skóry człowieka i środowiska. Otrzymamy preparaty, których skład opiera się na alkoholu lub occie owocowym. Sklepy oferują również artykuły zapachowe i bezzapachowe.

Nawet jeśli do mycia okien nie podchodzisz zbyt entuzjastycznie, nie musi być to przykry obowiązek. W sprzedaży dostępne są zapachowe płyny do szyb, które nie tylko usuwają zabrudzenia, ale i pozostawiają przyjemny aromat. Bardzo często tego typu produkty opierają się na naturalnych składnikach.

Skład produktów do mycia szyb

Oczywiście pojawiają się płyny do mycia okien, które mają w swoim składzie alkohol. Utarło się przekonanie, że tego typu produkty są niezawodne. W ofercie znajdziemy wiele płynów do mycia szyb bez smug. Faktycznie dużo preparatów sprawia, że na szybach nie pojawiają się zacieki po deszczu, a przede wszystkim doskonale czyszczą one szkło. Zawartość alkoholu sprawia, że płyny do szyb skutecznie usuwają takżę plamy z tłuszczu.

Na rynku dostępne są płyny do mycia szyb bez alkoholu. Powstają odpowiednie formuły produktów odtłuszczających, przeznaczonych do mycia szyb i luster, które radzą sobie z różnego typu powierzchniami odpornymi na działanie alkoholu.

Możesz wybrać także płyny do szyb z octem, które usuwają nawet najbardziej uporczywe plamy i zabrudzenia. Nadają się do szklanych powierzchni różnego typu, zachwycając krystaliczną czystością.

Uniwersalne płyny do mycia okien

Nie da się ukryć, że płyny do mycia szyb nabrały nieco uniwersalnego charakteru, zwłaszcza że bardzo często wykorzystywane są do mycia nie tylko szklanych powierzchni. W ich składzie znajdziemy najczęściej alkohol, ekstrakt z cytryny, ocet owocowy. Dzięki temu działają efektywnie, usuwając zanieczyszczenie i zapewniając efekt błyszczenia. Najlepsze płyny do mycia szyb usuwają zaschnięte zabrudzenia, kurz, osad, a nawet plamy z tłuszczu.

Pojawiają się także preparaty, które opóźniają proces parowania i szybko schną, jednocześnie nie zostawiają smug i nie wymagają polerowania. Produkty do mycia szyb sprawdzą się w przypadku mycia szyb okiennych i samochodowych, szklanych stołów, luster, jak również podczas mycia płytek ceramicznych, parapetów, powierzchni plastikowych, mebli. Zapoznaj się z Naszą ofertą na stronie Gandlaf.com.pl i wybierz idealny środek do mycia okien i innych powierzchni.z2
z2