Archiwum

Oni NIE czytają! Pomożesz? cz.2

Avatar
Napisane przez Gandalf

   Witajcie! Tak jak zapowiedziałam wczoraj w części 1 tekstu o „typach spod ciemnej gwiazdy”, dziś na naszym terapeutycznym fotelu zasiądzie kolejny gość. Przedstawiam Wam filmomaniaka Stefana!

Wielbiciel_adaptacji

   Stefan to wielbiciel adaptacji! Po co ma wytężać swoje cenne źrenice na beznamiętne i smutne do wszelkich granic litery w książce? Lepiej dar widzenia przeznaczyć dla kolorowych obrazów wyświetlanych na naprawdę duuuuużym ekranie. Gdy zapytać go o popularne tytuły, zwykle potrafi się kwieciście wypowiedzieć. „Ogniem i Mieczem”, „Potop”, „Pan Wołodyjowski”– zna, doskonale. „Trzej muszkieterowie”, „Hrabia Monte Christo”- klasyka. A „Hobbit”? No pewnie, że zna! Czy dobry? Zależy, która część. No jak to? Nie wiecie, że Hobbit ma trzy części? Nie, nie tomy. O tym nic mu nie wiadomo. Trzecia przecież niedawno weszła… do kin. Skandynawskie kryminały ma w jednym palcu. Oczywiście, tylko te z Evą Röse i Magnusem Krepperem w roli głównej.

 Stefan nie lubi grzeszyć wyobraźnią. Dlatego jego półki to najbogatszy zbiór płyt DVD z ekranizacjami najpopularniejszych dzieł literatury. Większego na świecie nie ma! Doskonałe kreacje popularnych aktorów, malownicze scenerie, wartka, trzymająca w napięciu akcja – to jest to! Piękne sylwetki sławnych aktorów tak doskonale prezentują się na okładkach pudełek! Książki? Przecież wszystkie dobre i tak kiedyś zekranizują, prawda?

  Droga Wyobraźnio! Apeluję do ciebie! Zbudź się natychmiast i wciągnij swojego właściciela w świat, którego nie stworzą żadne efekty specjalne. Niech się wreszcie dowie do czego służysz i umawia się na randki z kim chce. Ja polecam tytuły, których nie odda żadna adaptacja filmowa:

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Avatar

Gandalf