Polecamy

Pocket – kieszonkowa książka na wakacje. Tytuły do 9,99 zł

Avatar
Napisane przez Gandalf

Ten wpis jest z myślą o tych, którzy nie wyobrażają sobie podróży bez książki. Oczywiście wielu z Was od razu powie, że przecież są elektroniczne czytniki książek. Nie każdy jednak ma taki gadżet i nie każdy lubi taką formę czytania. Wydawcy pomyśleli o tym i wiele książek pojawia się w formacie pocket, czyli inaczej mówiąc wersji kieszonkowej. Ich gabaryty są znacznie mniejsze niż oryginalne wersje i oczywiście tańsze 😉 Na małe książki znacznie łatwiej jest znaleźć miejsce w torbie, plecaku, czy walizce, gdzie muszą przecież zmieścić się również wszystkie inne niepotrzebne rzeczy 😉 To jednak oczywista oczywistość, jakby powiedział miś Yogi, dlatego przejdę do konkretów.

Przygotowałam dla Was listę 35 tytułów w wersji pocket. Na pewno chętnie wybiorą się z Wami na wakacje 🙂

KSIĄŻKI W WERSJI POCKET NA WAKACJE >>

SENSACJA, KRYMINAŁ

 1. „Gniew”  Zygmunt Miłoszewski

Podczas robót drogowych zostaje odnaleziony szkielet. Na miejscu pojawia się prokurator Teodor Szacki. Odnalezione szczątki przekazuje uczelni medycznej. Wydaje się, że na tym koniec. Jednak to dopiero początek sprawy, która dla Szckiego okaże się najważniejsza w życiu.

2. „Zęby tygrysa” Tom Clancy

Terroryzm szerzy się na świecie i nie wiadomo, jak to powstrzymać. Prezydent Jack Ryan podejmuje kontrowersyjną decyzję. Tworzy tajną organizację, która może działać poza prawem. Nie wie jednak, że jej szeregi zasili jego syn, Jack Ryan Jr.

3. „Sprawa Niny Frank”Katarzyna Bonda

Hubert Meyer jest z zawodu psychologiem śledczym. Chce spędzić spokojny urlop w Mielniku nad Bugiem. Okazuje się jednak, że musi pracować. W małej miejscowości dochodzi do zbrodni. Ofiarą jest Nina Frank, słynna gwiazda. Policyjny profiler ma przed sobą trudne zadanie.

4. „Florystka”  – Katarzyna Bonda

Zaginęła Zosia Sochacka. Dziewczynka wyszła ze szkoły i ślad po niej zaginął. Sprawą zajmuje się znany profiler, Hubert Meyer. Pomaga mu Lena, która jest psychologiem doktoryzująym się w Londynie. Sprawa zaginięcia Zosi przypomina tragedię sprzed lat. Wówczas zaginął Amadeusz Jekel. Chłopca znaleziono martwego.

5. „Tylko martwi nie kłamią”  – Katarzyna Bonda

To kolejna część serii o psychologu policyjnym, Hubercie Meyerze. Zostaje on wezwany na miejsce zbrodni do zabytkowej kamienicy. Ofiarą jest śmieciowy baron. Sprawa od początku jest zagadkowa i budzi sporo wątpliwości. Okazuje się, że w noc sylwestrową z 1990 na 1991 roku w tej samej kamienicy także dokonano zbrodni.

6. „Adios muchachos”  Daniel Chavarria

Alicia to prostytutka. Różni się jednak zdecydowanie od swoich koleżanek po fachu. Jeździ rowerem i nie przyjmuje gotówki. Do tego jest doskonałą manipulatorką. W swój specyficzny biznes zaangażowała też swoją matkę. Współpraca świetnie im się układa. Wszystko komplikuje się, gdy dziewczynę demaskuje jedna z jej ofiar.

7. „Twardzielka”  Mariusz Zielke

Fabuła osadzona w świecie polskiego show-biznesu. Policja musi rozwiązać sprawę makabrycznych morderstw. Ofiarami są młode, piękne kobiety. Zamordowano pięć dziewczyn, a jedna zaginęła. Śledztwo stoi w miejscu. Dlatego do zespołu włączono byłą policjantkę. Marika ostatnie cztery lata spędziła w szpitalu psychiatrycznym, gdzie ukrywa się. Teraz musi przeniknąć do świata show-biznesu.

