Nowy Rok – Nowa Ty? Jak odnieść noworoczny sukces?

aktualności Nowy Rok Avatar
Napisane przez Justyna
Jeden komentarz
Udostępnij:

Taak, wszyscy to znamy. Przekroczenie magicznej granicy z 31 grudnia na 1 stycznia sprawia, że wierzymy, że tym razem będzie inaczej, że weźmiemy się za siebie i zmienimy swoje życie, a właściwie, że to się stanie samo. Czy zmiana cyferki w dacie naprawdę ma taką moc? Otóż: NIE. Ale, jak każda inna okazja, stanowi dobrą motywację do podjęcia nowych wyzwań. Niekoniecznie musisz to być zupełnie nowa, czy nowy Ty. Jest dobrze, tak jak jest, ale skoro zawsze może być lepiej, to zobacz, jak możesz sam/a zacząć zmieniać swoje życie. Bez względu na to, jaka jest data.

Dlaczego wierzymy, że nowy rok zmieni nasze życie?

Przełom roku, mimo że jest tylko zmianą daty, jak każdego innego dnia, to jednak stanowi wyjątkowe wydarzenie dla większości społeczeństwa. Dlaczego? Właśnie ze względu na pierwsze słowo: przełom. W przenośni zamykamy pełen cykl roku, ostatni z 365 dni dobiega końca i zaczynamy odliczanie od nowa. Wchodzimy w rok z nową energią, wielkimi planami i postanowieniami. Nie bez powodu utarło się stwierdzenie, że jaki Nowy Rok, taki cały rok – chcemy wierzyć, że w nich wytrwamy. To właśnie od 1 stycznia staramy się zdrowo jeść, odstawiamy słodycze i fast foody, kupujemy karnet na siłownię (ew. wariant ze strojem do biegania) i planer, odstawiamy papierosy, zmieniamy kolor włosów czy cokolwiek innego, co da Nam poczucie, że tym razem będzie inaczej. Wiesz, kiedy najwięcej osób rezygnuje z zakupionych karnetów na siłownie? Już w lutym. A dlaczego? Dlatego, że okazuje się, że nic nie dzieje się samo. Żeby zmienić życie, sylwetkę, albo cokolwiek innego, trzeba się pomęczyć. I choć idea zmiany w nowym roku jest piękna, to sukces leży tylko w Twoich rękach.

Jak zrealizować postanowienia? – 5 kroków na nowy rok

 1. Postaw sobie realny cel. Od tego trzeba zacząć. Mierz siły, na zamiary. Oczywiście wiara we własne możliwości jest tu kluczowa, jednak pamiętaj, że jeśli zaplanujesz coś, co jest praktycznie niemożliwe – szybko stracisz zapał. 
 2. Działaj. Przede wszystkim. Działanie to jedyne co może przynieść Ci oczekiwane rezultaty. Bez względu na to, co postanowisz.
 3. Zaplanuj. Nie chodzi tu od razu o plan na cały rok. Ale podstawą sukcesu jest systematyczność. Rozplanuj swój tydzień tak, żebyś każdego dnia mógł po trochu zbliżyć się do wyznaczonego celu. 
 4. Rób to dla siebie. Nie musisz niczego nikomu udowadniać. Ani rodzicom, ani koleżance z pracy, ani byłemu partnerowi. To, co robisz, robisz tylko dla siebie. Nie sugeruj się opiniami z zewnątrz – pracuj na własne dobro.
 5. Nie zrażaj się! Sukces wymaga czasu, nie zrażaj się więc po kilku dniach! Żeby osiągnąć wyznaczony cel, musisz w niego wierzyć. Myśl o tym, jaką satysfakcję poczujesz, kiedy go osiągniesz 😉

Postanowienia na nowy rok vs. rzeczywistość:

