Archiwum Polecamy

Pociągi LEGO – Zestawy, które warto wybrać dla dziecka

Pociągi LEGO to doskonały pomysł na prezent dla dziecka w każdym wieku. Wszyscy przecież marzyliśmy kiedyś o własnej kolejce! Sprawdź, jakie zestawy pociągów LEGO warto wybrać dla najmłodszych pociech i które spodobają się starszym fanom kreatywnej zabawy!

Pociągi LEGO, czyli krótka historia najpopularniejszej zabawki na świecie

Pociągi LEGO to jedne z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych zestawów klocków sławnej, duńskiej marki. Nie powinno to jednak dziwić, bowiem kto z nas nie marzył o wielkim, ułożonym w pokoju torowisku, po którym pędzi lokomotywa ciągnąca za sobą małe wagoniki? Z pewnością każdy, ale nasze maluchy mogą liczyć na o wiele więcej frajdy, bowiem pociągi LEGO to możliwość budowania sieci połączeń, tworzenia własnych stacji i całe mnóstwo dodatkowych elementów.

Okazuje się jednak, że pociągi LEGO nie pojawiły się w ofercie tej marki dopiero teraz, a firma Olego Kirka Christiansena miała swój mały wkład w tworzenie historii najpopularniejszej zabawki na świecie. Pociąg LEGO wjechał na tory po raz pierwszy w 1966 roku i był modelem napędzanym silnikiem elektrycznym, który z całą pewnością gwarantował świetną zabawę. Jeśli marce udało się stworzyć tak genialną zabawkę już kilka dekad temu, sprawdźmy, co oferuje młodszym i starszym fanom kreatywnej rozrywki dzisiaj!

Pociągi LEGO Duplo – Zestawy dla najmłodszych

LEGO Duplo – Pociąg ze zwierzątkami

Jeśli chodzi o pociągi LEGO dla najmłodszych to zestaw LEGO Duplo ze zwierzątkami będzie doskonałym wyborem. Idealny dla dzieci w wieku pomiędzy 1., a 3. rokiem życia, zawiera duże, kolorowe klocki, które są bezpieczne dla maluchów i pozwalają trenować im zdolność chwytania. W środku znajdziesz pięć zwierzątek do zbudowania: słonia ze zjeżdżalnią zamiast trąby, krokodyla z ruchomą buzią, żyrafę ze zginaną szyją, lwa z otwieraną paszczą oraz białego ptaszka. Każdy z nich podróżuje na osobnym wagoniku, zachęcając dziecko do twórczej zabawy i opowiadania własnych historyjek z nowymi przyjaciółmi w roli głównej.

LEGO Duplo – Pociąg z cyferkami

Ten zestaw to również świetna propozycja dla najmłodszych, która pozwala łączyć zabawę z nauką cyferek i liczenia. LEGO Pociąg z cyferkami zawiera lokomotywę i trzy wagony, a także figurki dzieci i kota. Każdy z wagonów może przewozić dowolne klocki z cyferkami, co znacznie ułatwi maluchowi ich poznawanie i wykonywanie pierwszych działań. Zabawne figurki pozwalają natomiast odgrywać wymyślone przez dziecko scenki, co rozwija jego kreatywność i wyobraźnię.

LEGO Duplo – Mój pierwszy pociąg

Twoja pociecha marzy już o prawdziwym pociągu, który mknie po szynach, zatrzymuje się na stacji i zabiera podróżnych? W takim razie poznaj najpopularniejszy zestaw z LEGO Pociągi! LEGO Duplo Mój pierwszy pociąg to idealny pakiet, który wprowadzi malucha do świata kolejek i torów. Pudełko zawiera mnóstwo kolorowych klocków, które pozwalają zbudować stację z kasą biletową i pasażerski pociąg parowy z efektami dźwiękowymi. W środku znajdziesz także figurki maszynisty i dziecka.

