Książki Popularne

Zagraniczni autorzy bestsellerów dla kobiet!

Avatar
Napisane przez Gandalf

Literatura kobieca… bardzo szerokie pojęcie. To zarówno erotyki, harlequiny, książki obyczajowe, klasyka romansu… znalazłoby się jeszcze kilka gatunków. Niektórzy półki z książkami dla kobiet omijają szerokim łukiem, inni wręcz przeciwnie. Zaczytują się w kolejnych historiach. Przeżywają losy bohaterów. Jak się okazuje, miłośnicy kobiecej literatury to naprawdę duża grupa, a i autorów piszących dla pań nie brakuje. Pomyślałam, że wybiorę kilku z nich i krótko o nich napiszę. Mam nadzieję, że męskie grono Czytelników, nie będzie rozczarowane 🙂 Zapraszam do lektury i liczę, że kolejni autorzy pojawią się w komentarzach.

Diana Palmer

diana-palmer

Diana Palmer to również Diana Blayna, Susan S. Kyle, Katy Currie, Susan Kyle. Zadebiutowała w wieku 33 lat. Ukazała się wówczas książka Diany Palmer „Now and Forever” (polskie tłumaczenie „Gorąca krew”). Autorka porzuciła dziennikarstwo na rzecz pisania. Okazało się, że słusznie, ponieważ szybko została okrzyknięta mistrzynią romansu. Zasłużyła na ten tytuł nie tylko ze względu na bardzo kobiecą tematykę swoich powieści, ale też ze względu na literacką płodność. Diana Palmer wydała ponad 90 książek! Autorka popularnych Harlequinów jest członkinią wielu towarzystw i zrzeszeń. Jako Susan Spaeth Kyle, bo tak się naprawdę nazywa, lubi iguany, książki archeologiczne i antropologiczne i pracę w ogrodzie.

   

Nicholas Sparks

nicholas

Książki Spraksa zna z całą pewnością każda romantyczka. Wiele książek amerykańskiego pisarza została zekranizowana. „Pamiętnik”, czy „List w butelce”  nie tylko okazały się bestsellerami, ale też hitami kinowymi.

Początki pisarskiej kariery Nicholasa Sparksa nie wróżyły mu światowej kariery. Na rzecz pracy twórczej przerwał studia na prywatnym amerykańskim uniwersytecie katolickim i napisał pierwszą powieść. Sparks nigdy jej nie wydał. Wrócił na studia i postawił na dyplom z rachunkowości. Nicholas Sparks nie porzucił jednak myśli o pisaniu. Jednak i druga jego książka nie spodobała się wydawcom. Na życie zarabiał bardzo rozmaicie. Był akwizytorem, rzeczoznawcą sprzedawał leki… W końcu udało mu się wydać książkę ze sportowcem Billym Millsem. Zainteresowanie nią było znikome. Minęły kolejne lata, aż w końcu w 1996 roku ukazał się „Pamiętnik”, a dwa lata po nim „List w butelce”.

   

Nora Roberts

nora-roberts

Nora Roberts to Eleanor Marie Robertson. Jeżeli wpadnie Wam w ręce książka Sarah’y Hardesty, czy Jill March, to wiedzcie, że to ta sama autorka. Żeby było jeszcze ciekawej to J.D. Robb to także Eleanor Marie Robertson. Jest w tym pewien haczyk. Trzy pierwsze pseudonimy zarezerwowane są dla romansów, ostatnim pisarka sygnuje kryminały z serii In Deth.

Pierwsze książki Nory Roberts nie były klasycznymi romansami. Amerykańska pisarka wplatała w powieści wątki przygodowe, a nawet elementy sensacji. Obecnie dorobek literacki Nory Roberts to około 200 tytułów, które napisała przez ponad trzy dekady. Początek jej literackiej drogi jest filmowy. Zaczęła pisać podczas słynnej zamieci śnieżniej w 1979 roku. Cała dnie spędzała wówczas w domu z dwoma małymi synkami. Pierwsza książka Roberts została wydana dwa lata później. A przez kolejne dwa lata spod pióra Nory Roberts wyszło ponad 20 romansów.

       

Danielle Steel

danielle-steel

Nieważne, czy ktoś lubi literaturę kobiecą, czy nie. O książkach Danielle Steel słyszał niemal każdy. Nie dość, że pisarka ma imponujący dorobek literacki, to wiele jej książek sfilmowano.

Steel jest bardzo twórczą i pracowitą autorką. Jedna półka to zdecydowanie za mało, żeby zmieścić to, co napisała. Co ciekawe, Steel przeważnie pracuje nad kilkoma powieściami jednocześnie. Nakład jej książek przekroczył 300 milionów egzemplarzy! Dlaczego książki tej autorki są tak popularne? Odpowiedź jest prosta. W 100 % trafia w gusta Czytelniczek. Kobiety pasjami pochłaniają historie, które tworzy Danielle Steel. Uwielbiają emocje przekazywane przez autorkę. Steel to niekwestionowana królowa romansu i raczej nic nie zapowiada, żeby tytuł ten przypadł komuś innemu.

   

Stephanie Laurens

stephanie

Czy doktorat z biochemii i własne laboratorium badawcze można uznać za idealny grunt do zostania pisarzem? Raczej nie 🙂 Stephanie Laurens zajmowała się badaniami nad rakiem. Potrzebowała znaleźć jakieś zajęcie, które pozwoliłoby oderwać się jej od pracy naukowej. Tak zaczęła pisać. Laurens traktowała jako hobby pierwsze literackie próby. Jednak pisanie szybko przerodziło się w regularną pracę i karierę.

Powieści Stephanie Laurens to przede wszystkim historyczne romanse, osadzone w Anglii w epoce Regencji. (Czasy, w których tworzyła Jane Austen). Laurens nie ogranicza miejsca akcji jedynie do angielskich posiadłości (są też Indie, Szkocja), choć darzy je sentymentem. Autorka spędziła w Anglii wraz z mężem kilka lat. Mieszkali wówczas w klimatycznym domu z XVI wieku.

Kilkunastotomowa „Saga rodu Cynsterów” Stephanie Laurens uważana jest za klasykę gatunku.

   

Rosamunde Pilcher

rosamunde

Rosamunde Pilcher od dziecka otoczona była książkami i bez przerwy czytała. Nie zdziwiło nikogo, kiedy czternastoletnia Rosamunde oznajmiła, że zostanie pisarką. Zadebiutowała zaledwie cztery lata później. Nie była to jeszcze powieść, ale opowiadanie Pilcher, które ukazało się w londyńskim czasopiśmie.

Pierwsze romanse Rosamunde Pilcher podpisała pseudonimem Jane Fraser. Zebrała się jednak w końcu na odwagę i książki podpisywała imieniem i nazwiskiem. Podobnie, jak Nora Roberts, na początku literackiej drogi, Pilcher tworzyła w domu. Dokładnie w kuchni zajmując się jednocześnie dziećmi. Sławę zyskała dzięki powieści „Poszukiwacze muszelek”. Książka okazała się bestsellerem. Wszystkie kolejne dzieła autorki trafiały na listy najlepiej sprzedających się książek.

   

Lubicie książki dla kobiet? Jakich zagranicznych autorów jeszcze polecicie?

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Avatar

Gandalf