Polecamy Recenzje

„Ostatni list od kochanka” Jojo Moyes – niesamowita historia romansu sprzed lat

Avatar
Napisane przez Gandalf

„Ostatni list od kochanka” Jojo Moyes to kolejna powieść jednej z najbardziej poczytnych autorek brytyjskich, której tytuły od dawna znajdują się na listach bestsellerów na całym świecie. Ta książka ma szansę stać się najpiękniejszą powieścią w jej dorobku literackim, a wszystko za sprawą tajemniczych i niezwykle romantycznych listów napisanych kilka dekad temu.

Ocena Blog Gandalf:

Ostatni list od kochanka

Jojo Moyes – bestsellerowa autorka romantycznych powieści

„Ostatni list od kochanka” Jojo Moyes to kolejna powieść bestsellerowej autorki z Wielkiej Brytanii i bez sprzecznie jednej z najpopularniejszych pisarek powieści z gatunku literatury kobiecej. Fanki romantycznych historii uwielbiają ją przede wszystkim za niesamowity styl i romantyczne fabuły, które wywołują całe mnóstwo emocji podczas lektury. Najlepszym dowodem na to są nagrody, które Jojo Moyes ma już na swoim koncie. Jako jedna z nielicznych autorek została wyróżniona dwukrotnie nagrodą Romantic Novel of the Year Award, a jedną z nich otrzymała właśnie za powieść „Ostatni list od kochanka”.

Najpopularniejsze książki Jojo Moyes

Polskie czytelniczki pokochały Jojo Moyes przede wszystkim za książkę „Zanim się pojawiłeś” – niezwykle romantyczną opowieść o Lou Clark, która po utracie pracy w ukochanej kawiarni „Bułka z masłem” decyduje się zostać opiekunką sparaliżowanego Willa Traynora. Powieść uznana przez The New York Times za bestseller doczekała się także ekranizacji, w której główną rolę kobiecą zagrała znana z m.in. „Gry o Tron” Emilia Clarke. Niemniejszą popularnością cieszyły się także takie powieści, jak „Kiedy odszedłeś” i „Dziewczyna, którą kochałeś”. Czy „Ostatni list od kochanka” może im dorównać?

„Ostatni list od kochanka”, czyli romantyczna historia pisana listami

„Ostatni list od kochanka” Jojo Moyes to kolejna niesamowicie wzruszająca powieść, w której poznajemy Ellie – młodą i ambitną dziennikarkę uwikłaną w romans z żonatym mężczyzną. Dziewczyna trafia na listy pisane w latach 60. ubiegłego wieku, które okazują się śladem romansu sprzed lat. Romansu, który połączył płomiennym uczuciem Jennifer – młodą mężatkę oraz Anthony’ego – szorstkiego, choć w głębi serca bardzo wrażliwego reportera. Ich treść fascynuje Ellie od samego początku na tyle mocno, że dziennikarka decyduje się poznać całą historię relacji oraz odkryć sekret jej dramatycznego końca. Okazuje się jednak, że miłosna opowieść sprzed lat zawarta tylko w listach może odmienić samą Ellie i mieć ogromny wpływ na jej życie.

Jedna z najpiękniejszych książek Jojo Moyes

„Ostatni list od kochanka” to książka, która wywołuje mnóstwo emocji. Bawi, wzrusza i z całą pewnością inspiruje, udowadniając, że w życiu zawsze warto walczyć o to, co najcenniejsze. Pokazuje, że odwaga do podjęcia najtrudniejszych decyzji jest w każdym z nas i pozwala zdobyć to, na czym naprawdę nam zależy. Nawet jeśli to wbrew zdrowemu rozsądkowi i na przekór wszelkim przyjętym konwenansom. Bo jeśli kochać to kochać odważnie. Nowa powieść Jojo Moyes spodoba się fankom tej autorki, ale z pewnością docenią ją także te czytelniczki, które jeszcze nie miały okazji poznać jej twórczości. Pełna miłości i wielkich uczuć opowieść wciąga w romantyczną historię już od samego początku i zachęca do tego, by wraz z Ellie odkrywać nie tylko tajemnice zakazanej relacji Jennifer i Anthony’ego, ale także sekrety prawdziwej miłości.

Książkę „Ostatni list od kochanka” Jojo Moyes, jak i inne tytuły tej autorki możesz zamówić na Gandalf.com.pl.

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Avatar

Gandalf