Prezenty komunijne. Co podarować oprócz Biblii?

aktualności Gandalf.com.pl
Napisane przez Gandalf.com.pl
Brak komentarzy
Udostępnij:

Prezenty komunijne to często ciężki orzech do zgryzienia, bo… co podarować oprócz Biblii? Jaki prezent zadowoli obdarowanego w tym wyjątkowym dniu? Z racji zbliżającego się sezonu komunijnego podpowiadamy, jakie prezenty mogą okazać się najlepszym rozwiązaniem. Książka, audiobook, gra edukacyjna, klocki LEGO, a może album na zdjęcia? Mamy kilka podpowiedzi.

Książka

Może się zdawać, że książka to zbyt zwyczajny i nie do końca odpowiedni prezent dla dziecka. Nic bardziej mylnego! To bardzo uniwersalny podarunek, który z łatwością możemy dostosować do obdarowywanego. Przy wyborze lektury należy jednak zwrócić uwagę na jego wiek i zainteresowania. Dzięki temu będziemy pewni, że książka będzie dla niego interesująca i zrozumiała. Taki prezent z pewnością wpłynie na rozwój umiejętności czytania, wyobraźnię, kreatywność, czy zasób słownictwa. Doskonałym wyborem będą pozycje z gatunku fantasy, na przykład seria o uwielbianym przez dzieci i młodzież, Harrym Potterze.

Audiobook

Audiobook będzie dobrą alternatywą dla książki. Jeśli dziecko nie wyraża chęci do czytania w tradycyjnej formie lub ma z tym trudności, warto zwrócić uwagę na audiobooki, które również dobrze wpływają na rozwój językowy i komunikacyjny dziecka, a także pozytywnie oddziałują na umiejętność słuchania oraz skupienie. My polecamy „Tajemniczy ogród”, chwytającą za serce powieść o wewnętrznej przemianie, wrażliwości i przyjaźni.

Gry edukacyjne

Gry edukacyjne to również dobry pomysł na prezent komunijny. Zaliczymy do tego wszystkie gry przygodowe, logiczne, strategiczne, zręcznościowe, a także te, które wymagają współpracy. W zależności od tego, co wybierzemy, będą one rozwijać różne umiejętności u dziecka, takie jak zdolność do logicznego myślenia, komunikowania się, czy współpracy. Doskonałym wyborem może okazać się gra „ 5 sekund. Junior”, podczas której uczestnicy muszą zmierzyć się z zawrotną prędkością czasu, a przy tym szybko i logicznie myśleć.

LEGO

Kto nie lubi klocków LEGO? Trzeba przyznać, że nawet wśród dorosłych mają swoją rzeszę fanów. Dla dzieci układanie klocków to nie tylko zabawa, a także rozwijanie ważnych umiejętności takich jak zdolności matematyczne, rozwiązywanie problemów, czy kształtowanie cierpliwości. W naszej księgarni znajdziecie mnóstwo wariantów LEGO, które z łatwością dopasujecie do obdarowywanego dziecka i jego zainteresowań. W gust chłopców będących fanami kosmicznych przygód z pewnością trafią klocki LEGO z serii Star Wars, natomiast dziewczynki będą zachwycone klockami LEGO Friends, czy LEGO Creator.

Ramka/album foto

Komunia to wyjątkowa uroczystość niosąca ze sobą wiele miłych wspomnień, które warto będzie uwiecznić i zachować, dlatego też jest to idealna okazja na podarowanie ramki na zdjęcia lub albumu. Jest to cenna i trwała pamiątka, która pozwoli wrócić do ważnych wydarzeń mimo upływającego czasu. Pozwoli także na uwiecznianie chwil w dalszym życiu obdarowywanego.

Prezenty komunijne na Gandalf.com.pl

Atrakcyjnych pomysłów na prezenty komunijne jest naprawdę wiele. Ważne, by przy wyborze prezentu kierować się zainteresowaniami dziecka i by dzięki nauce przez zabawę mogło rozwijać liczne umiejętności. Jeśli jednak zdecydujecie się na Biblię polecamy wydanie bogato ilustrowane, napisane przyjemnym i zrozumiałym dla najmłodszych językiem. Wszystkie wymienione powyżej propozycje i wiele więcej znajdziecie w naszej księgarni Gandalf.com.pl.

Udostępnij:
19 kwietnia 2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.