Polecamy

Top 5 książek, dzięki którym osiągniesz sukces

Avatar
Napisane przez Gandalf

Marzysz o własnym biznesie, ale wciąż coś Cię stopuje? Chcesz pracować szybciej i bardziej efektywnie, ale cały czas gonią Cię deadline’y? Mimo starannego planowania i dobrze zorganizowanego budżetu nadal szukasz sposobu, by osiągnąć swoje cele? Oto 5 najlepszych książek na temat biznesu i efektywności, które pomogą Ci osiągnąć sukces! Zobacz, co musisz przeczytać!

„Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec” – Robert T. Kiyosaki

Ta książka to absolutny numer jeden na półce z tego rodzaju literaturą. Poradnik, który wstrząsnął światem finansów i… umysłami czytelników, którzy dzięki lekturze kompletnie zmienili swoje podejście do pieniędzy. „Bogaty Ojciec, Biedny Ojciec” Kiyosaki’ego od wielu lat utrzymuje się na szczytach list bestsellerów i wciąż nie traci na aktualności. Niesamowicie inspirujący tytuł, który udowadnia, że współczesna edukacja przygotowuje młodzież do życia w świecie, który już od dawna nie istnieje i wprowadza do nowej rzeczywistości, w której pieniądz może sam zarabiać na siebie. Oto tajemnica tego jak stać się zamożnym nie zarabiając kroci!

„Zjedz tę żabę” – Brian Tracy

Nie da się ukryć, że Brian Tracy to ceniony specjalista z zakresu zarządzania czasem i zasobami ludzkimi, autorytet biznesowy i jeden z najbardziej charyzmatycznych mówców motywacyjnych na świecie. Jego książki rozchodzą się w wielomilionowych nakładach, a „Zjedz tę żabę” to bezsprzecznie najpopularniejsza z nich. Tytułowa „żaba” to tak naprawdę Twoje najtrudniejsze zadanie, które może odmienić dzisiejszy dzień lub całe Twoje życie i na które… najprawdopodobniej nie masz ochoty. Tracy prezentuje 21 metod na podnoszenie własnej efektywności, których możesz używać w każdej chwili i dowolnej konfiguracji, by zjeść tę „żabę” i w końcu osiągnąć swoje cele.

„Getting Things Done, czyli sztuka bezstresowej efektywności” – David Allen

Niestety w ciągu dnia najczęściej czeka na nas kilka wspomnianych już „żab”. Współczesna rzeczywistość pędzi z zawrotną szybkością, a nadmiar bodźców, obowiązków i zadań do wykonania może przytłaczać. Stop! „Getting Things Done” to książka, która pomoże Ci zwolnić, odpowiednio zorganizować swój czas, zaplanować działania i wreszcie być skutecznym bez przytłaczającej presji zegarka. Intuicyjny program, dzięki któremu nie dasz się omamić wielozadaniowemu trybowi życia, nauczysz się działać efektywnie i zaczniesz żyć spokojniej.

„Sztuka wojny” – Sun Tzu

Absolutny bestseller i jedna z najpopularniejszych książek tego gatunku na świecie. Odkryjesz w niej chińskie zasady strategii, przemyślane taktyki i metody konfrontacji znane kilka epok temu w zupełnie innej cywilizacji. Filozofia chińskich mędrców i dowódców okazuje się jednak nadal aktualna, a dzięki tej książce zastosujesz ją z powodzeniem w biznesie, negocjacjach, zarządzaniu, a nawet życiu prywatnym. Zawarta w książce wiedza jest przystępna dla współczesnego czytelnika, a przykłady pochodzą z naszych czasów. Jeśli chodzi o książki na temat efektywności działań to „Sztuka wojny” jest bezsprzecznie numerem jeden.

„4 godzinny tydzień pracy” – Timothy Ferriss

Każdy z nas cierpi czasami z powodu zawodowego wypalenia. Marzymy o zmianie stanowiska, własnym biznesie, długich wakacjach, ale czy byłbyś na tyle odważny, by marzyć o „4-godzinnym tygodniu pracy”? Timothy Ferriss udowadnia, że to nie tylko możliwe, ale i bardzo dochodowe! Gotowy przepis na życiową strategię, dzięki któremu w ciągu 48 godzin wyeliminujesz 50% swoich zadań, nauczysz się intensywnie pracować i dawać sobie urlop oraz poznasz techniki i narzędzia pozwalające żyć jak milioner.

Mamy nadzieję, że nasze propozycje okażą się dla Ciebie inspirujące i już niebawem zbliżysz się do upragnionego sukcesu. W końcu cele to takie marzenia tylko z terminem realizacji! Powodzenia!

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Avatar

Gandalf