8. „Wielki skok”  Daniel Silva

Szpieg i konserwator dzieł sztuki Gabriel Allon pracuje w Wenecji nad renowacją ołtarza, gdy wzywa go policja. Doszło do makabrycznej zbrodni. Ofiara to były szpieg handlujący kradzionymi dziełami sztuki. Na miejscu zbrodni był londyński marszand Julian Isherwood, przyjaciel Gabriela. Zatrzymano go jako podejrzanego. Allon musi znaleźć prawdziwych zabójców i odnaleźć najsłynniejsze zaginione malowidło świata.

9. „Wyspa nieprawdy” Lisa Unger

Kate nie miała słodkiego życia. Chce jednak wszystko zmienić i postanawia napisać książkę. Pisze ją na podstawie pamiętników ciotki i babki. Choć bardzo się waha postanawia wrócić w rodzinne strony, na wsypę Heart Island. Zabiera ze sobą córkę i jej przyjaciółkę. Niebawem dowiedzą się, jak wiele tajemnic skrywa wyspa.

THRILLER

10. „Wciąż żywa”  Peter James

Gaja jest po trzydziestce, ma świetnego synka i świat u swoich stóp. Jest gwiazdą wielkiego formatu i ma wielu fanów. Niektórzy mają obsesję na jej punkcie. Do nich zalicza się Anne… Nieoczekiwanie ginie sekretarka Gai. Okazuje się, że to była pomyłka. Ofiarą miała być gwiazda.

11. „Płytkie nacięcie” Karin Slaughter

Na biurko komendanta policji w Heartsdale w stanie Georgia, Jeffreya Tollivera, trafia makabryczna sprawa. W publicznej toalecie znaleziono poćwiartowane zwłoki noworodka. Sekcja zwłok wykazuje, że bestialsko znęcano się nad dzieckiem. Znaleziono też ślady przemocy seksualnej. Kto mógł dopuścić się tak nieludzkiego czynu?

12. „Kruche więzi”  Lisa Unger

Maggie, Jones i ich syn Rick mieszkają w The Hollows. Wiodą spokojne życie w małym miasteczku. Ona jest psychologiem, on szefem lokalnej policji, a ich syn to typowy nastolatek. Gra w kapeli rockowej, a jego dziewczyną jest wokalistka grupy, Charlene. Pewnego dnia dziewczyna przepada bez śladu. Śledztwo prowadzi Jones, a żona stara się mu pomóc. Nie wiedzą jednak, jak szokujące będzie odkrycie prawdy.

LITERATURA DLA KOBIET

13. „Dziewczęta i kobiety”  Alice Munro

To zbiór kilku nowel, które łączy główna bohaterka, Del Jordan. Jej oczami Czytelnik poznaje prowincjonalne miasteczko Jubilee, widzi, jak dziewczyna dorasta. Najistotniejszą postacią każdego opowiadania jest kobieta. Jest etap dorastania i dojrzałość. Są kobiety świadome własnej jakże różnorodnej seksualności.

14. „Dom nad klifem” Maeve Binchy

Stoneybridge to malownicza miejscowość położona nad morzem w Irlandii. Są tacy, którzy uwielbiają to miejsce i żyją tu od pokoleń. Inni szukają szczęścia gdzieś indziej. Tak, jak  Chicky, która przenosi się do Nowego Jorku. Powodem jest nowy chłopak. On jednak szybko nudzi się związkiem. Chicky musi radzić sobie sama. Oszczędza, by po kliku latach odwiedza rodzinę. Niechęć bliskich spowodowana jej wyjazdem mija, gdy dziewczyna snuje opowieść o swoim cudownym życiu…

15. „Akademia miłości”  – Belinda Jones

Tytułowa Akademia Miłości to miejsce, w którym spotykają się single z całej Europy. Kirsty jest dziennikarką i dostaje polecenie służbowe, żeby napisać artykuł na ten temat. Do Wenecji, gdzie znajduje się akademia, jedzie z bratem. Liczy na to, że odkryje sekrety tego miłosnego biznesu, który generuje milionowe zyski. To, co zastaje na miejscu wprawia ją w zdumienie.

16. „Sto imion” Cecelia Ahern

Dziennikarka Kitty Logan niesłusznie oskarża w swoim materiale człowieka. W efekcie traci pracę w telewizji i czeka ją proces o zniesławienie. Jedyną osobą, która w nią wierzy jest jej szefowa i przyjaciółka zarazem. Niestety umiera na raka. Przed śmiercią prosi Kitty o napisanie artykułu. Jedyne co jej przekazuje to listę 100 nazwisk. Kitty podejmuje wyzwanie. Chce odkryć, co łączy tych ludzi.

