Polecamy Recenzje

„We dwoje” Nicholas Sparks – gdy szczęście pryska jak bańka mydlana

Książka Nicholasa Sparksa - We dwoje
Avatar
Napisane przez Gandalf

Nicholas Sparks przyzwyczaił swoich czytelników (a w głównej mierze prawdopodobnie czytelniczki) do romantycznych historii i bohaterów, którym los, co prawda, płata różne figle, ale odnajdują się w szczęśliwym związku. Tym razem jest inaczej. Najpierw jest szczęśliwe życie rodzinne, a potem tragedia. Co dalej? Dowiecie się z nowej powieści Nicholasa Sparksa „We dwoje”.

Ocena Blog Gandalf:

We dwoje

We Dwoje – Nicholas Sparks

Miłośników prozy Sparksa nie trzeba zachęcać do lektury jego kolejnych tytułów. Tych natomiast, którzy jakimś cudem nie natknęli się na powieści tego autora, zachęcamy do sięgnięcia po najnowszą książkę – „We dwoje”. Jedni i drudzy będą z całą pewnością usatysfakcjonowani, bo w końcu liczby nie kłamią. Książki Sparksa zostały przetłumaczone na 50 języków i wydane w prawie 90 milionach egzemplarzy. Niektórzy znają je także z adaptacji filmowych – wystarczy wspomnieć choćby kasowy film „List w butelce” z Robin Wright i Kevinem Costnerem. Już pierwsza powieść Sparksa, zatytułowana „Pamiętnik” (także sfilmowana) zdobyła serca czytelników.

Tytuł „We dwoje” może sugerować, że chodzi o zakochanych, którzy starają się zbudować swoje szczęście. Czytelnik spodziewa się więc historii miłosnej i szczęśliwego życia we dwoje, co zresztą często spotykane u Sparksa. Jednakże już okładka sugeruje inną opowieść. Zdjęcie przedstawia kilkuletnią dziewczynkę bawiącą się z mężczyzną i jak się okazuje – tych dwoje to ojciec i córka, wokół których toczy się fabuła książki. Jej bohaterem jest 32-letni Russel Green, którego życie było godne pozazdroszczenia i toczyło się szczęśliwie niczym w bajce: piękna, kochająca żona, którą darzył ogromnym uczuciem, zdrowa i radosna córeczka, wystawny dom i prestiżowa praca na stanowisku dyrektora reklamy w renomowanej firmie. Wydawało się, że nic nie może zakłócić ich rodzinnego szczęścia.

Szczęście jednak bywa ulotne. W przeciągu kilku miesięcy Russel traci żonę i posadę. Jego dotychczasowe życie legło w gruzach, jednak mężczyzna musi odnaleźć w sobie niewykorzystywane dotąd pokłady siły. To od jego zaradności i determinacji zależy czy odnajdzie się w nowej sytuacji. Najważniejsze zadanie to opieka nad 6-letnią córeczką, która przecież utraciła matkę – najbliższą dla każdego dziecka osobę. Russel musi ją zastąpić nie tylko jako opiekun. Dziecko cierpi i potrzebuje ogromu bezwarunkowej miłości, oddania i troski. Jak sprawić, by sześciolatce przywrócić szczęśliwe dzieciństwo i jak zabliźnić ranę, która powstała po odejściu matki? Nie jest to łatwe zadanie dla ojca, który także cierpi po utracie żony, a troska o sprawy zawodowe nie pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość.

„We dwoje” to niezwykle emocjonalna powieść, która wyciska łzy, ale daje też ogromną nadzieję. Choć Sparks odszedł tym razem od najchętniej wykorzystywanych motywów, powieść została skonstruowana nad wyraz dobrze, co nie powinno zresztą dziwić, bowiem o tym, jak dzieci potrafią być „oczkiem w głowie” rodziców pisarz wie najlepiej. Sam jest ojcem trzech synów i córeczek – bliźniaczek. Po powieść „We dwoje” być może sięgną także mężczyźni – ojcowie rozkochani w swoich pociechach. Jesteśmy pewni, że jak zwykle u Sparksa, emocji i wzruszeń nie zabraknie.

Książkę „We dwoje” możesz zamówić przedpremierowo już teraz na Gandalf.com.pl.

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Avatar

Gandalf