Polecamy

Ranking porywających książek o znanych piłkarzach – poznaj wszystkie tajemnice i kulisy życia największych gwiazd futbolu!

książki o piłkarzach
Avatar
Napisane przez Gandalf

Piłka nożna to jeden z najpopularniejszych sportów na całym świecie. Właśnie dlatego gwiazdy futbolu inkasują ogromne sumy i są prawdziwymi idolami tysięcy osób w różnych zakątkach globu. Poznaj najciekawsze biografie piłkarzy, by przekonać się, co tak naprawdę doprowadziło ich na sam szczyt. Poniższe książki o piłkarzach to historie sukcesu największych gwiazd futbolu, w których nie brakuje szczerych wyznań i emocjonalnych odwołań. Poczuj na własnej skórze, co przeżywają najbardziej rozchwytywani sportowcy naszych czasów!

Najjaśniejsza gwiazda polskiego futbolu, czyli wszystko o Robercie Lewandowskim

Historia polskiej piłki nożnej nigdy nie rozpieszczała największych fanów tego sportu. Wystarczy wspomnieć, że nasza reprezentacja nie zdobyła jeszcze mistrzostwa świata, a jej największym osiągnięciem było dwukrotne trzecie miejsce w 1974 i 1982 roku. Na szczęście około 10 lat temu na rodzimych boiskach zaczęło mówić się coraz głośniej o nowym polskim talencie. Jakiś czas później mieliśmy już przyjemność oglądać ten talent w największych stacjach telewizyjnych na świecie.

Robert Lewandowski to bez wątpienia jedna z najjaśniejszych gwiazd polskiej piłki nożnej w jej całej dotychczasowej historii. Jeżeli szukasz idealnej książki o znanych piłkarzach, musisz zacząć od pozycji „Nienasycony Robert Lewandowski”. Biografia piłkarza została skrupulatnie zapisana przez Pawła Wilkowicza, a następnie autoryzowana przez samego Lewandowskiego. Nie zabraknie zarówno kulis kariery polskiego napastnika, jak i omówienia najważniejszych aspektów jego prywatnego życia. Prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników polskiej piłki nożnej!

Zlatan Ibrahimović – największy wirtuoz i ekscentryk w historii piłki nożnej

Nie ma wątpliwości, że każdy, kto interesuje się futbolem, słyszał o Zlatanie Ibrahimovicu. Popularny Ibra to postać równie popularna co kontrowersyjna. Właśnie dlatego wśród wszystkich książek o znanych piłkarzach w pierwszej kolejności warto sięgnąć po życiorys gwiazdy szwedzkiej piłki nożnej. Zlatan nigdy nie miał łatwego życia, ale potrafił odwrócić wszelkie przeciwności na własną korzyść. Piłkarz pochodzi z Rosengard, sypialnej dzielnicy położonej na peryferiach Malmö. Tam właśnie zaczął budować swoją legendę od pary butów kupionych w supermarkecie za 59 koron.

Biografia Zlatana „Ja, Ibra” jest z pewnością świetną książką o piłkarzach dla dzieci. Dzięki niej najmłodsi fani futbolu przekonają się, że nie potrzeba wielkich inwestycji i idealnych warunków, by kiedyś stać się znakomitym sportowcem. Wystarczy ciężka praca i odrobina talentu. Taka kombinacja doprowadziła Ibrę do największych klubów na świecie. Będąc już znanym piłkarzem, Zlatan zasłynął z niekonwencjonalnego podejścia do życia, ciętego humoru i bezgranicznej pewności siebie. Stał się ikoną współczesnej piłki, dlatego wśród biografii piłkarzy, jego książka jest jedną z najchętniej wybieranych przez czytelników. W końcu piłkarz po raz pierwszy opowiada o swoich przeżyciach na boisku i poza nim, o radościach i szaleństwach w życiu, które często nie jest w pełni przez niego kontrolowane.

Najlepszy piłkarz w historii?

Choć przez lata w futbolu pojawiały się głośne nazwiska, a wybór najlepszego piłkarza w historii jest tak naprawdę niemożliwy, to z pewnością wiele osób wśród najlepszych wymieni Cristiano Ronaldo. Genialny Portugalczyk znany jest nie tylko ze swojego ponadprzeciętnego talentu. Przede wszystkim mówi się, że to najciężej trenujący piłkarz w historii futbolu. Swoją tytaniczną pracą doprowadził do perfekcji praktycznie każdy aspekt swojej gry.

