Polecamy

TOP 10 książek dla młodzieży o miłości – ranking

Oto TOP 10 najfajniejszych książek dla młodzieży o miłości
Avatar
Napisane przez Gandalf

Oto TOP 10 najfajniejszych książek dla młodzieży o miłości! Sprawdź nasze zestawienie i zobacz po jakie tytuły musisz sięgnąć, jeśli tylko uwielbiasz romantyczne historie o nastolatkach, bohaterów, którzy mogliby być Twoimi przyjaciółmi i fabuły wywołujące całą masę emocji. Te książki musisz przeczytać jeszcze w tym roku!

Ciekawe książki dla młodzieży o miłości pojawiają się na naszych półkach bardzo często, a gatunek young adult staje się coraz bardziej popularny wśród młodych czytelniczek i czytelników. Nie powinno to jednak dziwić, bowiem fabuły to splot wydarzeń, które mogłoby przydarzyć się także im, a książkowi bohaterowie są niczym ich najbliżsi przyjaciele. Przeżywają te same rozterki i problemy, borykają się z kłopotami i marzą o wielkiej miłości, która wreszcie ich spotyka. Przygotowaliśmy dla Was TOP 10 najfajniejszych książek o miłości, po które warto sięgnąć szczególnie w długie i nudne wieczory. Koniecznie pod kocem i z kubkiem ulubionej herbaty!

Książka dla młodzieży o miłości i… wielkiej wygranej

„Szczęście w miłości” to najnowsza powieść Kasie West znanej z takich tytułów, jak „Chłopak z innej bajki” czy „P.S. I like you”. Miłośniczki książek o miłości dla młodzieży uwielbiają tę autorkę przede wszystkim za wyjątkowy styl, w którym opowiada pełne humoru i czułości historie o zakochaniu. W „Szczęściu w miłości” poznajecie Maddie – dziewczynę, która ma poukładane życie i która ponad wszystko lubi mieć zaplanowane je od A do Z. Pod wpływem chwili kupuje jednak los na loterię i wygrywa olbrzymią sumę pieniędzy. Większa ilość zer na koncie sprawia, że zaczyna marzyć o własnym jachcie, ale szkolni znajomi też jakby nieco bardziej się nią interesują. O wygranej zdaje się nie wiedzieć jedynie Seth, który jest dla Maddie bezinteresownie miły. Co jednak stanie się, gdy chłopak pozna prawdę?

Magicznie współczesna książka o miłości i przyjaźni

„Eliza i jej potwory” to powieść o miłości Francesci Zappii, którą czytelniczki mogły poznać, dzięki „Wymyśliłam Cię”. Historia kręci się wokół niesamowicie oryginalnej postaci osiemnastoletniej Elizy, która jest nerdem i boryka się z chorobliwą nieśmiałością. W realnym świecie stara się nie zwracać na siebie niczyjej uwagi, a w szkole chce przemykać korytarzami niezauważona. W sieci jest jednak autorką poczytnej powieści „Morze potworne” i funkcjonuje tam jako LadyKonstelacja. Sytuacja zmienia się, gdy do szkoły trafia Wallace – były futbolista i wielki fan „Morza potwornego”. Choć obydwoje poznają się, Eliza ukrywa przed chłopakiem swoją tajemnicę. Jeśli chodzi o książki dla młodzieży o miłości to bardziej współczesnej i internetowej fabuły nie można sobie wyobrazić!

Emocjonalny rollercoaster

Według czytelniczek „The Perfect Game #1 Rozgrywka” J. Sterling to powieść, która porywa na długie godziny, wywołuje mnóstwo emocji i sprawia, że uśmiech będzie gościł na Waszych twarzach bardzo, bardzo długo. To historia Cassie i Jacka, która udowadnia, że życie lubi zaserwować nam przejażdżkę rollercoasterem. Ona nie chce go znać, bo jest miły i zabójczo przystojny. On interesuje się nią coraz bardziej, ale trudno jednoznacznie określić powód tego zainteresowania. To przykład książki młodzieżowej o miłości nastolatków, która rządzi się swoimi prawami i w której nie ma prostych rozwiązań. Zdecydowanie warto!

Refleksyjna powieść o sensie życia

„Najlepszy powód, by żyć” Augusty Docher to romantyczna książka dla młodzieży, która składnia do przemyśleń i pozostaje z czytelnikiem jeszcze długo po przerzuceniu ostatnich kartek. Dominika to nastolatka, która przeżyła ciężki wypadek. Gdy leży w szpitalu, piętrzące się pytania zaczynają ją przerastać, ale o jej życie postanawia walczyć dwóch mężczyzn. Lekarz, który chce uzdrowić jej ciało i jego brat – Marcel, który chce zająć się niemniej cierpiącą duszą dziewczyny. Jednak czy jeśli ma się tyle powodów, by popełnić samobójstwo, można od nowa pokochać życie? „Najlepszy powód, by żyć” to fajna książka o miłości dla nastolatków, którzy lubią nieco bardziej wymagające historie i cenią sobie głębsze przesłanie płynące z lektury.

