Archiwum Quizy

Walentynkowy quiz literacki – czy znasz te cytaty?

Avatar
Napisane przez Gandalf

Dzień zakochanych... zdecydowanie nie da się go nie zauważyć, bo witryny sklepowe, serwisy internetowe, reklamy telewizyjne wypełnione są serduszkami, pluszakami i całym mnóstwem walentynkowych prezentów. Jedni to lubią, a inni mają temat do złośliwych żartów. Jedni wysyłają romantyczne kartki, rezerwują stoliki w restauracjach, czy kupują bilety do kina. Inni nie uznają, że 14 lutego trzeba robić coś specjalnego, romantycznego.

Wszyscy jednak z całą pewnością przynajmniej raz w życiu się zakochali. Znają ten stan ciągłej ekscytacji połączonej z błogim roztargnieniem. Doświadczyli tego, że w dziwnych momentach uśmiechają się, jakby do siebie i tego, że bezwiednie można odpłynąć przy nastrojowej muzyce. Każdy przynajmniej raz czuł, że życie bez tej drugiej osoby nie ma sensu, że myśli skręcają ciągle w stronę ukochanego/ukochanej i że nic bez tej drugiej połówki nie smakuje tak samo. Dlatego bez względu na to, czy obchodzicie walentynki czy też nie, jest to święto wszystkich. Wszyscy bowiem potrafimy zakochiwać się i kochać 😉

Miłość potrafi zająć na długo, na bardzo długo... Niesie ze sobą całą paletę emocji, stanów, odczuć, uczuć, marzeń, wyobrażeń, pragnień... i to pewnie dlatego stała się natchnieniem dla wielu pisarzy. Miłość spełniona, nieodwzajemniona, wieczna, można by mnożyć bez końca. Pisarze na całym świecie od wieków podejmują ten temat na różne sposoby i z rozmaitych stron. Niezliczone tomy książek o miłości fascynują Czytelników. Kolejne pokolenia zaczytują się w klasyce, a Ci, którzy lubią literaturę przepełnioną uczuciami są też z nowościami na bieżąco.

Masz więc teraz okazję, żeby sprawdzić, czy znasz cytaty o miłości z książek. Walentynkowy quiz literacki to 10 pytań z cytatami polskich i zagranicznych autorów. Ciekawe, czy je znasz? Spróbuj swoich sił i pochwal się wynikiem.

„Są ludzie stworzeni do życia i ludzie stworzeni do miłości”

to cytat z książki:
„Kochankowie nie mogli żyć ani umrzeć jedno bez drugiego. W rozłączeniu nie było to życie ani śmierć, ale życie, i śmierć zarazem”

to cytat z książki:
„Jesteś odpowiedzią na każdą modlitwę, jaką zanosiłem. Jesteś pieśnią, marzeniem i szeptem. Sam nie pojmuję, jakim cudem tyle czasu bez ciebie wytrzymałem”

to cytat z powieści:
„Miłość nie polega na tym, aby wzajemnie sobie się przyglądać, lecz aby patrzeć razem w tym samym kierunku”

to cytat z książki:
,,Dziura w moim sercu ma twój kształt i nikt inny do niej nie pasuje”

to cytat z książki:
„Miłość szczęśliwa. Czy to jest normalne,
czy to poważne, czy to pożyteczne,
co świat ma z dwojga ludzi,
którzy nie widzą świata?”

to fragment wiersza:
„Myślała, że miłość powinna spaść wśród gromów i błyskawic jak huragan, który z niebios wtargnąwszy nagle w życie tratuje wszystko, porywa ludzkie postanowienia, jak liście, i serce pociąga za sobą w otchłań”

to cytat z książki:
„Słowami też można dotykać. Nawet czulej niż dłońmi”

to cytat z książki:
„Nie bój się ponownie zakochać. Otwórz swe serce i podążaj tam, dokąd Cię ono wiedzie... i pamiętaj, fruń do księżyca... P.S. Zawsze będę Cię Kochał...”

to cytat z powieści:
„Przewodnią myślą mego życia jest on. Gdyby wszystko przepadło, a on jeden pozostał, to i ja istniałabym nadal. Ale gdyby wszystko zostało, a on zniknął, wszechświat byłby dla mnie obcy i straszny, nie miałabym z nim po porostu nic wspólnego”

to cytat z powieści:

Jak Ci poszło? Zaraz się okaże!Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Avatar

Gandalf