Polecamy

Sprawdź, co dać jako prezent na roczek dla chrześniaka? Oto 5 wybranych propozycji!

Avatar
Napisane przez Gandalf

Prezent na roczek dla chrześniaka dla wielu może okazać się problemem. Dziecko w tym wieku zaczyna coraz bardziej interesować się światem, ale nadal jest za małe, aby zrozumieć gest obdarowywania drugiej osoby. Prezent musi więc od razu spodobać się malcowi, jednak dobrze byłoby, aby przy okazji okazał się użyteczny – teraz lub w niedalekiej przyszłości, gdy dziecko będzie odrobinę starsze. Może odpowiednia okaże się książka dla najmłodszych? Urocza przytulanka? Lub jakaś kolorowa zabawka? Sprawdź nasze propozycje!

Uroczy szczeniak

Przytulanka jako prezent na roczek od chrzestnego lub chrzestnej sprawdzi się zawsze, a jeśli w dodatku może czegoś nowego nauczyć, to już w ogóle będzie idealna. „Szczeniaczek Uczniaczek” rośnie wraz z maluchem – ma trzy poziomy adekwatne do wieku dziecka, więc nie znudzi się po miesiącu. W poziomie pierwszym, przeznaczonym dla kilkumiesięcznych i rocznych dzieci, maskotka pokazuje pierwsze kolory i dźwięki oraz rozbawia wesołymi piosenkami. W poziomie drugim, dla rocznych do półtorarocznych maluchów, piesek staje się jeszcze bardziej towarzyski – prosi o wskazanie swoich poszczególnych części ciała czy liczy wraz z dzieckiem W poziomie trzecim, ostatnim, przeznaczonym dla starszych brzdąców, zachęca do aktywności – dziecko może więc skakać i tańczyć w rytm muzyki. To wspaniała zabawka, która stanie się najlepszym przyjacielem Twojej pociechy nawet na lata.

Tancerka do przytulania

A co z prezentem na roczek konkretnie dla dziewczynki? Od chrzestnej czy chrzestnego – tu nie ma różnicy, „Lalkę ballerinkę” może podarować każdy. Różowa, urocza i wykonana z miękkiego materiału, urzeknie niejedną młodą damę. Całkowicie bezpieczna podczas zabawy, przyda się na co dzień, gdy chrześnica będzie po prostu potrzebowała się do czegoś przytulić. Stanie się najlepszą przyjaciółką, a po latach, gdy mała nieco podrośnie, powierniczką dziecięcych sekretów. Ballerinka jest też dobrą zabawką do tego, aby nauczyć dziecko troski o innych i interakcji z pozostałymi dziećmi. Jeśli mała najpierw dowie się, jak prawidłowo obchodzić się z przytulankami, łatwiej jej będzie zawierać znajomości z rówieśnikami, gdy pójdzie do żłobka lub przedszkola.

Brum, brum!

Teraz z kolei czas na prezent na roczek dla chłopca. Oto „Mega Blocks. Klocki ciężarówka, buduj i ścigaj się”, czyli samochód rajdowy, który da się dowolnie przebudować za pomocą dużych klocków, Chrześniak będzie mógł tworzyć tory wyścigowe i posyłać auta na rajdowe pędy, jak również jeździć dużą ciężarówką. Zabawka przypadnie do gustu każdemu młodemu miłośnikowi motoryzacji – nawet jeśli na początku urzeknie głównie kolorami, realistycznymi dźwiękami samochodów czy jeżdżeniem po podłodze, to malec szybko zda sobie sprawę, ile dodatkowej frajdy dostarczy mu zabawa mniejszymi autami po torze wyścigowym. Roczne i starsze dziecko potrzebuje coraz bardziej interaktywnych zabawek, więc nie musisz się martwić, czy to na pewno odpowiednia okazja na taki prezent – nie warto dłużej czekać!

Pierwsza książka

Pierwsze książki, nawet jeśli zawierają jakiekolwiek słowa, nie tyle służą do czytania, ile do przeglądania kolorowych ilustracji, wskazywania konkretnych elementów na stronach i poznawania kształtów czy barw. Czyta je głośno rodzic, a nie dziecko, dlatego absolutnie nie warto wstrzymywać się z zakupem pierwszych książek do momentu, gdy malec zacznie naukę czytania – powinno się go wcześniej przyzwyczaić do samej obecności literatury, nawet tej najprostszej. „Moja pierwsza książka o kształtach” to świetna propozycja na prezent na roczek dla chrześniaka, ponieważ grube, łatwe do przerzucania strony i oryginalne ilustracje szybko zainteresują malucha. Autorem jest Eric Carle, który napisał bestsellerową „Bardzo głodną gąsienicę” – czytankę w ciekawy sposób pokazującą dzieciom, jak gąsienica przeistacza się w motyla. Książka przedstawiana w rankingu została stworzona w tym samym stylu i jej zadaniem jest nauczyć dziecko prostych kształtów – geometrycznych i tych najczęściej występujących w przyrodzie. Edukację chrześniaka czas zacząć!

Nauka chodzenia

Interaktywny chodzik-pchacz” jest zabawką, która przyda się w rozwoju każdego dziecka, warto więc odciążyć rodzic i podarować go jako prezent na roczek dla chrześniaka. Maluch w tym wieku zaczyna chodzić coraz śmielej, jednak rzadko patrzy pod nogi, nadal więc trzeba pilnować, aby o nic się nie potknął lub na niczym nie poślizgnął. Pchacz pomoże w bezpiecznej nauce chodzenia, a w dodatku dostarczy dziecku mnóstwa radości. Co więcej, panel edukacyjny zawiera pianino z wizerunkami zwierząt, barwne geometryczne przyciski, guziki uruchamiające efekty dźwiękowe i muzykę, a także wiele innych elementów, które zajmą uwagę malucha. Panel można odłączyć i dać go dziecku na zabawy w dowolnym miejscu, np. w łóżeczku lub w aucie podczas podróży. Chodzik jest więc tak naprawdę zabawką „2w1”.

W powyższym rankingu znajdziesz podpowiedzi, co kupić chrześniakowi, a co chrześnicy, jednak pamiętaj, żeby podczas wyboru nie kierować się wyłącznie płcią dziecka. Prezent na roczek dla dziewczynki nie zawsze musi się diametralnie różnić od tego dla chłopca. Tak samo chrzestna i chrzestny nie powinni martwić się tym, czy jednemu z nich bardziej wypada coś kupić, a drugiemu mniej – ważne, aby podarowali coś, co zachwyci malucha i przyda mu się na dłużej, nawet na lata. Jeśli więc nie masz pomysłu na spersonalizowany prezent, postaw na coś uniwersalnego – maskotkę, chodzik albo pierwszą książeczkę. Pamiętaj, że podarunki dla dzieci w tym wieku powinny być przede wszystkim użyteczne, nie musisz więc wykosztowywać się na drogą biżuterię, którą chrześniak czy chrześnica założy po długim czasie. Postaw na zabawki interaktywne i edukacyjne, bo to one po rozpakowaniu nie zostaną odłożone w kąt.

Wszystkie wymienione produkty możesz zamówić na Gandalf.com.pl.

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Avatar

Gandalf