Nowości wydawnicze sierpnia 2019. Najciekawsze propozycje na burzowe popołudnia

nowości sierpnia 2019 Gandalf.com.pl
Napisane przez Gandalf.com.pl
Brak komentarzy
Udostępnij:

Chociaż to kwiecień słynie ze zmiennych humorów, trzeba przyznać, że tegoroczny sierpień mu nie ustępuje. Upalne dni wieńczą burzowe wieczory, a błękitne niebo zasnuwają nagle deszczowe chmury, niwecząc przyjemność z aktywności na świeżym powietrzu. Zamiast górskich wycieczek polecamy więc bezpieczniejszy wypoczynek z książką czy filmem pod własnym dachem. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by z nowej lektury uczynić także kompana spacerów czy relaksu na plaży lub nad jeziorem. Wśród nowości wydawniczych sierpnia znajdzie się też coś dla fanów mocnego brzmienia oraz miłośników gier science fiction.

Na te książki czekaliśmy od dawna!

Listę nowości wydawniczych w sierpniu 2019 rozpoczyna długo wyczekiwany finał skandynawskiego cyklu „Millennium”. David Lagercrantz, spadkobierca serii zapoczątkowanej przez Stiega Larssona, wieńczy historię Mikaela Blomkvista i Lisbeth Salander powieścią pod tytułem „Ta, która musi umrzeć”. Jak zakończy się ta sprzedana w ponad 100 milionach egzemplarzy opowieść? Jaki los czeka Lisbeth?

Kolejnego, 13. tomu swojej historii doczekał się też komisarz William Wisting. W „Ukrytym pokoju” bohater zmierzyć się musi z wielowątkową sprawą, która wypływa na powierzchnię po śmierci znanego polityka. Poszlaki wskazują, że pozornie nieskazitelny aktywista może odpowiadać między innymi za zaginięcie w 2003 roku młodego mężczyzny. Jorn Lier Horst raz jeszcze buduje nieoczywistą intrygę, do której rozwiązania potrzebna jest współpraca całego zespołu śledczego.

Guillaume Musso od lat zajmuje czołowe miejsca na listach francuskich bestsellerów. Autor, kojarzony głównie z literaturą romansową, sławę zdobył jednak dzięki thrillerom i kryminałom. W swoich powieściach z wyczuciem łączy elementy różnych gatunków, trafiając w gusta bardzo szerokiego grona odbiorców. Jego książki doceniło także Hollywood – jak dotąd zrealizowano jedynie powieść „Potem” (w gwiazdorskiej obsadzie między innymi John Malkovich), ale w planach są kolejne adaptacje. W sierpniu na półki trafia kolejna historia Musso – „Zjazd absolwentów”. Książka opowiada o tajemnicy, która po latach wychodzi na jaw. Thomas i Maxine spotykają się na zjeździe absolwentów, tuż przed rozebraniem ich starej szkoły. Od lat nie mieli ze sobą kontaktu, jednak świadomość, że wkrótce sekret o ukrytych w budynku zwłokach wyjdzie na jaw, ponownie ich do siebie zbliża. Co wydarzyło się przed laty?

Mariaż różnych gatunków to nie tylko specjalność francuskiego pisarza. Na naszym rodzimym podwórku z podobnego rozwiązania słynie chociażby Wojciech Chmielarz. W sierpniu ukazuje się jego książka „Rana”, którą autor sam nazywa jedną z najtrudniejszych, jakie w życiu napisał. Punktem wyjściowym dla powieści jest śmierć uczennicy z prywatnej warszawskiej szkoły. Sprawę usiłuje wyjaśnić jej nauczycielka, która także traci życie. Los angażuje w sprawę jeszcze dwie osoby – Gniewomira, nieprzystosowanego chłopaka fascynującego się zwłokami, oraz Klementynę, która znajdując pracę w elitarnej szkole, ma wrażenie, że złapała Pana Boga z nogi. Oboje nie chcą się w sprawę mieszać, ale nie mają wyboru. Wkrótce na jaw wychodzą sekrety zamiecione pod ekskluzywne dywany płatnej szkoły. Niektórych ran nie leczy nawet czas.

