Polecamy

Pakiety książkowe na prezent dla kobiet

Avatar
Napisane przez Gandalf

Czy może być lepszy pomysł na prezent dla osoby lubiącej czytać niż książka? Tak, kilka książek. Pakiety książek, serie książek to jest to, o czym marzą książkoholicy. Chcą znaleźć pod choinką ślicznie zapakowaną paczuszkę z dziełami ulubionego autora, czy pisarki, której jeszcze nie czytali. W tym wpisie wybrałam kilka propozycji serii książkowych dla kobiet. Są wśród nich propozycje z humorem, są książki romantyczne, erotyczne, a nawet klasyka. Wszystko zależy, co obdarowywana osoba lubi czytać, albo do czego lubi wracać i co chciałby mieć na swojej półce z książkami. Mam nadzieję, że ten wpis będzie ściągą z propozycjami prezentów, albo zainspiruje Was. Tak, czy inaczej Święta zbliżają się wielkimi krokami, a wiadomo, że Święty Mikołaj ma tyle na głowie, że trzeba go czasami odciążyć.

Propozycje pakietów książkowych na prezent dla kobiet

>> Na wesoło

Małżeńskie przygody Zuzanny (pakiet: Takie rzeczy tylko z mężem, Kobiety wzdychają częściej, Małżeństwo z odzysku)  – Agata Przybyłek 

Ta seria „na wesoło” to prezent dla Czytelniczek lubiących opowieści trzymające w napięciu, ale z pewną dawką humoru. Cała seria to książki z literatury kobiecej napisane sprawnie i lekko, chociaż traktujące o ważnych sprawach. Dotykają między innymi relacji w rodzinie. Okazywanie uczucia, mówienie o miłości, pielęgnowanie zaufania do drugiej osoby – tego potrzebują kobiety. „Małżeńskie przygody Zuzanny” czyta się szybko i z przyjemnością.

Z kolei „Takie rzeczy tylko z mężem” to czwarta książka w dorobku literackim młodej pisarki Agaty Przybyłek. Niewielu z naszych autorów w jej wieku ma już tyle wydanych pozycji. „Takie rzeczy…” są pierwszą książką z serii o małżeńskich perypetiach Zuzanny. Zuza, młoda mężatka, matka przedszkolaka Marcela i współwłaścicielka suczki Sary tak właściwie to ma szczęśliwe życie. Mieszka z rodziną w niewielkich Jaszczurkach, gdzie czas płynie spokojnie. I byłoby fajnie nadal, jednak jej mąż Ludwik – nauczyciel historii w gimnazjum, zafiksował się na szukanie skarbów i zaczął znikać z wykrywaczem metalu i kumplami na wiele godzin. A w dodatku siostra męża bez uzgodnienia podrzuciła im na kilka miesięcy swoją nastoletnią, zbuntowaną córkę. Zuza czuje się coraz bardziej samotna ale postanawia w tym całym zamieszaniu zawalczyć o miejsce dla siebie.

„Kobiety wzdychają częściej” to druga część, która zaczyna się podobnie jak pierwsza – uszkodzeniem samochodu z dużym hukiem. Zuzannę ratuje jej były narzeczony Teodor. Niestety oboje lądują w szpitalu. I tak się wszystko plącze, że dość niespodziewanie nasza bohaterka ma w domu trochę znudzonego męża, byłego adoratora, który kiedyś zostawił ją z pierścionkiem i złamanym sercem oraz przystojnego wuefistę Marka. Może się zakręcić w głowie. Biedna, zdezorientowana Zuza musi wybrać dalszą drogę życia.

„Małżeństwo z odzysku”  – wydawałoby się, że to będzie zakończenie historii…, a jednak nie. Zakończenie Was zaskoczy. W „Małżeństwie z odzysku” też będzie dużo o emocjach. Zazdrość rozbudzona przysłanym zdjęciem spowoduje, że Zuza i jej wieloletnia koleżanka Beata będą zastawiały pułapki i śledziły Ludwika usiłując złapać go na gorącym uczynku. Czy Zuza rzeczywiście jest zdradzana? Zdziwicie się…

Jeśli podoba Wam się styl Agaty Przybyłek, lub chce komuś podarować jej książki w prezencie, warto sięgnąć też po: „Bądź przy mnie zawsze”, „Przyjaciółki”, „Grzechu warta”, „Bez ciebie”.

>> Z historią w tle

Alicja w krainie czasów (pakiet: Czas zaklęty, Czas opowiedziany, Czas odzyskany)  – Ałbena Grabowska 

Jedne z ostatnich pozycji napisanych przez Ałbenę Grabowską autorkę książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jestem pełna uznania dla autorki. Jest czynną lekarką, która wśród wielu zawodowych zajęć i troski o rodzinę znajduje czas na pisanie. Ałbena Grabowska chciała być aktorką, na medycynę poszła, bo jej chłopak tam zdawał. A została pisarką, bo los tak chciał. Kobieta, której imię znaczy Kwitnąca Jabłoń, pełna jest niespodzianek.

