Wywołani do tablicy #10: Co najbardziej śmieszy Grzegorza Kasdepke?

wywiady wywiad kasdepke Gandalf.com.pl
Napisane przez Gandalf.com.pl
Brak komentarzy
Udostępnij:

Porzucił „Politykę” dla „Świerszczyka”, by od redaktora naczelnego stać się bajkopisarzem. Pisarz dla dzieci i młodzieży, dziennikarz, autor scenariuszy. Twórca znanej i wielbionej postaci Detektywa Pozytywki – właściciela agencji detektywistycznej „Różowe Okulary”. Człowiek, który nienawidzi się nudzić, zwłaszcza podczas pisania… Kolekcjonuje pytania zadawane przez dzieci. Zapraszamy na wywiad z Grzegorzem Kasdepke, z którego dowiesz się między innymi, w jaki sposób spędziłby ostatni dzień na Ziemi przed wylotem na Marsa.

Zamów najnowszą książkę Grzegorza Kasdepke:

Wywiad z Grzegorzem Kasdepke:

Moje pierwsze ważne dla mnie wspomnienie (bez oszukiwania!) to…Mam czternaście lat, po raz pierwszy całuję się z dziewczyną, i nagle, w trakcie pocałunku, dociera do mnie, że jak nie wiem, jak ten pocałunek zakończyć: odepchnąć ją, odskoczyć, włożyć zeszyt między nasze usta…? Które w końcu rozjechały się w dwie strony niczym winniczki sunące po policzkach.

Pierwsze pieniądze zarobiłem…
W wieku lat szesnastu, jako autor opowiadania wydrukowanego w piśmie „Mała Fantastyka” – czyli zacząłem od honorarium. I przy honorariach trwam!

Mój pierwszy raz…
Ciągle przydarza mi się jakiś pierwszy raz – i oby tak było do samego końca  (który to koniec także będzie pierwszy raz)!

Najlepsze miejsce na Ziemi to…

…to może obrzydnąć, gdy się tam za długo siedzi.

Trzy przedmioty, bez których nie wyobrażam sobie życia to…
Książka. Korkociąg. Koło.

Gdy nikt nie patrzy…
Eee, na pewno zawsze gapią się na nas jacyś niewidzialni turyści z przyszłości.

Najchętniej spośród bohaterów literackich zaprzyjaźniłbym się z…
Lubię ferajnę Samuela Pickwicka.

Nigdy nie napiszę książki o…
Słowo „nigdy” pachnie obsesją, gdybym więc obsesyjnie zaczął myśleć, że o czymś nie napiszę, wpadłbym w obłęd.

Chciałbym napisać książkę we współpracy z…
Wolę sam.

Najbardziej śmieszy mnie…
Że jako dziecko wierzyłem w mądrość dorosłych.

W wiosce smerfów byłbym… 
Jednym z wielu adoratorów Smerfetki.

Ostatni dzień na ziemi przed wylotem na Marsa spędziłbym…
Pewnie w psychiatryku.

Książki Grzegorza Kasdepke znajdziesz na stronie Gandalf.com.pl. Pamiętaj o tym, że w tym roku przypada jubileusz powstania Detektywa Pozytywki. ?

Grzegorz Kasdepke (1972)

Jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy dla dzieci. Były wieloletni redaktor naczelny magazynu „Świerszczyk”. Opublikował ponad 50 książek, z których większość cieszyła się statusem bestselleru. Fundacja ABC „Cała Polska Czyta Dzieciom” uznała jego kryminał Detektyw Pozytywka za jedną z dziesięciu najlepszych książek dla dzieci drugiej dekady XXI wieku. Detektyw Pozytywka i W moim brzuchu mieszka jakieś zwierzątko zostały wpisane na światową listę White Ravens. W roku 2015 wręczono mu Nagrodę Kallimacha – za wybitne osiągnięcia w sferze edukacji. W roku 2017 przyznano mu tytuł „Ambasadora Polszczyzny”, a w 2019 roku został Kawalerem Orderu Uśmiechu!

Udostępnij:
19 marca 2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.