Archiwum Quizy

Sprawdź, czy znasz się na pocałunkach [quiz]

Avatar
Napisane przez Gandalf

Pocałunek angażuje aż 24 mięśnie twarzy! Całując się spalasz 100 kcal!

6 czerwca to Światowy Dzień Pocałunku. Podobno aż 80% całujących się osób zbliżenie zaczyna od odchyleniem głowy w prawo. Chwilę później zmysły zaczynają szaleć. Dlaczego? Ponieważ usta są 200 razy bardziej wrażliwe i unerwione niż na przykład opuszki palców.

Pocałunki to także doskonała gimnastyka. Namiętny całus sprawia, że pracują aż 24 mięśnie twarzy. Do tego w tym czasie działa dodatkowo około 100 innych mięśni naszego ciała. Nie dziwi więc fakt, że całując się namiętnie możemy spalić aż 100 kcal!

Pocałunki to również wyzwanie dla ślinianek, które pracują wówczas pełną parą. Produkują  około 9 mililitrów śliny. W soku wytwarzanym przez ślinianki jest ponad bilion bakterii.  Brzmi groźnie, ale nie ma się czym martwić. 95 procent z nich jest całkowicie nieszkodliwa, a do tego ślina ma działanie bakteriobójcze.

Z fizycznego punktu widzenia pocałunki to samo dobro. Podczas pocałunku do mózgu  może dotrzeć sygnał, który wyzwoli dopaminę. To nic innego, jak neuroprzekaźnik odpowiadający za odczuwanie przyjemności. Co ciekawe, w tym samym czasie inne części naszego mózgu też są zaangażowane - odcinają wszelkie negatywne emocje. Całusy to też sygnał dla przysadki mózgowej, żeby zaczęła produkować oksytocynę, czyli hormon odpowiadający za „emocjonalną relację”.

Pocałunki zmniejszają napięcie, redukują stres, rozluźniają i powodują, że czujemy radość. Pocałunki są stale obecne w naszym życiu.

A teraz krótki quiz, który pokaże, czy znasz się na pocałunkach 🙂

Polega on na dopasowaniu sceny pocałunku do tytułu filmu. Oto 10 najgorętszych pocałunków w historii kina!

 

1) pocalunek7
2) pocalunek4
3) pocalucek2
4) pocalunek9
5) pocalucek3
6) pocalunek8
7) pytanie1
8) pocalunek5
9) pocalunek 6
10) pocalunek10

Jak Ci poszło? Zaraz się okaże!Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Avatar

Gandalf