Grabowska napisała m.in. serię o Alicji, której życie determinują skutki zaklęcia odprawionego nad kołyską przez jej matkę i szeptunkę. W każdej części przenosimy się w inne czasy. Plastyczne opisy pozwalają wyobrazić sobie bohaterów akcji i wciągnąć się w toczące się opowieści. Nie byłoby tej historii, gdyby w „Czasie zaklętym” nie doszło do płomiennego romansu hrabiego i służącej. Działo się to w 1880 roku w majątku pod Warszawą. To wówczas urodziła się Alicja. Dziewczynkę szybko zabrano od matki, aby wychować ją na bogatą arystokratkę pozbawioną miłości najbliższych. I chociaż inni marzyć mogli o podobnym życiu, Alicji ono nie wystarczało. Próbowała popełnić samobójstwo powodując wybuch w laboratorium. Aby rehabilitować uszkodzoną w trakcie wybuchu rękę zostaje wysłana na dalsze leczenie do Wiednia. W instytucie neurologii spotykamy ją w drugiej części sagi „Czas opowiedziany”. Przez kilka miesięcy nikt się Alicją nie zajmuje. Z nudów uczy się języka niemieckiego z książek dla dzieci. Musi odmienić swój los, bo zaczyna podejrzewać, że ojciec wykorzystując sytuację, chce pozbyć się jej na dłużej. Tym bardziej, że lekarze zamiast zajmować się uszkodzoną ręką, bardziej interesują się jej snami. W rezultacie rozpoczyna seanse z profesorem Zygmuntem Freudem. Tak ją wciągają tajemnice ciała i duszy, że zaczyna studiować medycynę. Ale już niedługo rozpocznie się I wojna światowa. Życie Alicji kolejny raz się wskoczy na inne tory.

Alicja praktycznie się nie starzeje, więc nadal młoda pojawia się w 1942 roku w okupowanym przez nazistów Paryżu. Zostaje agentką na usługach aliantów. Do wydarzeń z tego okresu powróci prawie dwadzieścia lat później. Wiele rzeczy wymaga wyjaśnienia i zakończenia.

>> Romantycznie

Pakiet trzech książek Krystyny Siesickiej (Zapałka na zakręcie, Pejzaż sentymentalny, Zatrzymaj echo)  – Krystyna Siesicka

Kto pamięta „Zapałkę na zakręcie” łapka w górę. Fajna historia o dorastaniu, zaufaniu, pierwszej miłości. Mogłaby zdarzyć się i dziś. Tylko teraz chłopaki nie podrywają już na tekst o zapałce. I chociaż przybyło nam lat, warto przeczytać ją jeszcze raz. „Zapałka” była debiutancką książką Siesickiej. Autorka nie przewidywała dalszego ciągu. Jednak po latach spotkań autorskich wyklarowała się myśl o ponownym zajrzeniu do życia Mady i Marcina. I do Osady, uroczego miejsca, w którym rozpoczęła się ich znajomość. Czy nadal są parą? Musicie przeczytać książkę. Spotkacie tam syna Mady i jego dziewczynę oraz kilku starych znajomych z „Zapałki na zakręcie”.

Czas pędzi dalej i prawie po dziesięciu latach „Zatrzymaj echo” do Osady dociera pani Krysia. Wędruje śladami Mady i Marcina. Z nią poznajemy dalsze losy czwórki głównych bohaterów z poprzednich części.
Seria książek Krystyny Siesickiej to ponadczasowy prezent.

>> Rodzinna saga

Czary codzienności (pakiet: Siostry, Przyjaciele i rywal, Słoneczna przystań)  – Agnieszka Krawczyk 

Agnieszka Krawczyk, autorka z Krakowa, pisze kryminały i powieści obyczajowe, tak na przemian, aby utrzymać równowagę duchową. Jak czytamy na jej stronie na facebooku „Postanowiła nie stracić dobrego humoru do osiemdziesiątki – później będzie już poważna „na serio”. Lubi: koty, kawę i książki – trzy „k” w dokładnie tej kolejności”.

„Czary codzienności” to dobra, sprawnie napisana historia w trzech częściach. Bez udziwnionych sytuacji i rozdętych historii. Może właśnie podobna wydarza się obok nas?

Siostry to ciepła opowieść o trudnych wyborach. Agata Niemirska ma dobrą pracę w korporacji, ale brak jej pewności siebie, bo dziewczyna cały czas czuje się gorsza. Biologiczna matka zostawiła ją, gdy była niemowlęciem. Kocha swojego ojca, jego żonę i przyrodnią siostrę Danielę, ale chciałaby zrozumieć, dlaczego nie zasługiwała na miłość matki. Kiedy dostaje zawiadomienie o jej śmierci, jedzie do Zmysłowa z nadzieją, że spotka tam dawnych znajomych rodziny. Nie spodziewa się ani spadku, ani nowej siostry.