Fanom naprawdę mocnych wrażeń polecamy w sierpniu książkę Maxa Czornyja. „Rzeźnik” to historia inspirowana działaniami prawdziwego seryjnego mordercy Józefia Cyppka, Rzeźnika z Niebuszewa. Morderca porywał ludzi do opuszczonego magazynu – szczególnie upodobał sobie dzieci – gdzie przerabiał ofiary na… mięso. W stawie, gdzie porzucał kości swoich ofiar, odnaleziono czaszki kilkudziesięciu osób. Podobno miejsce, w którym mieszkał Rzeźnik do dziś stoi puste.

Jeżeli nie mogliście doczekać się nowego filmu Quentina Tarantino, „Pewnego razu… w Hollywood”, to z pewnością zainteresuje Was książka „Sharon Tate. Historia morderstwa żony Romana Polańskiego”. Alisa Statman i Brie Tate (siostrzenica Sharon) szczegółowo prześledziły sprawę z 1969 roku i drobiazgowo przedstawiły historię rodziny walczącej o skazanie brutalnego mordercy. Dlaczego jednak siostra Sharon Tate kwestionuje prawdziwość książki Alisy i Brie? Czy dowiemy się, co naprawdę wydarzyło się 50 lat temu?

Nowości wydawnicze sierpnia to nie tylko mroczne historie o przemocy i morderstwach, ale też propozycje lektur zabawnych i pouczających. Jedną z takich jest „A co ciebie obchodzi, co myślą inni?” Richarda P. Feynmana – laureata Nagrody Nobla, idola młodych fizyków na całym świecie. W książce naukowiec przybliża perypetie ze swojego życia, opowiadając zarówno o tajnikach inżynierii kosmicznej, jak i odwiedzinach w peerelowskiej Warszawie. Jeżeli jesteście fanami „Pan raczy żartować, panie Feynman!”, to i tę książkę pokochacie.

Katarzyna Michalak wciąż cieszy się ogromny zainteresowaniem wielbicieli lekkich romansów. Autorka nie zwalnia tempa i w sierpniu proponuje swoim fanom kolejną powieść. „Marzycielka” to historia kobiety, która na nowo musi nauczyć się kochać i ufać. Zwłaszcza że szansa na prawdziwe uczucie jest już tuż za rogiem.

Jeżeli zamiast fikcyjnych, romantycznych historii miłosnych wolelibyście poczytać o miłości „na poważnie”, to nowości wydawnicze sierpnia przynoszą Wam książkę „Seksuolożki. Sekrety gabinetów”. Marta Szarejko, dziennikarka i publicystka, rozmawia z seksuolożkami o kobiecych potrzebach łóżkowych i sprawach związanych z postrzeganiem seksu przez społeczeństwo. Jaki wpływ na zbliżenia mają nauki Kościoła? Czy masturbacja to powód do wstydu? Czy w czasie ciąży można uprawiać seks? Jak aktywności w alkowie zmieniają się wraz z wiekiem? Marta Szarejko zadaje pytania, które interesują wszystkie kobiety, ale których większość boi się zadać.

Mocne brzmienie na burzowy sierpień

W 2018 roku Sam Fender trafił na krótką listę BBC Sound, udowadniając, że rock ma się bardzo dobrze i posiada godnych gatunku następców. 24-letni artysta z klasy robotniczej zwrócił na siebie uwagę utworami o niełatwych tematach, jak na przykład samobójstwo. W sierpniu do sprzedaży trafia jego płyta „Hypersonic Missiles”. Jeżeli do tej pory nie mieliście styczności z Fenderem, to bogate w 13 utworów CD powinno dobrze zapoznać Was z jego głębokim głosem i społeczną wrażliwością.