LEGO DUPLO – Pociąg Zestaw Deluxe

Jeśli chodzi o pociągi LEGO to LEGO Duplo Pociąg Zestaw Deluxe jest jednym z najbardziej rozbudowanych pakietów dla najmłodszych budowniczych. W pudełku czeka mnóstwo kolorowych klocków, z których Twoja pociecha stworzy nowoczesną kolejkę wydającą realistyczne efekty dźwiękowe, 2 wagony, a także wszystko, co może pociąg LEGO może mijać na swojej drodze – ciężarówkę, budynek z dźwigiem, kamieniołom oraz tunel i most. Całe mnóstwo zabawy gwarantowane!

Pociągi LEGO Duplo – Zestawy dodatkowe

LEGO Duplo – Tory kolejowe

Czego nie może zabraknąć, aby pociągi LEGO mogły wyruszać w długą podróż od stacji do stacji? Oczywiście torów! Dlatego LEGO Duplo Tory kolejowe to idealny wybór, jeśli Twoja pociecha chce zbudować naprawdę dużą sieć połączeń. W pudełku znajdują się proste i zakrzywione tory, a także zwrotnice, specjalny przejazd ze szlabanem oraz klocek funkcyjny do zatrzymywania pociągu. Sam zestaw pasuje do nowych pakietów z serii LEGO Pociągi i zapewnia jeszcze więcej możliwości podczas kreatywnej zabawy.

LEGO Duplo – Tory kolejowe i wiadukt

Zbyt mało torów, by pociąg mógł rozpocząć bardzo długą trasę? W takim razie doskonałym zestawem będzie LEGO Duplo Tory kolejowe i wiadukt, który zawiera nie tylko torowisko, ale również konstrukcję wiaduktu, po którym przejedzie pociąg. Specjalny klocek funkcyjny sprawia natomiast, że znajdująca się w jego połowie lokomotywa wydaje sygnał dźwiękowy. W pudełku znajdziesz także figurkę pracownika budowy oraz narzędzia, dzięki którym maluch może odgrywać jeszcze więcej scenek.

Pociągi LEGO dla starszych dzieci

LEGO City – Pociąg towarowy

Pociągi LEGO to nie tylko świetna rozrywka dla najmłodszych pociech, bowiem w ofercie duńskiej marki odnajdą coś dla siebie także starsi miłośnicy budowania. LEGO City Pociąg towarowy to bardzo rozbudowany zestaw, który pozwala załadować towary na potężne wagony i ruszyć po torach, by zdążyć z dostawą na czas! W pudełku znajduje się mnóstwo elementów, z których można stworzyć sam pociąg, wagon na drewno, wagon z wysuwanym i obracanym dźwigiem, a także wagon, który przewiezie dwa kontenery. To jednak nie wszystko, bowiem pociąg został wyposażony w 10-biegowy silnik, którego sterowanie umożliwia pilot Bluetooth. Co jeszcze? Zestaw zawiera również 16 zakrzywionych i 16 prostych fragmentów torów, zwrotnicę, samochód, wózek widłowy, skuter śnieżny, kilka figurek oraz najróżniejsze akcesoria. Wystarczy tylko budować, a zabawa nie będzie miała końca!

LEGO City – Pociąg pasażerski

Jeśli wszystkie towary zostały dowiezione na miejsce, czas zająć się przewozem pasażerów! LEGO City – Pociąg pasażerski to równie imponujących rozmiarów zestaw, który pozwala zbudować pociąg pędzący po torach oraz najróżniejsze dodatki, które można spotkać na stacji. W pudełku znajdują się klocki, z których dziecko może stworzyć peron z dwoma siedzeniami i mapą połączeń oraz słup sygnalizacyjny, a takie akcesoria, jak przekąski i napoje pomogą maluchowi tworzyć nowe historie podczas zabawy.

Mamy nadzieję, że proponowane przez nas Pociągi LEGO w zestawach okażą się inspiracją  do zrobienia niespodzianki swoim pociechom. Klocki gwarantują niesamowitą frajdę podczas zabawy, dlatego jesteśmy pewni, że z największą przyjemnością pomożecie Waszym maluchom zaplanować wielką, kolejową podróż!

Wszystkie zestawy Pociągów LEGO są dostępne na Gandalf.com.pl.

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Avatar

Gandalf