 1. ‘Zacznę ćwiczyć’ – kupujemy karnety na siłownie, fitness i inne i przy tym wszelki potrzebny sprzęt, zanim zaczniemy ćwiczyć, zamiast po prostu wyjść i pobiegać. W tym, co masz, świetny i modny dres, urządzenie do pomiaru spalanych kalorii i inne, mniej lub bardziej przydatne rzeczy zdążysz jeszcze kupić. 
 2. ‘Rzucę [nałóg]’ – od 01.01 najchętniej rezygnujemy ze wszelkich używek. Najpopularniejszą używką, którą rzucamy od Nowego Roku, są zdecydowanie papierosy. Błąd: wymówki typu ‘jeden dziennie to i tak mniej niż zwykle’, ‘zdenerwowałem się, muszę zapalić’, ‘należy mi się po…’ itp. NIE. Rzuciłaś/eś palenie po to żeby nie palić. Kropka. 
 3. ‘Będę się zdrowo odżywiać’ – czytaj: odstawiam wszystkie słodycze, fast foody, słodkie napoje i jem tylko warzywa i owoce. To niewątpliwie dobra zmiana, ale także bardzo radykalna. Lepiej będzie, jak do swojej diety wprowadzisz  stopniowo urozmaicone w witaminy posiłki. I równie stopniowo wyprowadzisz z niej te niezdrowe. Dobierz dietę właściwą dla swojego trybu życia i możliwości. 
 4. ‘Nadrobię wszystkie książki/filmy/seriale’ – w tym akurat chętnie pomożemy 😉 Ale zamiast robić roczną listę książek, które chcesz z jakiegoś powodu przeczytać, po prostu sięgnij na półkę i weź jedną, idź do biblioteki albo wstąp na Gandalf.com.pl 😉 
 5. ‘Będę próbować nowych rzeczy’ – więc próbuj! Nie rozmyślaj i nie kombinuj, po prostu to zrób!!!

Zrealizuj postanowienia z Gandalf.com.pl

Pokażemy Ci, co może pomóc Ci w realizacji postawionych celów na nowy rok. Choć żadna książka nie zrobi tego za Ciebie, to udzielą Ci one podstawowych informacji z wybranych dziedzin i podtrzymają na duchu w chwili zwątpienia.

 • Poradniki. Nic tak nie pomaga w realizacji postanowień, jak nakreślenie ścieżki, którą najlepiej podążać. Zrobili to za Ciebie liczni eksperci, badacze i psychologowie. Wybierz tylko zakres tematyczny i razem z ich poradami, osiągnij wyznaczony cel!

 • Biografie. ‘Chciałabym mieć tak jak…’, ‘Chciałabym być taka, jak…’. Skąd my to znamy 😉 Wielkie nazwiska, sukcesy, pieniądze. Ich życie wydaje się piękne. Warto poznać jednak, jak Ci zwyczajni ludzie doszli w miejsce, na którym ich aktualnie podziwiamy. Biografia może zainspirować Cię do podjęcia wybranego celu i motywować do jego osiągnięcia.

 • Planery i kalendarze. Samo korzystanie z nich dla wielu z nas stanowi postanowienie noworoczne 😉 Mogą być jednak pomocne także przy dotrzymywaniu pozostałych. Zapisuj w nich ciekawe myśli, motywacyjne hasła, kolejne kroki do sukcesu i przede wszystkim, dzięki nim już o niczym nie zapomnisz. Wybierz odpowiedni format, tak aby zawsze mieć je przy sobie.

POWODZENIA!

Udostępnij:
3 stycznia 2022

Jedna odpowiedź do “Nowy Rok – Nowa Ty? Jak odnieść noworoczny sukces?”

 1. Avatar TOM pisze:

  Świetna ksiązka Autobiografia Benjamin Franklin „Żywot własny” warta do przeczytania dla każdego. Benjamin jest to człowiek, który złapał piorun i był nabogatszą osobą w swoich czasach. Polecam w 100%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.