Guillem Balague, który jest autorem książki „Cristiano Ronaldo. Biografia”, specjalnie wybrał się na Maderę, do Lizbony, Manchesteru oraz Madrytu. Wszystkich najważniejszych dla piłkarza miejsc. Odwiedził setki lokalizacji, rozmawiał z niezliczoną liczbą osób, poszukując odpowiedzi na jedno pytanie: kim jest Cristiano Ronaldo? Mówi się nawet, że Cristiano nie chciał, by ta książka się ukazała. Właśnie dlatego, że jest szczera, obiektywna, a przede wszystkim prawdziwa. Nie ukazuje piłkarza tylko jako genialnego sportowca bez skazy. Ujawnia też słabsze strony Ronaldo, bo jak każdy z nas, posiada on wady i zalety. Właśnie takie książki o znanych piłkarzach wciągają najbardziej!

Przenieś się w złote czasy dla polskiego futbolu

Książka Romana Kołtonia „Deyna. Autostradą do nieba” wpisuje się do nurtu drobiazgowych książek o piłkarzach. Autor oparł swoją wiedzę nie tylko na starych wycinkach prasowych, dotarł on przede wszystkim do wielu ludzi, żeby wyciągnąć od nich prawdę o Deynie. I ta prawda odsłania się w trakcie czytania książki, pokazując, jak ważne są kulisy meczów, przygotowań, jak wiele zależało od anonimowych ludzi, od systemu, od zbiegu okoliczności, od animozji miedzy Strejlałem a Gmochem, od mądrości Kazimierza Górskiego.

Tak naprawdę, jeżeli szukasz książki o piłkarzach, która jednocześnie będzie wspaniałym kompendium wiedzy o złotej erze polskiego futbolu, to trudno o lepszy wybór. Biografia nie tylko opisuje wybitnego piłkarza, jakim był Kazimierz Deyna, ale jest również pewnym pretekstem do opisania najlepszych czasów polskiej piłki. Bez wątpienia pozycja wzbudzi sentyment starszych kibiców, a młodszych zainspiruje do poszerzania swojej wiedzy o piłce nożnej.

Piłkarski magik prosto z Brazylii

Ronaldinho to piłkarz znany przede wszystkim ze swoich niesamowitych umiejętności technicznych i szerokiego, szczerego uśmiechu. Przez lata wnosił on na europejskie stadiony powiew brazylijskiej samby. Bez problemu tańczył z piłką pomiędzy zdumionymi przeciwnikami. Jego umiejętności zostały docenione przez wiele topowych europejskich klubów, a Ronaldinho znajdował się swego czasu na ustach wszystkich fanów futbolu.

Bez wątpienia niewielu piłkarzy potrafiło sprawić, że kibice drużyny pokonanego i odwiecznego przeciwnika zrywali się do owacji na stojąco. Mówi się, że Ronaldinho, gdyby chciał, wygrałby Ligę Mistrzów i zdobył Złotą Piłkę tyle razy, ile zrobili to Cristiano Ronaldo czy Lionel Messi. Jego talent dorównywał współczesnym hegemonom, jednak Brazylijczyk stawiał więcej na uciechy życia, zostawiając piłkę nożna na drugim planie. Wśród wszystkich biografii piłkarzy historia Ronaldinho to najbardziej kolorowa i wesoła opowieść o radości z życia – a poznać ją możemy choćby dzięki książce włoskiego dziennikarza Luki Caioli pt. „Ronaldinho”.

 

Aby zostać gwiazdą piłki nożnej, nie wystarczy talent. Potrzebne są ciężka praca, mnóstwo wyrzeczeń i odrobina szczęścia. Kiedy jednak wszystko się uda, najlepsi piłkarze mogą liczyć na astronomiczne zarobki, miliony fanów na całym świecie i życie pełne przygód i przyjemności. Sprawdź nasz ranking najlepszych książek o znanych piłkarzach, dzięki którym poznasz biografie gwiazd światowego futbolu. Wiele historii to inspirujące życiorysy, które pozwalają uwierzyć, że wszystko w życiu jest możliwe!

Najlepsze biografie piłkarzy znajdziesz w sklepie Gandalf.com.pl.

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Avatar

Gandalf