17. „Zakochać się”  – Cecelia Ahern

Christine Rose przypadkiem spotyka mężczyznę, który chce popełnić samobójstwo skacząc z mostu. Przekonuje go, żeby tego nie robił. Christine nie zna mężczyzny, ale proponuje mu układ. Adam Basil zgadza się. Mężczyzna zrezygnuje z samobójstwa, jeśli Christine udowodni mu, że warto żyć. Ma czas tylko do jego trzydziestych piątych urodzin.

18. „Love, Rosie”  – Cecelia Ahern

Rosie Dunne i Alex Stewart znają się od dziecka. Spędzają ze sobą mnóstwo czasu, świetnie się rozumieją. Alex wraz z rodzicami niespodziewanie wyjeżdża z Irlandii. Przyjaźń Rosie i Alexa wystawiona jest na próbę. Cały czas są w stałym kontakcie, rozmawiają o planach na przyszłość. Alex chce być lekarzem, Rosie pracować w branży hotelarskiej. Po skończeniu szkoły średniej planuje wyjazd do Stanów i naukę na wymarzonym kierunku. W życiu bohaterów dzieje się wiele. Czy uda im się utrzymać łączącą ich relację?

19. „PS Kocham Cię”  – Cecelia Ahern

Holly i Gerry są ze sobą od zawsze. Kochają się, kłócą, godzą. Są dla siebie wszystkim. Gdy Gerry umiera, Holly wpada w depresję. On to przewidział i zostawi jej listy z instrukcjami, jak ma dalej żyć. Z każdym kolejnym listem Holly wraca do życia i nie spodziewa się, co ją może jeszcze czekać.

20. „Wszystko, o czym marzysz”  Mike Greenberg

Jednym z bohaterów książki jest rak. To choroba sprawia, że dawne koleżanki spotykają się na forum internetowym dla kobiet, które mają raka piersi. Brooke, Samantha i Katherine – choć każda z nich ma inne życie, wszystkie są szczęśliwe. Jak potoczą się ich losy po tym wirtualnym spotkaniu?

21. „Alex” Pierre Lemaitre

Alex Prevost to atrakcyjna kobieta koło trzydziestki. Bardzo lubi zmieniać swój wygląd. Pewnego dnia zostaje porwana. Tajemniczy mężczyzna uprowadza ją do opuszczonego magazynu pod Paryżem. Alex nie jest przypadkową ofiarą. Mężczyzna chce, by umierała w męczarniach. Dlaczego? Kim tak naprawdę jest Alex?

22. „Olvido znaczy zapomnienie”  Maria Duenas

Blanke zostawia mąż. Znalazł dużo młodszą partnerkę. Żeby poukładać życie od nowa Blanka postanawia wyjechać. Przyjmuje ofertę ze Stanów Zjednoczonych. Ma doprowadzić do ładu spuściznę po profesorze, wykładowcy uniwersytetu w Santa Cecilia w Kalifornii. W życiu Blanki pojawią się ciekawe osobowości i historyczne zagadki. Zmierzy się z tajemniczą Misją Olvido…

23. „Ostatni dzień roku” Katarzyna Misiołek

Magda i Monika to dwie siostry. Pierwsza to studentka, która cieszy się życiem. Druga też jest szczęśliwa. Ma męża, pracuje w bibliotece. Życie Magdy zmienia się w koszmar, gdy dzień przed Nowym Rokiem Monika przepada bez śladu.

24. „Butik na Astor Place”  Stephanie Lehmann

Amanda Rosebloom prowadzi w Nowym Jorku butik ze strojami vintage. Trafia tam zamożna kobieta, która chce pozbyć się kilku ubrań. Amanda przeglądając stroje, odkrywa, że w mufce   zaszyty jest dziennik. Pamiętnik należał do Olive Westcott. Dziewczyna w 1907 roku zamieszkała na Manhattanie. Marzyła o niezależności. Amande i Olive łączy bardzo wiele.

25. „Kwitnący krzew tamaryszku”  Wanda Majer Pietraszak

Cztery przyjaciółki od zawsze. Barbara jest pielęgniarką, Maria, na którą wszyscy mówią Myszka, to  malarka, Iwona spełnia się jako aktorka, a Jaśka to inżynier architekt. Każda z nich jest inna, każda ma własne życie, własne sprawy. Zawsze jednak mogą na siebie liczyć. Dzięki temu mogą przetrwać wszystko.