W kolejnej części „Przyjaciele i rywale” ktoś musi zaopiekować się małą Tosią, zająć Willą Julia i kawiarnią. Agata i Daniela decydują się na przeprowadzkę do Zmysłowa. To nie będzie najłatwiejszy okres w ich życiu. Muszą wziąć się ostro do pracy, aby utrzymać rodzinny biznes i odnaleźć ojca Tosi. W „Słonecznej przystani”  los rzuca kłody pod nogi dziewczynom. Czy uda się im utrzymać Willę, kiedy pojawia się kolejna przeciwność? Może wystawa prac matki Agaty i Tosi przyczyni się do rozwiązania kilku problemów? Na pewno muszą uporządkować swoje życie uczuciowe. A to nigdy nie jest proste.

>> Z erotyczną nutką

Seria Klub: Flirt, Wyznanie, Niepewność, Pojednanie  – Lauren Rowe 

Te cztery książki to 1008 stron erotyki.
„ (…) Odkąd pamiętam, zawsze uwielbiałem kobiety, nie chciałbym się przechwalać, ale kobiety dosłownie same się na mnie rzucają, głównie dzięki mojemu wyglądowi, pieniądzom i czasem także dzięki nazwisku (…)”.

Jonas Faraday nie ma problemów ze znalezieniem kobiety, a szczególnie kobiety do łóżka. Czego więc szuka zapisując się do Klubu? Rejestracja wymaga bardzo szczegółowych i szczerych opisów, a opłaty członkowskie są wysokie. Zaryzykować i odsłonić się aż do końca? Opisać co i jak robi, aby ta jedna jedyna chwila z kobietą była skokiem w wieczność? A później? Później przyznać, że szuka już nowej „..bo czuje, że jest zbyt popieprzony, żeby być Tym Jedynym”. Teraz siedzi przed komputerem. I pisze prawdę o sobie. Kończąc, dołącza część do osoby, która będzie to czytała.

Z drugiej strony na ankietę czeka nowa rekruterka, która odpowie na dopisek Jonasa. On boi się miłości, ona namiętności. Niedługo, żeby ją odnaleźć włamie się na serwery uniwersytetu, jeszcze jej nie znając będzie o niej myślał patrząc na inne kobiety. To dorabiająca studentka Sara Cruz, a nie nieznajoma z Klubu stanie się jego marzeniem. Jednak wejście do Klubu zobowiązuje. Klub nie pozwala odejść kiedy się chce. Wie o swoich członkach więcej, niż ich najbliżsi i zawsze może to wykorzystać.

>> Klasyka

Angielski ogród (pakiet: Dziwne losy Jane Eyre, Wichrowe Wzgórza) – Bronte Emily 

Już pawie 200 lat rośnie grono wielbicieli powieści rodziny Bronte. Już pewnie się nie dowiemy, jaki wpływ miały na swoją twórczość utalentowane dzieci pastora z angielskich wrzosowisk. Rzadko bywali w tzw. wielkim świecie. Siostry wychowywały się na plebanii pod opieką ojca i w surowych szkołach z internatem. Brat uczył się osobno, bo tylko z nim wiązano wielkie nadzieje. Wszyscy wiedli życie rygorystyczne i pracowite, a co kilka lat choroby zabierały im kolejnego członka rodziny. Codzienne obowiązki w kuchni, sprzątanie, naprawa odzieży i bielizny oraz nauka zajmowały dziewczętom wiele godzin. Na pisanie wydzielały sobie niewiele czasu.

Drobniutka i nieśmiała Charlotte była najstarszą z sióstr Brontë. Wiele lat pisała pod męskim pseudonimem Currer Bell. Dziś nadal zadziwia wnikliwymi opisami postaci, umiejętnością budowania nastroju, plastycznymi obrazami surowej przyrody. „Dziwne losy Jane Eyre” są fantastycznym opisem zwyczajów ówczesnego społeczeństwa, surowego traktowania mniej zamożnych krewnych, uzależnienia wartości osoby od majątku, ciężkiego życia kobiet, które musiały zarobić na własne utrzymanie. Ale przede wszystkim jest piękną opowieścią o miłości. Trudnej, pełnej bólu i wyrzeczeń. Za to z dobrym zakończeniem.

Emily Brontë znana jest jako autorka „Wichrowych Wzgórz”. Wydała ją pod męskim pseudonimem Ellis Bell. Śledząc jej życie, niesamowitym zdaje się jak bujną miała wyobraźnię i w jak silne emocje potrafiła uzbroić bohaterów książki. Tragiczna miłość, odrzucenie i chęć zemsty zniszczyły trzy pokolenia. Ponure wrzosowiska, popadający w ruinę dom, dręczona kobieta. Skąd córka pastora czerpała wzorce do tej opowieści? Obie książki to klasyka angielskiej powieści. Zauroczyły już kobiety w wielu krajach. I na pewno są ciekawym pomysłem na książkowy prezent.

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Avatar

Gandalf