Tax culture. Polsih and Russian approach / Anna Drywa, Anna Reut 24,93 zł | Książki Lit. obcojęzyczna w Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Tax culture. Polsih and Russian approach (miękka)

lit. obcojęzyczna

Tax culture. Polsih and Russian approach - opis produktu:

Prawo podatkowe jest złożonym i obszernym zagadnieniem. Z uwagi na swój zakres stanowi przedmiot zainteresowania ogółu społeczeństwa. Jest dziedzina spajającą wiele gałęzi prawa ze względu na swoja uniwersalność wywiera skutki niemal w każdym aspekcie życia. Jednak badania nad prawem podatkowym skupione są się wokół analizy i oceny przepisów, a także formalnych instytucji, rzadko zaś podejmują problem podatków w szerszej perspektywie. Dlatego w publikacji przyjęta została perspektywa kultury jako miernika osiągnięć w zakresie prawa podatkowego. Dzięki posługiwaniu się pojęciem kultury podatkowej rozszerza się obszar badań. Z jednej strony zakorzenione są one w sferze obiektywnej, bowiem dotyczą obowiązujących przepisów prawnych, a z drugiej strony dotykają obszarów niesformalizowanych oraz subiektywnych, jak emocje, myśli, postawy, reakcje. Kulturę podatkową budują elementy, takie jak: tworzenie i stosowanie prawa podatkowego oraz poziom świadomości prawnej podatników. Te trzy sfery kultury podatkowej przenikają się. Wszystkie oparte są na wartościach. Działanie ustawodawcy podatkowego i organów stosujących prawo podatkowe kształtuje świadomość prawną i zachowania podatników, jednocześnie zachowania podatników i ich świadomość prawna stanowią fakt, z którym muszą liczyć się te podmioty, aby móc realizować swoje zadania. Wszystkie aspekty kultury prawa podatkowego nacechowane są pewnymi krajowymi odrębnościami. Celem niniejszej publikacji jest próba zdefiniowania kultury podatkowej oraz analiza stanu kultury podatkowej w Polsce i Rosji, a także ukazanie, że kształt prawa podatkowego jest determinowany kulturowo. Analiza polskiej i rosyjskiej kultury podatkowej stanowi przestrzeń dla rozważań nad kierunkami, w których podążają oba kraje.
S
Szczegóły

Polecane

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Lit. obcojęzyczna
Tax culture. Polsih and Russian approach

0/5 ( brak ocen )
    5
    4
    3
    2
    1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.