Polecamy

„Życie pasterza. Opowieść z Krainy Jezior” James Rebanks – prawdziwe slow life

Życie pasterza. Opowieść z Krainy Jezior
Napisane przez Gandalf

Marzycie o spokojnym życiu gdzieś na końcu świata? Prawdziwym slow life bez nowoczesnych technologii, zgiełku ulic i codziennej gonitwy? Tak właśnie wygląda każdy dzień Jamesa Rebanksa, który postanowił zaprosić czytelników na swoją rodzinną farmę, gdzie nie ma miejsca na smartfony, facebooka i maile, a rytm życia wyznacza natura. Przyjmujecie zaproszenie do Krainy Wielkich Jezior? Pakujcie plecak i ruszamy, by poznać „Życie pasterza”!

Ocena Blog Gandalf:

Życie pasterza Opowieść z Krainy Jezior

James Rebanks urodził się 3 marca 1974 roku, a 25 lat później ukończył Magdalen College na Uniwersytecie Oksfordzkim. Jego życie mogłoby wyglądać tak, jak życie większości Brytyjczyków – wielka kariera w jednej z dużych, angielskich aglomeracji, spektakularne sukcesy, nowocześnie urządzony apartament i luksusowa limuzyna stojąca na podziemnym parkingu. Rebanks postanowił jednak porzucić miejską codzienność i wszelkie wygody na rzecz spokojnego życia na ulokowanej we wsi Matterdale (hrabstwo Kumbria) farmie, którą jego rodzina prowadzi od przeszło sześciuset lat. „Życie pasterza. Opowieść z Krainy Jezior” to wyjątkowa biografia, a jednocześnie fascynująca opowieść o cichym życiu w zgodzie z naturą, gdzie nie ma miejsca na wielkomiejski pośpiech, nowoczesne technologie, stres i gonitwę za karierą. Jest za to mnóstwo miejsca na to, co naprawdę ważne – rodzinę, tradycję, bliskość i miłość.

„Życie pasterza. Opowieść z Krainy Jezior” to niesamowicie wciągająca historia człowieka, który wybrał spokojne życie w zgodzie z naturą. To także opowieść o jego wewnętrznej przemianie, która może okazać się swoistym poradnikiem dla każdego z nas – zarówno tych, którzy wiodą szczęśliwe życie gdzieś na prowincji, jak i tych (a może przede wszystkim tych!), których coraz bardziej uwiera wielkie miasto. Książka, która jednocześnie zaskakuje, wzrusza i bawi oraz co najważniejsze – przypomina o tym, co piękne, a co nie kosztuje ani grosza.

Do napisania „Życia pasterza” zainspirował Jamesa Rebanksa tytuł Williama Henry’ego Hudsona, który pojawił się na rynku w 1910 roku. Nowa wersja z dalekiej, kumbryjskiej farmy zachwyciła czytelników na całym świecie i doczekała się już nominacji do kilku prestiżowych nagród literackich – w tym m.in. Wainwright Prize czy The Royal Society of Literature Ondaatje Prize.

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Gandalf