Polecamy

„Zbigniew Wodecki. Debiut 1976” – reedycja debiutanckiego albumu Zbigniewa Wodeckiego

Album „Zbigniew Wodecki. Debiut 1976” możesz zamówić na Gandalf.com.pl
Avatar
Napisane przez Gandalf

Zbigniew Wodecki to bezsprzecznie jeden z najbardziej rozpoznawalnych muzyków na polskiej scenie. Wyjątkowy artysta, multiinstrumentalista, kompozytor i człowiek, który nigdy nie przestawał się uśmiechać. Jego głos znany z „Pszczółki Mai” pamiętamy także z takich przebojów, jak „Zacznij od Bacha”, „Z Tobą chcę oglądać świat” czy choćby „Chałupy Welcome to”. Niedawno na naszych półkach pojawiła się reedycja pierwszej długogrającej płyty artysty – „Zbigniew Wodecki. Debiut 1976” – nie lada gratka nie tylko dla fanów muzyka.

Zbigniew Wodecki Debiut 1976

„Zbigniew Wodecki. Debiut 1976”

Zbigniew Wodecki to bez wątpienia jeden z największych artystów polskiej sceny. Muzyką interesował się już w wieku 5 lat, a na ukazanie jego talentu nie trzeba było długo czekać. Zafascynowany grą na trąbce, fortepianie i skrzypcach kształcił się w krakowskiej Państwowej Szkole Muzycznej, skąd trafił do Piwnicy Pod Baranami. W latach 60. związany z kabaretem, występował także z orkiestrą symfoniczną Polskiego Radia, zespołem Anawa, Krakowską Orkiestrą Kameralną oraz najróżniejszymi gwiazdami – w tym choćby Ewą Demarczyk.

Jako piosenkarz zadebiutował w 1972 roku podczas Festiwalu w Opolu i właśnie ten moment okazał się przełomowy. Polscy fani usłyszeli wreszcie „Chałupy Welcome to”, „Zacznij od Bacha”, „Izoldę”, „Lubię wracać tam, gdzie byłem” czy zaśpiewany w duecie ze Zdzisławą Sośnicką utwór „Z Tobą chce oglądać świat”. Zbigniew Wodecki ma na swoim koncie kilkanaście albumów i kompilacji, a wszyscy – bez względu na wiek – doskonale znamy jego głos także z piosenki rozpoczynającej bajkę „Pszczółka Maja”. Na naszych półkach pojawiła się właśnie reedycja jego debiutanckiego materiału nagranego w 1976 roku. Dostępny do tej pory jedynie na winylach, nieco zapomniany, dostępny jest teraz po raz pierwszy w edycji kompaktowej.

„Zbigniew Wodecki. Debiut 1976” to 12 genialnych utworów, które są dowodem na to, że Zbigniew Wodecki już w momencie scenicznego debiutu był wielkim artystą o ogromnym talencie. Na krążku czekają na fanów kawałki, które zostały odkryte kilka lat wcześniej i zaaranżowane na nowo wraz z Mitch & Mitch. Ta płyta to jednak oryginalne nagrania, w których Wodeckiemu towarzyszy Orkiestra pod dyrekcją Wojciecha Trzcińskiego oraz zespół wokalny Alibabki. Album zawiera takie utwory, jak „Rzuć to wszystko co złe”, „Posłuchaj mnie spokojnie”, „Panny mego dziadka”, „Kochałem panią kilka chwil” czy wreszcie prawdziwą perełkę, która nie zmieściła się na debiutanckiej płycie – „Tak daleko stąd, tak blisko”.

Ta płyta to nie tylko gratka dla fanów Zbigniewa Wodeckiego i miłośników polskiej muzyki. Po nieoczekiwanej śmierci artysty to także niezwykle cenny materiał dla wszystkich, którzy raz jeszcze chcą zanucić wraz z muzykiem kilka doskonale znanych słów i przypomnieć sobie o jego niebywałym talencie.

Album „Zbigniew Wodecki. Debiut 1976” możesz zamówić na Gandalf.com.pl.

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Avatar

Gandalf