Miłość i fantasy

„Dziesięć tysięcy słońc nad tobą” to już 2 powieść Claudii Gray, która tworzy niesamowitą serię będącą połączeniem fantastyki i romantycznych historii. W „Tysiąc odłamków ciebie” mieliśmy okazję poznać Marguerite Caine – córkę wynalazców, którzy stworzyli pozwalające na podróż do równoległych wymiarów urządzenie Firebird. W 2. tomie, dziewczyna jest ścigana przez wrogów, których uwagę ściągnęła , gdy po raz pierwszy wykorzystała Firebird. Źli ludzie porwali jej chłopaka Paula i rozszczepili jego świadomość na tysiące wymiarów, a ona sama wyrusza w niebezpieczną podróż, by go odnaleźć. Czy uczucie może dodać na tyle dużo siły, by wyruszyć w niemal samobójczą misję? To zupełnie nietypowa powieść, ale jeśli chodzi o fajne książki dla młodzieży o miłości, które odbiegają od standardów to ten tytuł jest prawdziwym must-readem.

Miłość, która może uratować

Rzadko powstają takie książki młozieżowe. O miłości nastolatków, która zaczyna się zupełnie nie tak, jak powinna. O smutku, utracie kogoś bliskiego i wielkiej potrzebie poukładania życia na nowo. „Listy do utraconej” to historia Juliet Young, która straciła matkę. Przez całe życie komunikowała się z nią głównie za pomocą listów, a gdy kobieta zmarła, dziewczyna pozostawia na jej grobie kolejne wiadomości. To ma pomóc jej w uporaniu się z ogromnym smutkiem, jednak jeden z jej listów znajduje zbuntowany Declan Murphy. I choć Juliet jest wściekła, że pozwolił sobie odpisać na tę wiadomość, w końcu zaczyna rodzić się po między nimi pewna nic porozumienia…

O miłości, która wywraca życie do góry nogami

„Indeks szczęścia” Julie Israel to powieść zabawna, a jednocześnie niezwykle poruszająca. Juniper dokładnie 65 dni temu straciła swoją starszą siostrę Camillę, która zginęła w wypadku. Dziewczyna nie może sobie z tym poradzić, jednak zupełnym przypadkiem znajduje list napisany przez siostrę dokładnie w dniu jej śmierci. Camille rozstaje się w nim z tajemniczym „TY”, a gdy myśli Juniper zajmuje znaleziona wiadomość, sama gubi kartkę z zapiskami ze swojego katalogu „wzlotów i upadków”. Tam znajduje się tajemnica, o której nikt nie może wiedzieć, a to dopiero początek poszukiwań, bowiem odkrywanie małych i dużych sekretów może wywołać lawinę nieprzewidzianych zdarzeń.

Opowieść o ciemności, którą można pokonać światłością serca

„Król Kier” to kolejny przykład książki dla młodzieży o miłości, w której romantyczna historia splata się z tym, co znane przede wszystkim z tytułów fantasy. Tytuł Aleksandry Polak należy do serii „Circus Lumos” i poznajemy w nim Alicję – maturzystkę, której życie przebiega tak spokojnie, że aż nudno oraz Hadriana, przez którego dziewczyna zostaje wciągnięta w wir wydarzeń łączących miłość i magię. W tej książce demony zakorzeniają w ludziach zło, które powoduje, że świat pogrąża się w ciemności. A ciemność pokonać może tylko światłość płynąca z serca.

Wzruszająca opowieść o sile miłości

„Dzikie serca” Suzanne Young to historia Savannah – dziewczyny, która nie ma matki, jej ojciec pije, a brat ciężko choruje. Dziewczyny, która musi posklejać swoje życie z miliona rozsypanych kawałków i na nowo uwierzyć, że każdy dzień ma sens. I wreszcie dziewczyny, której po prostu brakuje miłości. Wtedy też w jej życiu pojawia się Cameron – chłopak z innego świata, który stara się zburzyć mur, jaki wokół siebie postawiła Savvy. Według niej miłość nie zawsze wystarczy, by zniszczyć zło i zapomnieć o problemach. Ale jednak siła dzikiego serca może być niewyobrażalnie wielka… To wyjątkowa książka dla młodzieży o miłości zupełnie niecukierkowej i bardzo trudnej. O trudach życia, które nierzadko mogą zabić uczucie.

Zaskakujący tytuł, którego nie można odłożyć na potem

„Na krawędzi wszystkiego” Jeffa Gilesa to właśnie taka książka o miłości. Jedna z tych, które jeśli się rozpoczyna to nie odkłada już na potem. Wciąga, fascynuje i nie puszcza aż do ostatniej strony. Jej główni bohaterowie to Zoe i Iks, którzy żyli w dwóch różnych światach i mieli się nigdy nie spotkać. Zupełny przypadek sprawia, że się poznają, a Iks musi ponieść tego konsekwencje. Jest przecież łowcą głów, a Łowców z Niziny nie mogą widzieć inni niż tylko ich ofiary. Miłość jednak może być powodem łamania wszelkich zasad. „Na krawędzi wszystkiego” to doskonała propozycja dla młodzieży. Książka o miłości, walce dobra ze złem i magii. Magii uczuć.

Mamy nadzieję, że spodobały się Wam nasze propozycje najfajniejszych książek dla młodzieży o miłości. Gwarantujemy, że każda z nich zapewni Wam mnóstwo emocji przez długie godziny, a bohaterowie staną się Waszymi przyjaciółmi. Życzymy miłej lektury! Wszystkie tytuły z powyższej listy możesz zamówić na Gandalf.com.pl.

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Avatar

Gandalf