Polecamy Recenzje

„Ocalałe” Riley Sager – fenomenalny thriller wg. Stephena Kinga

Avatar
Napisane przez Gandalf

„Ocalałe” Riley Sager to fenomenalny thriller, który Stephen King uważa za najlepszą książkę minionego roku. Trzymający w napięciu dreszczowiec o dziewczętach, które cudem przeżyły masakrę. Dziewczętach, do których drzwi puka teraz przeszłość…

Ocena Blog Gandalf:

Ocalałe

„Ocalałe” Riley Sager – powieść, która trzyma w napięciu

„Ocalałe” Riley Sager to pełnokrwisty thriller, na który od dawna czekali fani tego gatunku. Sam Stephen King uważa, że to powieść fenomenalna i z całą pewnością najlepsza z tych, które w ciągu ostatnich miesięcy trafiły w ręce czytelników. Słowa mistrza budowania napięcia nie są jednak na wyrost, bowiem Riley Sager doskonale łączy wątki, budując skomplikowaną historię, w której tempo akcji nie zwalnia ani na chwilę. „Ocalałe” to opowieść, w której przeszłość odgrywa ogromne znacznie, a to co mogłoby wydawać się jedynie wspomnieniem, ma duży wpływ na teraźniejszość.

Książka od początku do samego końca trzyma w napięciu, a każdy przeczytany rozdział zmusza do kontynuowania lektury. Tytuł niesamowicie wciąga i z całą pewnością spodoba się nie tylko miłośnikom thrillerów, ale wszystkim czytelnikom ceniącym sobie powieści, w których napięcie rośnie ze strony na stronę, a groza nie opuszcza nawet na moment. Frapująco poprowadzona narracja, fabuła, która toczy się na kilku płaszczyznach oraz chęć rozwiązania wszystkich tajemnic sprawiają, że nie sposób nie zaangażować się w tę historię. I żądać więcej!

Przeszłość i teraźniejszość, czyli o czym są „Ocalałe” Riley Sager

„Ocalałe” Riley Sager opowiada o losach kilku dziewcząt, które cudem uniknęły rzezi i przeżyły masakrę. Jedna z nich stara się każdego dnia pamiętać o tym, jak wielką jest szczęściarą. Jej związek kwitnie, kulinarny blog zyskuje nowych fanów, a dni mijają na przeżywaniu przyjemnych chwil. Przeszłość jednak daje o sobie znać w najmniej oczekiwanym momencie i powraca, gdy nagle pojawia się Sam. Lisa już nie żyje…

Ludzie nazywali je Ocalałymi. Dziewczynami, które były celami. Ofiarami. Te, które przeżyły, wspierały się telefonicznie, by poradzić sobie z niedającą spokoju przeszłością. Rozwiązaniem mogła być też ucieczka, ale wydarzenia z przeszłości właśnie pukają do drzwi. I jedyny sposób to stanięcie z nimi twarzą w twarz. Tylko czy po raz kolejny uda się przeżyć?

Kto kryje się pod nazwiskiem Riley Sager?

„Ocalałe” to doskonały debiut Riley Sager, który został świetnie przyjęty przez czytelników na świecie i właśnie pojawił się na naszych półkach. Tajemniczo brzmiące nazwisko Sager, które mogłoby wskazywać na autorkę fenomenalnego thrillera, okazuje się jednak być pseudonimem… autora amerykańskiego pochodzenia –  Todd’a Ritter’a.

Wydawanie pod pseudonimami nie powinno jednak dziwić, bowiem coraz większa liczba pisarzy decyduje się na ten krok. I choć Riley Sager, a właściwie Todd Ritter, ukrywając swoją prawdziwą tożsamość, korzystał nawet z avatara na Twitterze, pod pseudonimami publikowali także m.in. Tony Stron („Lokatorka”, jako J.P. Delaney) czy choćby Sean Thomas („Bliźnięta z lodu”, jako S.K. Tremayne). To jednak tylko przykłady thrillerów z niemal gorącą jeszcze okładką. Literatura zna o wiele więcej takich przykładów, a kilka najciekawszych znajdziecie na naszym blogu – „Pseudonimy pisarzy. Kto i dlaczego nie pisał pod własnym nazwiskiem?”

 

„Ocalałe” Riley Sager możecie zamówić na Gandalf.com.pl.

Zobacz podobne wpisy:

O autorze

Avatar

Gandalf