Polecamy Recenzje

„Testament” Remigiusza Mroza, czyli 7 spotkanie z Chyłką i Zordonem

Avatar
Napisane przez Gandalf

Uwielbiana Chyłka i nie mniej lubiany Zordon. Intrygująca fabuła, w której popularny ginekolog otrzymuje w spadku nieruchomość. Zwłoki, przestępstwo, śledztwo i wreszcie słowne potyczki pomiędzy bohaterami, za które nie da się nie lubić tego autora. Poznaj „Testament” Remigiusza Mroza – 7. część bestsellerowego cyklu!

Ocena Blog Gandalf:

„Testament” – kolejna część bestsellerowego cyklu

„Testament” Remigiusza Mroza to siódma już część bestsellerowej serii z mecenas Joanną Chyłką w roli głównej. Cykl stał się bezsprzecznie jednym z najchętniej czytanych cykli kryminałów prawniczych w Polsce, a wszystko za sprawą doskonale przemyślanych fabuł, słownych potyczek pomiędzy bohaterami i oczywiście stylu, bo Mroza czyta się naprawdę świetnie. Serię z Chyłką i Zordonem rozpoczęła „Kasacja”, a w każdej kolejnej części pisarz tworzył fascynujący prawniczy świat, w którym manipulacje i intrygi stały się równie ważnymi bohaterami, co pani mecenas i jej aplikant. Jak jest w przypadku „Testamentu”? Czy to kolejna dobra część cyklu, a może… ostatnie już spotkanie z bohaterami?

Tajemnica spadku, czyli o czym jest „Testament”?

Jak sam tytuł wskazuje, „Testament” Remigiusza Mroza zaczyna się od… testamentu, który otrzymuje jeden z popularnych w stolicy ginekologów. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że ogromny spadek przypadł mu w podarunku od pacjentki, którą zresztą w swoim gabinecie przyjął tylko raz. Częścią spadku kobiety jest między innymi dawno zapomniana i zapuszczona nieruchomość, do której prawo własności zmarła uzyskała w wyniku reprywatyzacji kilka lat temu. Gdy lekarz decyduje się zobaczyć budynek, na miejscu czeka go kolejne zaskoczenie. W ruinie odnajduje bowiem zwłoki w stanie zaawansowanego rozkładu, a chwilę później zaczyna się interesować nim policja, która gotowa jest aresztować go za przestępstwo.

Jedną z pacjentek ginekologa okazuje się być również nie kto inny, jak dobrze znana i uwielbiana przez polskich czytelników mecenas Joanna Chyłka. To właśnie ona ma reprezentować lekarza, choć z podjęciem ostatecznej decyzji się waha, bowiem jej uwagę absorbuje obecnie zupełnie ktoś inny. Kiedy jednak okazuje się, że ginekolog może pomóc Chyłce w wyciągnięciu tej osoby z więzienia, zgadza się natychmiast. Tak zaczyna się pełna intryg fabuła, na której starcie bohaterka nie ma jeszcze pojęcia, jak wiele tajemnic skrywa rodzinna przeszłość zmarłej kobiety.

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Avatar

Gandalf