Zaczytaj się w serialach. Did you miss me?

filmy i seriale zaczytaj się w serialach Paulina
Napisane przez Paulina
Brak komentarzy
Udostępnij:

Rynek wydawniczy aż huczy od gorących i mrożących krew w żyłach premier. Platformy streamingowe także nie dają sobie w kaszę dmuchać. Nowości serialowe i filmowe zajmują wiele godzin popołudniowych i nocnych seansów. Leniwe wakacje wypełniane są przygodami ulubionych bohaterów – zarówno tych książkowych, jak i ich interpretacji przenoszonych na mały i duży ekran. Sięga się także po klasykę literatury lub stawia na remaki ekranizacji już kultowych. Odgrzewany kotlet? A może interpretacja na miarę XXI wieku? Sprawdźmy premiery 2021/2022! Do czego tym razem warto się przygotować, jeśli chodzi o serwisy, dające dostęp do serialowych nowości.

Oblicza Kaer Morhen

Niedawno Netflix podzielił się – w końcu! – zwiastunem drugiego sezonu wyczekiwanego przez fanów Wiedźmina! Nie ulega wątpliwości, że w świecie tego uniwersum dużo się teraz dzieje. Druga kilkuodcinkowa odsłona przygód Geralta z Rivii i Dziecka Niespodzianki zadebiutuje 17 grudnia. Prócz pary głównych bohaterów nie zabraknie także ulubieńców publiczności, chociażby Jaskra czy Yennefer. Pojawiają się także postaci dotąd nieznane, między innymi czterech dodatkowych wiedźminów. Nic dziwnego. Ważna część tego sezonu będzie rozgrywała się w Kaer Morhen, czyli w miejscu, w którym szkolono i poddawano licznym eksperymentom także Geralta.

W oczekiwaniu na jedną z najbardziej upragnionych premier tego roku werble przygrywa animacja 2D, która na platformie streamingowej Netflix pojawi się w sierpniu. Wiedźmin: Zmora wilka to świat uniwersum z szerszej perspektywy, odnosi się bowiem do mentora Geralta, czyli Vesemira, niegdyś młodego wiedźmina, który na życie zarabiał, zabijając potwory. Vesemir wkrótce musi zmierzyć się ze swoją przeszłością, gdy pełne napięć politycznych królestwo zaczyna terroryzować dziwny potwór. Premiera już 23 sierpnia 2021 roku!

You know you’ll miss me. XOXO, Gossip Girl

„Podobno każda droga dobiega końca, ale czasem jej koniec dopiero staje się początkiem”, powiedziała tytułowa Plotkara w jednym z odcinków emitowanych w latach 2007–2012. Kiedy pojawiła się informacja o nowym sezonie kultowego serialu o elicie Manhattanu, wśród fanów zawrzało! Czy jest szansa, że w odcinkach wystąpi stara kadra aktorska? Kto wcieli się w głównych bohaterów? Czy będą oni dziećmi Sereny i Dana lub Blair i Chucka?

Pewny jest fakt, że głosu Plotkarze ponownie udziela Kristen Bell, natomiast główni bohaterowie, tak jak poprzednicy, są uwikłani w intrygi, romanse, problemy rówieśnicze i rodzinne. Producenci zostawili otwartą furtkę dawnej obsadzie serialu, dlatego niewykluczone, że zobaczymy znane i cenione twarze w nowej odsłonie. Reboot miał swoją premierę 8 lipca na platformie streamingowej HBO Max, która wciąż w Polsce jest niedostępna. Czy nowa Plotkara dorówna klasykowi? Dajcie znać, jeśli już widzieliście pilotażowy odcinek!

Największy skok Profesora

Premiery Netflix 2021 przewidują nowy sezon najchętniej oglądanego nieanglojęzycznego serialu, którym jest Dom z papieru. Czwarty sezon zakończył się chaosem – strzelaniną i wybuchami. Polegli Ci, po których się tego nie spodziewaliśmy. Łzy przelano za przyjaciół, złość skierowano przeciwko wrogom.

Zapowiada się, że piąty sezon będzie najbardziej spektakularnym ze wszystkich. Główni bohaterowie, a przynajmniej Ci, którym udało się przeżyć, biorą udział w dzikiej wojnie. Fanów może dziwić jedynie fakt, że sezon piąty Domu z papieru został podzielony na dwie części. Pierwszej z nich możemy spodziewać się już 3 września, drugiej zaś 3 grudnia. Czy uda Nam się przetrwać ponownie palpitacje, które zostaną wywołane przez zakończenie pierwszej części ostatniego sezonu?