Grupy Spliknot nie trzeba nikomu przedstawiać. To już 6 album metalowych laureatów Grammy. Nad najnowszą płytą, „We Are Not Your Kind”, zespół pracował z Gregiem Fidelmanem, producentem takich zespołów jak Slayer czy Metallica. To z pewnością ważny czas dla fanów Spliknota, którzy na kolejną płytę grupy musieli czekać aż 5 lat.

Seanse dla całej rodziny

Listę nowości wydawniczych sierpnia w kategorii filmowej wypełniają dwie propozycje familijne. Pierwsza to nowa wersja kultowej już historii o wielkouchym słoniu, czyli „Dumbo”. Animacja Disney’a miała swoją premierę w 1941 roku. Za jej współczesny remake odpowiada Tim Burton słynący ze specyficznej estetyki i wrażliwości. To kolejna produkcja wpisująca się w aktualny trend zmieniania klasycznych rysowanych bajek w filmy aktorskie.

Naszą drugą propozycją na sierpień 2019 jest „Shazam!”. To nietypowa historia o superbohaterze. Opowiadająca o chłopcu, który zostaje nagle obdarzony niecodzienną mocą – możliwością zmieniania się w dorosłego mężczyznę o niesamowitych umiejętnościach. Wystarczy, że 14-latek wypowie tytułowe imię, a dochodzi do transformacji. Jest to oczywiście motywacją do wielu zabawnych gagów, ale również niebezpiecznych sytuacji. Oto DC w wydaniu, jakiego jeszcze nie znacie.

Gry na letnie wieczory

Sierpniowa premiera od Foxgames to gra planszowa tematyzująca rafę koralową. Gracze (maksymalnie 4 osoby) wcielają się w ten słonowodny twór i poprzez dobieranie kolejnych kart rozwijają i zmieniają kolory oraz wzory. Wygrywa ten, kto przyjmie najbardziej okazałą formę (zdobędzie najwięcej punktów), gdy zabraknie już kart. Jedna partia w „Reef” zajmuje mniej niż godzinę – idealne rozwiązanie na zajęcie rodziny w burzowe popołudnie.

Nieco starszym graczom polecamy sierpniową propozycję od firmy Rebel. „Nemesis” to kooperacyjna gra (do 5 osób) science fiction z gatunku survival horror. Zadaniem uczestników zabawy jest wcielenie się w jednego z członków kosmicznej misji. Wszyscy zostali przedwcześnie obudzeni z powodu nagłego zagrożenia. Co się stało? Co takiego czai się na pokładzie? Jak wrócić do domu? Właśnie na te i inne pytania oraz problemy będziecie musieli znaleźć rozwiązania.

 

Chociaż lato uważa się za sezon ogórkowy, to nowości wydawnicze sierpnia wywołują naprawdę spore emocje. Przy podobnie angażujących propozycjach, niekiedy wyczekiwanych latami, aż prosi się o złą pogodę, by móc bez wyrzutów sumienia spędzić kilka dni w domu. Warto pamiętać jednak, że książkę równie przyjemnie, co na kanapie, czyta się w hamaku. Jeżeli zaś chodzi o filmy, to fantastycznym urozmaiceniem zwykłych seansów jest zorganizowanie „kina plenerowego”. Wystarczy wypożyczony projektor, ściana domku letniskowego przykryta prześcieradłem i możemy cieszyć się wspólnym oglądaniem filmu w ogródku. O możliwości grania w planszówki na werandzie czy słuchania muzyki do wieczornej lemoniady chyba wspominać nie trzeba, prawda? Cieszmy się latem, póki trwa!

Wszystkie wymienione tytuły wydawniczych premier sierpnia 2019 możesz zamówić na Gandalf.com.pl.

Udostępnij:
7 sierpnia 2019

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.