26. „Wieczory w Umbrii” Marlena de Blasi

Ta książka pachnie włoską kuchnią. Jedzenie jest jej ważną częścią, równie ważną, jak czwartkowe spotkania czterech przyjaciółek. Autorka przedstawia ciekawe historie i niezwykłe kobiety. Każda z nich jest inna, każda ma swój urok.

EROTYKI

27. „Ekstaza Gabriela” Sylvain Reynard

28. „Pokuta Gabriela” – Sylvain Reynard

To drugi i trzeci tom bestsellerowego erotyku. Cykl opowiada historię profesora Emersona i jego byłej studentki Julii. Mężczyzna pokazał młodej dziewczynie oblicze życia erotycznego, którego dotąd nie znała. Spędzają niesamowite wakacje pełne intymnych doznań. Muszą jednak wrócić do codzienności, gdzie czekają ich problemy… Ostatnia część erotycznej trylogii pokazuje kolejny etap ich związku.

29. „Rozkosze nocy”  Sylvia Day

30. „Żar nocy”  – Sylvia Day

To pierwsza i druga część serii „Strażnicy snów”. Stacey Daniels to samotna matka, wychowującą nastoletniego syna. Pracuje w lecznicy dla zwierząt. Szefowa prosi ją o zaopiekowanie się domem. Pewnego dnia zjawia się tam przystojny Connor Bruce, przyjaciel rodziny, który jest wojownikiem Zmierzchu. Od pierwszego spojrzenia rodzi się między nimi dzikie pożądanie i nieposkromiona namiętność.

POWIEŚĆ WSPÓŁCZESNA

31. „Miłość w czasach zarazy”  Gabriel Garcia Marquez

Opowiada historię Florentino Arizy i Ferminy Daza, którzy w młodości zakochują się w sobie. Ona jednak wychodzi za mąż z rozsądku zamiast z miłości, ponieważ tak zdecydował jej ojciec. Uczucia  Florentina nie słabną. Postanawia stać się bogatym człowiekiem godnym względów ukochanej. Wie, że jest jeszcze jedna przeszkoda w drodze do szczęścia – mąż Dazy.

32. „Norwegian Wood”  Haruki Murakami

Toru Watanabe jest studentem zauroczonym tajemniczą Naoko. Jej poprzedni chłopak popełnił samobójstwo. Był najlepszym przyjacielem Toru. Naoko popada w depresję.Watanabe nie wie, jak jej pomóc. W jego życiu pojawia się Midori. Jest przeciwieństwem Naoko. Mężczyzna kocha obie dziewczyny i spotyka się obydwiema…

33. „Cień wiatru” Carlos Ruiz Zafon

Jest lato 1945 roku. Barcelona. Dziesięcioletni Daniel Sempere jest synem szanowanego właściciela księgarni. Pewnego dnia ojciec zabiera go do niezwykłego i jedynego w swoim rodzaju miejsca, zwanego Cmentarzem Zapomnianych Książek. Zgodnie z tradycją trzeba podczas pierwszej wizyty wybrać jedną książkę i ocalić ją od zapomnienia. Daniel wybiera powieść Juliana Caraxa  „Cień wiatru”. Książka pochłania chłopca. Z jej autorem wiąże się mnóstwo sekretów. Ktoś chce spalić wszystkie egzemplarze jego książki. Dlaczego?

34. „Gra anioła”  – Carlos Ruiz Zafon

Bohaterem książki jest pisarz Diego Martin. Zaczynał jako dziennikarz. Szło mu dobrze, więc pozwolono mu pisać powieść w odcinkach. Okazało się to niezłą reklamą ponieważ francuski wydawca zamówił u Martina książkę, nad którą, jak się okazało, ktoś już wcześniej pracował. Zafon kolejny raz przenosi Czytelnika na Cmentarzysko Zapomnianych Książek.

35. „Więzień nieba”  – Carlos Ruiz Zafon

Fabuła książki osnuta jest w około burzliwego życia Fermina Romero de Torres i pokazuje mroczne czasy Hiszpanii lat 40-tych. Fermino Romero de Torres pracuje w księgarni rodziny Sempere. Jest też przyjacielem rodziny. Mężczyzna był prześladowany przez władze, siedział w więzieniu, gdzie poznał Dawida Martina, pisarza. Zbiegł i uznano go za zmarłego. Wiele lat był człowiekiem bez tożsamości…

Którą książkę zabierzesz na urlop?
Tutaj wszystkie książki pocket do 9,99 zł >>

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Avatar

Gandalf