Wydawnictwo Egmont: czasopisma i książki | Księgarnia Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Egmont

Był rok 1878. 17-letni Egmont Harald Petersen za pożyczone od matki pieniądze kupił swoją pierwszą maszynę drukarską. We własnym domu otworzył małą drukarnię, którą nazwał P. Petersens Bogtrykkeri. Idąc po sprzęt, znalazł na ulicy monetę 10 ore, co uznał za dobry omen. Już trzy lata później Petersen wykonywał pierwsze kolorowe druki i zatrudniał 4 osoby. Na przełomie wieków wygrał kontrakt na druk baśni Andersena. W 1914 Egmont H. Petersen stał się oficjalnym drukarzem dworu królewskiego i zmienił nazwę firmy na Gutenberghus. Niestety, w tym samym roku zmarł. Jego firma rozwijała się jednak dalej. Po drugiej wojnie światowej nastąpił przełom – marka podpisała kontrakt z Waltem Disneyem i zaczęła wydawać komiksy na jego licencji w Skandynawii oraz Niemczech. W latach 80. rozpoczeła ekspansję na inne rynki zagraniczne i otworzyła biura w Wielkiej Brytanii, Azji i Europie Wschodniej. W 1991 marka zmieniła nazwę na Egmont, funkcjonującą do dziś.

Egmont w Polsce


W naszym kraju Wydawnictwo Egmont otworzyło swoje biuro w 1990 roku. Pierwszą publikacją było czasopismo Mickey Mouse, przemianowane później na Kaczor Donald. Dziś Egmont jest wiodącym wydawcą literatury, prasy i komiksów dla dzieci i młodzieży, a także gier planszowych. Rocznie jego nakładem ukazuje się kilkadziesiąt tytułów prasowych i kilkaset książek. Wydawnictwo Egmont otrzymało za nie liczne nagrody i wyróżnienia.

Wydawnictwo Egmont książki


Od przeszło 30 lat Egmont Wydawnictwo dba o rozwój czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Dla najmłodszych przygotowano serię Czytam sobie, która wspomaga naukę czytania i rozwija wyobraźnię, a także Biblioteczkę Montessori, czyli karty, które poszerzają wiedzę o świecie. Gandalf oferuje także książki Wydawnictwa Egmont z cykli Poczytaj ze mną, Złota Księga Bajek, Nierozłączki, Rick i Morty, Strrraszna historia, Hania Humorek oraz wiele innych. Do czytania najmłodszych zachęcają publikacje z ulubionymi bohaterami w rolach głównych: Star Wars, Robot Trains, My Little Pony, Trolle, Barbie czy Masza i Niedźwiedź. W naszym sklepie znaleźć można też książki Wydawnictwa Egmont dla dorosłych. Polecamy publikacje kulinarne, zrób-to-sam, albo kolorowanki antystresowe.  

Egmont Wydawnictwo – komiksy


W ramach Klubu Świata Komiksu, należącego do Egmontu, ukazują się najlepsze tytuły twórców z kraju i ze świata. Od 2014 roku wydawnictwo publikuje m.in. ekskluzywną kolekcję Kanon Komiksu. Rok później podpisano także umowę z DC Entertainment, dzięki czemu oferta Wydawnictwa Egmont znacząco się poszerzyła, a czytelnicy mają dostęp do kultowych tytułów. Marka wydaje komiksy fantasy, science-fiction, historyczne, sensacyjne, kryminalne, obyczajowe, horrory oraz te z superbohaterami w rolach głównych. Wiele ciekawych pozycji komiksowych Egmont Wydawnictwa znajdziesz w sklepie Gandalf.

Wydawnictwo Egmont czasopisma


Egmont wiedzie prym, jeśli chodzi o prasę dla dzieci i młodzieży. Większość czasopism Wydawnictwa Egmont związana jest z bohaterami Disneya, m.in. Auta, Barbie, Kaczor Donald, Kraina lodu, Księżniczka, Kubuś i Przyjaciele. Wiele tytułów nawiązuje do seriali telewizyjnych: Bing, Masza i Niedźwiedź, Psi Patrol, Strażak Sam czy Power Rangers, a także serii zabawek: My Little Pony, Littlest Pet Shop, Fisher Price. Czasopisma Wydawnictwa Egmont bawią i uczą. Z ulubionymi postaciami maluchy chętnie zdobywają nową wiedzę i umiejętności.

Gry planszowe Egmont


Co roku do Gandalfa trafia kilkanaście nowych gier planszowych od Egmont Wydawnictwa. Są wśród nich tytuły przeznaczone dla dzieci, rodzin, a nawet zaawansowanych graczy. W naszej ofercie znajdziesz bestsellerowe planszówki ostatnich lat: Pędzące żółwie, Duuuszki, Ubongo lub Pan tu nie stał
z1
1 - 1 z 8 ofert