Aktualności

Jak zająć naszych pupili, gdy zajmuje nas czytanie książek?

Artykuły dla zwierząt w sklepie Fera.pl
Avatar
Napisane przez Gandalf

Czytanie książek stanowi popularną i bardzo przyjemną formę spędzania wolnego czasu. Sięgając po lekturę, w konstruktywny sposób walczymy z nudą. Książka zaspokaja potrzeby rozrywkowe, intelektualne, informacyjne, naukowe, estetyczne. Na dodatek przynosi wiele prozdrowotnych korzyści, ponieważ jest świetnym ćwiczeniem dla mózgu. Oddając się lekturze, nie wolno jednak zapomnieć o odpowiednim zaaranżowaniu wolnego czasu naszym pupilom. One także powinny spędzać go w przyjemny sposób.

Gdzie szukać pomysłów na zabawy dla pupili, podczas gdy zajmuje nas czytanie książek?

Właściciele psów, kotów i innych zwierzaków nie muszą się już głowić, jak zająć czas swojemu pupilowi, kiedy oni sami chcą zagłębić się w dobrej literaturze. Wiele ciekawych propozycji znajduje się w internetowym sklepie zoologicznym Fera. Wybierać można spośród mnóstwa rozmaitych „czasoumilaczy” np. gier, zabawek czy pluszaków. Po złożeniu zamówienia, które jest niezwykle szybkie i proste, wysyłka następuje nawet w ciągu doby. Dodatkowo dla osób, których zamówienie wyniesie ponad 95 zł, wysyłka jest gratis. Jednym problemem okazać się może niezwykle szeroki wybór produktów.

Gry i zabawy dla psa

Każdy właściciel psa wie, że to zwierzęta, które bardzo lubią, kiedy spędza się z nimi czas. Jak im go umilić, kiedy chcemy sobie poczytać? Doskonałym pomysłem będą gry dla psa. Oprócz źródła niezwykłej radości wpływają korzystnie na rozwój czworonoga. Większość z nich oddziałuje na zmysł powonienia, rozwijając inteligencję, w tym umiejętność myślenia skutkowo-przyczynowego. Najbardziej znaną spośród nich jest ta, w której chowa się smakołyki. Zabawka zazwyczaj ma kształt piłki, nazywanej pospolicie kulą smakulą. Łączy tajemnicę do wywąchania i nagrodę za rozwiązanie łamigłówki. Dużym zainteresowaniem cieszą się także zabawki interaktywne, jak automatyczna piłka, która za sprawą specjalnego mechanizmu wibruje i podskakuje. W zależności od modelu może również świecić i grać wesołą melodyjkę. Zabawka pobudza psiaka do aktywności fizycznej i oddziałuje na jego wrodzony instynkt łowiecki.

Dobrym sposobem okażą się także gryzaki dla psa. Nie dość, że zajmą go na długi czas, to dodatkowo zapobiegną ewentualnym uszkodzeniom w domu. Z pewnością wielu właścicieli czworonogów przekonał się, że niedostarczenie pupilowi odpowiedniej zabawki, pobudza jego wyobraźnię na tyle, że sam znajduje sobie przedmiot do gryzienia. Łupem padają często buty. Gryzaki mają też korzystny wpływ na jamę ustną zwierzęcia. Zapewniają mechaniczne usuwanie osadu i kamienia nazębnego. Na https://fera.pl/ można wpaść w niemały „gryzakowy zawrót głowy”. Sklep oferuje ich całą gamę – o wielu rozmiarach, kształtach, kolorach, twardościach i różnych surowcach, z których je wykonano. Dzięki temu każdy znajdzie idealny gryzak dla swojego psiaka.

Zabawki dla kota

O zagospodarowanie czasu nie muszą się też martwić miłośnicy mruczków. Na https://fera.pl/ znajduje się szeroki wybór tego, co koty lubią najbardziej. Na początek słów kilka o zabawkach dla kota. Jest ich cała gama: piłeczki, maskotki z kocimiętką, wędki z piórkami. Mruczkowi z pewnością przypadnie do gustu wydająca odgłosy i poruszająca się myszka czy piłka z przysmakami. Nie sposób wspomnieć o tunelach. Te lubiane przez kociaki gadżety stwarzają im namiastkę warunków do naturalnego polowania – z zaskoczenia i ukrycia. Najlepiej postawić na modele z licznymi odnogami – mające więcej wejść, a zatem więcej atrakcji. Akcesoria pobudzają naturalne instynkty, dostarczą wiele radości i zachęcą do ruchu.
Świetnym sposobem na zapewnienie pupilowi zajęcia w chwilach, gdy nasza uwaga poświęcona jest lekturze, są interaktywne zabawki. Wiele z nich ma postać labiryntów, w których cierpliwie szukać będą sposobu, by wydobyć smakołyk. Umileniem czasu okażą się drapaki dla kota. Nawyk drapania mruczki mają przecież we krwi. Działanie to podyktowane jest wrodzonymi potrzebami. Koty drapią też z nudów. Dlatego, jeśli nie zapewni się im drapaka lub którejś z wymienionych zabawek istnieje spore ryzyko, że znajdziemy ślady pazurków na oparciu sofy czy nogach krzesła.

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Avatar

Gandalf