Polecamy

„Pragnienie” Jo Nesbo – wielki powrót Harry’ego Hole’a

Pragnienie Jo Nesbo
Napisane przez Gandalf

Przyznajcie, czekaliście na tę książkę, prawda? Jo Nesbo sprawił ogromną frajdę swoim Czytelnikom. Harry Hole właśnie powrócił! Przed Wami „Pragnienie” – 11. książka w bestsellerowym cyklu mistrza skandynawskich kryminałów!

Ocena Blog Gandalf:

Pragnienie

Harry Hole – jeden z tych bohaterów literackich, z którym prawdopodobnie część czytelniczek poszłaby na randkę, a większość czytelników do baru. Jeden z najpopularniejszych, norweskich śledczych, który ma tyle samo zalet i talentów, co wad i nałogów (wśród tych króluje alkohol). To porównanie dotyczyć mogłoby także stosunku liczby jego przyjaciół do liczby wrogów, którzy ustawiają się pewnie w kolejce, by go dopaść. Harry Hole – postać wykreowana przez mistrza skandynawskiego kryminału Jo Nesbo właśnie… powrócił! I choć autor wskrzeszał go już kilkukrotnie – tym razem powraca w naprawdę wielkim stylu. Na naszych półka pojawiło się „Pragnienie”, czyli jedenasta powieść z jednego z bestsellerowych cykli kryminalnych, którego tytuły od lat nie schodzą z pierwszych miejsc światowych list najlepiej sprzedających się książek.

Harry Hole ma 50 lat i wiedzie spokojne, a przynajmniej o wiele spokojniejsze niż dotychczas, życie u boku Rakel. Mogłoby się wydawać, że to już nie ten sam policjant, który nadużywał alkoholu, wypalał niezliczoną ilość papierosów, a jego jedyną miłością było uganianie się za mordercami o mniej lub bardziej skomplikowanej psychice. Przyjemne życie ex-komisarza nie trwa jednak długo, bo gdy zaczynają ginąć kobiety, które umawiają się na randki przez Tindera, a policja nie jest w stanie sobie poradzić ze znalezieniem sprawcy – wzywa na pomoc właśnie Hole’a.

Można byłoby się obawiać, że „zmartwychwstanie” komisarza Harry’ego Hole’a to kontynuowanie serii na siłę. Nic z tych rzeczy, bo przecież i pod tą powieścią podpisuje się nie kto inny, jak Jo Nesbo. Autor powoli wprowadza w czytelnika w fabułę „Pragnienia”, w której okazuje się, że nowe śledztwo ulubionego policjanta wszystkich fanów kryminału może mieć związek z jedną ze starych, nierozwiązanych spraw z przeszłości. To dodaje całej historii pazura, a fabularne twisty i nagłe zwroty akcji powodują nie tylko dziwne przeczucie, że zaraz wydarzy się to „coś”, ale także to, że nie sposób odłożyć tej książki na potem. Finał? Wielki popis literackich umiejętności Nesbo!

„Pragnienie” to książka, której nie mogą przegapić fani kryminałów, Jo Nesbo i Harry’ego Hole’a. Bez wątpienia jeden z najgorętszych tytułów tej wiosny! Miłej lektury!

Więcej książek skandynawskiego mistrza tego gatunku znajdziecie TUTAJ.

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Gandalf