Boginie przeznaczenia i zemsty

Jeszcze w tym roku na platformie stramingowej Netflix pojawi się serial na podstawie książki Marka Krajewskiego pt. Erynie. Ekranizacja ukaże się pod tym samym tytułem. W głównego bohatera wcieli się znany i ceniony Marcin Dorociński.

Zarówno akcja powieści, jak i serialu rozgrywa się w latach 30. XX wieku. We Lwowie dochodzi do rytualnego morderstwa na małym chłopcu, za sprawców bierze się zaś przebywających w mieście Żydów. Komisarz Edward Popielski ma poprowadzić śledztwo, chociaż nie chce się mieszać w trudną i medialną sprawę związaną z zabójstwem dziecka. Nie wie jeszcze, że rozwikłanie zagadki jest mu pisane odgórnie.

Hipnotyzująca Łódź i tajemnicze zbrodnie

Tej wiosny jedną z ciekawszych premier platformy Player były Żywioły Saszy. Ogień, czyli serial opierający się na powieści Lampiony Katarzyny Bondy. Sasza Załuska to utalentowana profilerka, która zostaje przyjęta na cywilny etat do gdańskiej policji, a następnie oddelegowana do zadania w Łodzi, w której dochodzi do serii pożarów.

Bezdomni i cudzoziemcy są napadani, dochodzi do wydarzeń homofobicznych i antysemickich. Mnogość spraw wydaje się ze sobą łączyć, a wręcz wygląda na dzieło szaleńca. Ponieważ pierwszy sezon spodobał się widzom, już chodzą słuchy o sezonie drugim.

XOXO, Lady Whistledown

Plotkara czasów brytyjskiej regencji, czyli serial o rodzinie Bridgerton i innych wyższych sferach. Pierwszy sezon, który przedstawiał przede wszystkim perypetie miłosne Daphne i księcia Hastinga, okazał się hitem i nieustannie podbija serca publiczności. Nic więc dziwnego, że wkrótce ogłoszono drugi sezon, do którego zdjęcia już trwają. 

Drugi sezon Bridgertonów będzie opierał się na kolejnej książce Julii Quinn pt. Ktoś mnie pokochał. Jest to historia najstarszego z dzieci cenionego rodu – Anthony’ego oraz niejakiej Kate Sheffield. Premiera nowego sezonu najprawdopodobniej na początku 2022 roku.

News! Serial Bridgertonowie zdobył aż 12 nominacji do niezwykle prestiżowej nagrody Emmy.

Nie ufaj nikomu – zwłaszcza własnej rodzinie

W 2022 roku możemy spodziewać się kolejnej serialowej ekranizacji powieści Harlana Cobena pt. Zachowaj spokój. Akcja serialu ponownie będzie rozgrywała się w polskich realiach (to już druga książka Cobena ekranizowana w Polsce; pierwszą z nich była powieść W głębi lasu). Akcja serialu, dla którego fabuła Zachowaj spokój będzie miała kluczowe znaczenie, będzie rozgrywała się na zamożnym warszawskim osiedlu, zapełnionym mieszkańcami, żyjącymi w bliskich relacjach. Gdy znika osiemnastoletni chłopak, rodzice usilnie starają się chronić swoje dzieci, które zamierzają rozwikłać sprawę na własną rękę.

Wywiad z wampirem

Inny hot news to informacja, która obiegła w ostatnich dniach media. Stacja AMC w porozumieniu z Anne Rice decyduje się na stworzenie ośmioodcinkowego serialu na podstawie powieści Wywiad z wampirem. Akcja książki ma miejsce w San Francisco. W obskurnym hotelowym pokoju młody dziennikarz Daniel przeprowadza wywiad z nieznajomym, którego spotkał w barze. Do produkcji zaangażowano Alana Taylora, reżysera znanego między innymi z Gry o tron oraz serialu Mad Men.

Na Gandalf.com.pl znajdziesz najlepsze powieściowe historie, a jak wiemy, dobrze jest poznać perspektywę pisarza przed nadchodzącymi lub już granymi ekranizacjami. Premiery HBO GO 2021, intrygujące nowości Amazon Prime i wiele innych już na Ciebie czekają!

Jeśli chcesz dowiedzieć się, co jeszcze warto czytać przed oglądaniem, zajrzyj do pierwszego z serii artykułów Zaczytaj się w serialach.

BONUS!

A we wrześniu… Ostatni, już szósty, sezon Lucyfera! Ci, którzy jeszcze nie zabrali się za majową premierę drugiej części sezonu piątego, mogą zajrzeć do Naszego artykułu pt. Ile Lucyfer ma z diabła?

Udostępnij:
21 lipca 2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.